Προς το περιεχόμενο

Λάθη στο Google Maps


Lanike71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνοντας τυχαία κοντά στην περιοχή μου, βρήκα λάθος καταχώρηση στο χάρτη. Συγκεκριμένα λάθος όνομα εκκλησίας.

Ποιός είναι υπεύθυνος για τη διόρθωση, γνωρίζει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

Ψάχνοντας τυχαία κοντά στην περιοχή μου, βρήκα λάθος καταχώρηση στο χάρτη. Συγκεκριμένα λάθος όνομα εκκλησίας.

Ποιός είναι υπεύθυνος για τη διόρθωση, γνωρίζει κάποιος;

Εδώ βγάζει Αλβανικό όνομα σε βουνό κοντά στα Ελληνοαλβανικά σύνορα, τι μου λες. Αμφιβάλλω εάν ενδιαφέρονται καν για διορθώσεις σε λάθη από την μεριά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, axouu είπε

Εδώ βγάζει Αλβανικό όνομα σε βουνό κοντά στα Ελληνοαλβανικά σύνορα, τι μου λες. Αμφιβάλλω εάν ενδιαφέρονται καν για διορθώσεις σε λάθη από την μεριά τους.

Εμείς είμαστε στα ενδότερα μάστορα...😀

Κάποια υπηρεσία θα υπάρχει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά στο Μεσολόγγι έχουνε αλλά ντ άλλων τις οδούς (ευτυχώς οι χάρτες τις Microsoft (bing) έχουνε τα σωστά ονόματα στους σωστούς δρόμους)

Το 2013 τους είχα στείλει μήνυμα για τα λάθοι τους και μου απαντήσανε ότι θα μεριμνίσουνε και αν θέλω να τους βοηθήσω.

Ακόμη μεριμνούνε.

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, Lanike71 said:

Ψάχνοντας τυχαία κοντά στην περιοχή μου, βρήκα λάθος καταχώρηση στο χάρτη. Συγκεκριμένα λάθος όνομα εκκλησίας.

Ποιός είναι υπεύθυνος για τη διόρθωση, γνωρίζει κάποιος;

Κάνεις report μέσα απ' την εφαρμογή. Φυσικά και ενδιαφέρονται για διορθώσεις, αλλιώς δεν θα ήταν αυτό που είναι.

Ή με δεξί κλικ στο web και "αναφορά προβλήματος..."

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Lanike71 said:

Ψάχνοντας τυχαία κοντά στην περιοχή μου, βρήκα λάθος καταχώρηση στο χάρτη. Συγκεκριμένα λάθος όνομα εκκλησίας.

Ποιός είναι υπεύθυνος για τη διόρθωση, γνωρίζει κάποιος;

Screenshot_20180830-211317.jpg.4c0b35ad8bbefa4a96d602ad70747d6c.jpg

Μεσα στα google maps, πατας πανω στο ονομα της εκλλησιας, κατεβαινεις και βρισκεις την επιλογη 'Suggest an edit'. Και μετα εκει που θα λέει 'Change name or other details', θα μπεις και θα γραψεις το νεο ονομα. Δεν θα γινει βεβαια αμεσα η αλλαγη στους χαρτες. Θα περιμενεις μερικες μερες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, dhmak είπε

Το 2013 τους είχα στείλει μήνυμα για τα λάθοι τους και μου απαντήσαμε ότι θα μεριμνίσουνε και αν θέλω να τους βοηθήσω.

 Ακόμη μεριμνούν.

Παντως εχουν μεριμνησει οταν βαζεις μια λεξη λαθος στην αναζητηση να σε ρωταει «μηπως εννοειτε μεριμνησουνε»; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πιτσιρικια να δειτε τι εχουν βαλει απo points. Εχουν βαλει αλλα ντιαλον και κυριως τα σχολεια τους εξω απο τα σπιτια τους :) πχ Δημητρης 3ο Αμπελοκηπων.παιζω και μαθαινω το εχουν κανει

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...