Προς το περιεχόμενο

Ming-Chi Kuo: Το iPhone 6,1-inch (LCD IPS) θα αργήσει να κυκλοφορήσει. Δεν θα υποστηρίζουν Apple Pencil τα νέα iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Snollygoster είπε

Για δισεκατομμυριοστή φορά αν το iOS για κάποιον είναι μονόδρομος, το να έχει CPU του 2018 σε ένα τηλέφωνο των 600 ευρώ είναι value for money αφού με τα σημερινά δεδομένα του 2017 τα τηλέφωνα είναι 800+

Οι συγκρίσεις με συσκευές που παίρνουν άλλο operating system είναι παντελώς περιττές. Είναι σα να θέλω να φάω κρέας και να μου λες δεν αξίζει τον κόπο έχω φοβερό ψάρι που είναι πιο φτηνό, πιο υγιεινό, πιο νόστιμο, πιο, πιο. Εγώ ΚΡΕΑΣ θέλω να φαω.

Μαζί σου. Όταν ξέρεις τι παίρνεις και για ποιον λόγο το παίρνεις, κανείς δεν μπορεί να σου πει τίποτε και φυσικά δεν θα κάνει κουμάντο στην τσέπη σου.

Και εμένα μου αρέσει το iOS περισσότερο από το Android και θα έπαιρνα iPhone αν το επέτρεπαν τα οικονομικά μου, και ας ξέρω ότι απεχει μακράν από vfm.

Δυστυχώς το λειτουργικό που μου άρεσε περισσότερο και μπορούσα οικονομικά να το αντέξω, πέθανε. 

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

9 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Μαζί σου. Όταν ξέρεις τι παίρνεις και για ποιον λόγο το παίρνεις, κανείς δεν μπορεί να σου πει τίποτε και φυσικά δεν θα κάνει κουμάντο στην τσέπη σου.

Και εμένα μου αρέσει το iOS περισσότερο από το Android και θα έπαιρνα iPhone αν το επέτρεπαν τα οικονομικά μου, και ας ξέρω ότι απεχει μακράν από vfm.

Δυστυχώς το λειτουργικό που μου άρεσε περισσότερο και μπορούσα οικονομικά να το αντέξω, πέθανε. 

αχ.. αν μιλαμε για το ιδιο και εμενα με στεναχωρησε παρα πολυ. 925 ,930 ,950xl. Μου λειπετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zengar Zombolt είπε

Με 1792x828 ανάλυση σε 6,1"οθόνη LCD με 2600mAh μπαταρία δεν μ@μησε κανείς.... ειδικά στα 700 $ /€

 

Δε τους απασχολούν τα χαρακτηριστικά, το σήμα της εταιρείας μονο.

 

700 ευρω ( MSRP Γιατί λιανικής θα είναι παραπάνω) για LCD οθόνη με ανάλυση 2013, χωρίς headphone jack και notch ?? Ειλικρινά απορώ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, uesugi1989 είπε

 

Δε τους απασχολούν τα χαρακτηριστικά, το σήμα της εταιρείας μονο.

 

700 ευρω ( MSRP Γιατί λιανικής θα είναι παραπάνω) για LCD οθόνη με ανάλυση 2013, χωρίς headphone jack και notch ?? Ειλικρινά απορώ...

Ναι αλλά έχει μήλο στο πίσω μέρος. Πως θα βγάλεις Selfie για το Insta χωρίς το μήλο στο κινητό, θα γίνεις ρεντίκολο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Snollygoster είπε

Για δισεκατομμυριοστή φορά αν το iOS για κάποιον είναι μονόδρομος, το να έχει CPU του 2018 σε ένα τηλέφωνο των 600 ευρώ είναι value for money αφού με τα σημερινά δεδομένα του 2017 τα τηλέφωνα είναι 800+

Οι συγκρίσεις με συσκευές που παίρνουν άλλο operating system είναι παντελώς περιττές. Είναι σα να θέλω να φάω κρέας και να μου λες δεν αξίζει τον κόπο έχω φοβερό ψάρι που είναι πιο φτηνό, πιο υγιεινό, πιο νόστιμο, πιο, πιο. Εγώ ΚΡΕΑΣ θέλω να φαω.

Τα πράγματα είναι πιο απλά απ τό κρέας με τη φασολάδα.εχεις μια συσκευή με οθόνη 6.1 με ανάλυση 1792 x 828,3Gb ram,μπαταρία 2700 mAh,single camera στη μια περίπτωση με snapdragon και oreo κοστίζει 100€ και η μπαταρία είναι μικρή,η οθόνη χαλιά,και η μόνη κάμερα εκτός εποχής με χαλιά φωτογραφίες και στην δεύτερη περίπτωση Α12 και ios στα 800€ είναι value for money,φοβερή κάμερα,φοβερή οθόνη,μπαταρία που κρατάει μέρες και όποιος το σχολιάσει hater και βγάζει χολη

 

Επεξ/σία από Istros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Ναι αλλά έχει μήλο στο πίσω μέρος. Πως θα βγάλεις Selfie για το Insta χωρίς το μήλο στο κινητό, θα γίνεις ρεντίκολο.

Πραγματικά respect στον Tim Cook, ο πιο επιτυχημένος CEO όλων των εποχών. Δώσε πόνο Τιμαρε,  μην τους λυπάσαι κθλ, το επόμενο βγαλτο με ανάλυση 640χ480 και χωρίς καν φορτιστή στη συσκευασία να τον αγοράζουν ξεχωριστά 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, uesugi1989 said:

Δε τους απασχολούν τα χαρακτηριστικά, το σήμα της εταιρείας μονο.

700 ευρω ( MSRP Γιατί λιανικής θα είναι παραπάνω) για LCD οθόνη με ανάλυση 2013, χωρίς headphone jack και notch ?? Ειλικρινά απορώ...

Εγώ πάλι απορώ πώς σας έχουν πείσει ότι η ανάλυση που παίζουν οι κινηματογραφικές αίθουσες δεν είναι αρκετή για 6" οθόνες! Επίσης αυτός ο συσχετισμός χρονιάς-ανάλυσης είναι η απόδειξη ότι σας έχουν πιάσει λίγο κορόιδα, κάνοντάς σας να πιστεύετε ότι πρέπει να ζητάτε όλα και περισσότερο, όλο και μεγαλύτερο. Θυμάμαι παλιά posts που συσχέτιζαν τη χρονιά με το μέγεθος τής οθόνης. Αυτοί τώρα θα πρέπει να κυκλοφορούν με καμμιά 25άρια ίντσες στο αυτί! 😄 Κι εγώ γουστάρω τεχνολογία αλλά και λίγο μέτρο ρε παιδιά.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CheOnWeb είπε

Εγώ πάλι απορώ πώς σας έχουν πείσει ότι η ανάλυση που παίζουν οι κινηματογραφικές αίθουσες δεν είναι αρκετή για 6" οθόνες! Επίσης αυτός ο συσχετισμός χρονιάς-ανάλυσης είναι η απόδειξη ότι σας έχουν πιάσει λίγο κορόιδα, κάνοντάς σας να πιστεύετε ότι πρέπει να ζητάτε όλα και περισσότερο, όλο και μεγαλύτερο. Θυμάμαι παλιά posts που συσχέτιζαν τη χρονιά με το μέγεθος τής οθόνης. Αυτοί τώρα θα πρέπει να κυκλοφορούν με καμμιά 25άρια ίντσες στο αυτί! 😄 Κι εγώ γουστάρω τεχνολογία αλλά και λίγο μέτρο ρε παιδιά.

Γιατί στις κινηματογραφικές αίθουσες δεν έχεις την οθόνη μέσα στο πρόσωπο όποτε δεν κακοφαίνεται η χαμηλή ανάλυση. 

 

Κ καλά πες για την ανάλυση δεν πολυκαιγομαι να πω κ την αλήθεια αλλά οθόνη LCD με τέτοια τιμή είναι απλά τραγικό.

 

Ζητάμε περισσότερα επειδή πληρώνουμε κ περισσότερα. Τα ίδια που λέω κ για το note 9 θα πω κ για το μηλοτηλεφωνο. Κ πες τλν το note 9 σου δίνει μια οθόνη κόσμημα που ντρέπεσαι να την κοιτάξεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Εγώ πάλι απορώ πώς σας έχουν πείσει ότι η ανάλυση που παίζουν οι κινηματογραφικές αίθουσες δεν είναι αρκετή για 6" οθόνες! Επίσης αυτός ο συσχετισμός χρονιάς-ανάλυσης είναι η απόδειξη ότι σας έχουν πιάσει λίγο κορόιδα, κάνοντάς σας να πιστεύετε ότι πρέπει να ζητάτε όλα και περισσότερο, όλο και μεγαλύτερο. Θυμάμαι παλιά posts που συσχέτιζαν τη χρονιά με το μέγεθος τής οθόνης. Αυτοί τώρα θα πρέπει να κυκλοφορούν με καμμιά 25άρια ίντσες στο αυτί! 😄 Κι εγώ γουστάρω τεχνολογία αλλά και λίγο μέτρο ρε παιδιά.

Όταν πληρώνεις λεφτά θες και το ανάλογο Hardware. Εδώ κινητά των 200€ και έχουν πλέον Full HD LCD. Στα λεφτά που ζητάει η Apple οκ πες δεν βάζει OLED, ας έβαζε τουλάχιστον οθόνη με αξιοπρεπή ανάλυση. Μιλάμε για 6.1", στο 5,5" έβαζε Full HD, ξαφνικά τι έγινε; Δεν την χρειαζόμαστε άλλο την Full HD ανάλυση ενώ η οθόνη είναι μεγαλύτερη; Κορόιδο σε πιάνουν όταν δίνεις 800€ και έχεις Hardware του 2013, εξαιρώντας τον επεξεργαστή που ευτυχώς είναι τούμπανο. Η Apple έχει καλό Fanbase πέρα από το οικοσύστημα γιαυτό και μπορεί και κυκλοφορεί ακόμα τέτοιες συσκευές σε αυτές τις τιμές. Επίσης στο σασί αυτό, ενώ δεν έχει καν Headphone Jack και καλά για να έχουν χώρο για παραπάνω Hardware, βάζουν μικρή μπαταρία ενώ θα μπορούσαν να βάλουν μεγαλύτερη. Το 5,8" έχει μεγαλύτερη μπαταρία από το 6,1" άμα δεις την ταμπέλα, είναι οικονομικό το θέμα και όχι θέμα σχεδίασης. Άμα θες παραπάνω μπαταρία αγόρασε το ακριβότερο μοντέλο, όπως ακριβώς με τον χώρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snollygoster είπε

Για δισεκατομμυριοστή φορά αν το iOS για κάποιον είναι μονόδρομος, το να έχει CPU του 2018 σε ένα τηλέφωνο των 600 ευρώ είναι value for money αφού με τα σημερινά δεδομένα του 2017 τα τηλέφωνα είναι 800+

Οι συγκρίσεις με συσκευές που παίρνουν άλλο operating system είναι παντελώς περιττές. Είναι σα να θέλω να φάω κρέας και να μου λες δεν αξίζει τον κόπο έχω φοβερό ψάρι που είναι πιο φτηνό, πιο υγιεινό, πιο νόστιμο, πιο, πιο. Εγώ ΚΡΕΑΣ θέλω να φαω.

Δεν νομίζω να σχολιάζει κανένας αν θα το αγοράσεις η οχι.Δικα σου τα χρήματα και δικαίωμα σου να τα χαλάσεις όπου θες.Μην ξαναλεμε τα αυτονοητα.Εαν χρησιμοποιείς ios είναι μονόδρομος.Απο κει και πέρα δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να σχολιάζουμε την κάθε πατατα που βγάζει η apple.εαν διαβάσεις τα σχόλια μου θα δεις ότι είναι αποκλειστικά για το φτηνό και τα χαρακτηριστικά που έχει και την τιμή του.Δεν αναφέρομαι στις άλλες δύο συσκευές γιατί πιστεύω ότι είναι πιο "τίμιες"Επίσης είπα ότι στα 800€ που έχει το φτηνό καλύτερα να πάρεις το iphone 8 plus που έχει καλύτερα χαρακτηριστικά εάν θέλεις ios.Aλλά δεν διαβάζετε έχετε κολλήσει με το να βγάλετε κάποιον hater

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το ρημάδι το γρήγορο, στιβαρό, αξιόπιστο iOS δημιουργεί και συντηρεί το πιστό fanbase της Apple και όχι άδικα.

Πήρα το iPhone SE πρόσφατα μεταχειρισμένο και είναι πραγματικά σφαίρα μετά από 2 χρόνια κυκλοφορίας. Δεν υπάρχει ίχνος lag. Και δεν έχει ακόμα iOS 12 που λέγεται ότι το απογειώνει ακόμα περισσότερο. 

TL;DR Το software, το after sales support και η μακρόχρονη υποστήριξη είναι το 70% της επιτυχίας της Apple, ίσως και περισσότερο.

Πάρτε ένα iPhone SE για backup από eBay όσο γυρνάνε ακόμα σε τιμές χώμα (εγώ το πήρα 130 ευρώ σαν καινούργιο).

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, panosveto12 είπε

Θα δείτε τι πάει να πει κινητό τώρα !  Ότι κάνει η Apple όλες οι άλλες εταιρίες την αντιγράφουν ! 

Δεν θα γίνεις Federer ποτέ :P Ένας είναι ο Original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, whoever81 είπε

Αυτό το ρημάδι το γρήγορο, στιβαρό, αξιόπιστο iOS δημιουργεί και συντηρεί το πιστό fanbase της Apple και όχι άδικα.

Πήρα το iPhone SE πρόσφατα μεταχειρισμένο και είναι πραγματικά σφαίρα μετά από 2 χρόνια κυκλοφορίας. Δεν υπάρχει ίχνος lag. Και δεν έχει ακόμα iOS 12 που λέγεται ότι το απογειώνει ακόμα περισσότερο. 

TL;DR Το software, το after sales support και η μακρόχρονη υποστήριξη είναι το 70% της επιτυχίας της Apple, ίσως και περισσότερο.

Πάρτε ένα iPhone SE για backup από eBay όσο γυρνάνε ακόμα σε τιμές χώμα (εγώ το πήρα 130 ευρώ σαν καινούργιο).

Πιο after sales support, ένα χρόνο εγγύηση δεν δίνει ? Μετά μην τον είδατε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, uesugi1989 είπε

Πιο after sales support, ένα χρόνο εγγύηση δεν δίνει ? Μετά μην τον είδατε 

Εννοεί με το ανάλογο αντίτιμο 😛

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...