Προς το περιεχόμενο

Εξοδα διαμονής φοιτητή στην Πάτρα


nova_centurion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγες ημέρες βγήκαν τα αποτελέσματα και περνάω στους ημμυ Πάτρας. Είμαι απο Αθήνα και έχω βρεί σπίτι να μείνω και αυτό που αναρωτιέμαι ενόψει της μετακίνησης μου είναι το τι χρήματα πρέπει να έχω για να ζω (εξαιρώ έξοδα σπιτιού δηλ. ενοίκιο, δεη, τηλ κλπ) κάθε μήνα. Δηλ. ενδιαφέρομαι για τα έξοδα που σχετίζονται με μετακινήσεις, διατροφή, εξόδους κλπ. Προφανώς είναι υποκειμενικό το θέμα μια και κάποιος μπορεί να βγαίνει έξω και να πίνει 10 ποτά κάθε βράδυ και κάποιος άλλος να μένει μέσα στο σπίτι, αλλά ζητώ μια προσέγγιση απο κάποιους που είναι φοιτητές τώρα στην Πάτρα για το τι θεωρούν ως απαραίτητο ποσό για τη διαβίωση τους κάθε μήνα εξαιρουμένων των εξόδων του σπιτιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 150 εως 350, ανάλογα με το τι θα τρως, πίνεις κτλ

Το 150 είναι πόσο ανάγκης, αλλά σε κάθε περίπτωση αν συνδυαστεί με φαγητό στη λέσχη, βγαίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπίτι βρήκες κοντά στο πανεπιστήμιο ή κέντρο; Υπολογίσε κάρτα για τρένο ή λεωφορείο.Απο κει και πέρα το φαγητό σου αν τρως λέσχη ή μαγειρεύεις. Για θέρμανση δεν είναι απαραίτητο να έχεις κάτι μίας κ έχει ήπιο χειμώνα κυρίως πολλές βροχές. Καφέδες και ποτά είναι σχετικά φθηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...