Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για σέρβις σε καφετέρια


She Devil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, tsioulak είπε

Και εγω αυτο πιστευω, δεν γινεται να δινεις τοσο λαθος τα ρεστα, ποσους πελατες θα ειχε για να εδωσε 10 ευρω λαθος ρεστα, 50-100; και δεν το καταλαβε κανεις τους; κομματακι δυσκολο, οποτε μαλλον πρεπει να ριχνει το φιλοδωρημα μεσα στο ταμειο.

Γινεται υπο προυποθεσεις.Αν εχει αγχος μπορει ανετα να φαει και εναν και δυο και τρεις πελατες,εαν εχει και δυνατη εξωτερικη εμφανιση  μπορει να μην της μιλησαν για τα ρεστα.
Θυμαμαι σε ενα beach bar ειχα δουλευα με μια σερβιτορα 1.80 με ποδια..1.40.

Επαιζε βολευ και το κορμι ηταν παγκοσμιο,αλλα η τυπισσα μπορουσε μονο προσθεση,στην αφαιρεση το εχανε :P
Εβγαζε φουλ τιπς αλλα ειχα δει επισης να της φωναζουν καποιες παρεες που ηθελαν να πληρωσουν ξεχωριστα ο καθενας και εκεινη δε μπορουσε να υπολογισει τα ρεστα. 

 

Επεξ/σία από talibanakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Βάζει και απ την τσέπη της :)

@She DevilΔίνε μόνο ότι έχεις σε αποδείξεις όλα τα άλλα κράτα τα, με κάποιο τρόπο. Να είσαι σίγουρη μόνο ότι τα πάντα έχουν αποδείξεις αλλιώς...

Σε ένα γειτονικό μαγαζί όταν λείπει ο ιδιοκτητης τον ψηριζουν οι υπάλληλοι με αυτό τον τρόπο. Κάτι δεύτερες παραγγελίες δεν παίρνουν αποδείξεις :(

Tι της λετε ρε παιδια της κοπελας, να κρατα χρηματα απο την επιχειρηση με οποιονδηποτε τροπο? Και να την τσακωσουν και να βρεθει μπλεγμενη στο ασχετο ξερωγω...

Κατ'αρχην το οτι βγαινει συν στο ταμειο δεν σημαινει πως ειναι ολα καλα, το προβλημα ειναι και το συν και το πλην. Σημαινει πως κατι παει αρκετα στραβα και πρεπει να βρει τι ειναι. Αν βαζει και τα tip μεσα οκ το προβλημα λυθηκε, αλλα ειναι αυτο?

Ασε που μπορει με καποιον τροπο ο εργοδοτης της να της κανει και κανενα τεστ για δει αν ειναι εμπιστη, πολλοι το κανουν και ετσι να προκυπτουν τα συν καθε φορα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, stormrain είπε

Tι της λετε ρε παιδια της κοπελας, να κρατα χρηματα απο την επιχειρηση με οποιονδηποτε τροπο? Και να την τσακωσουν και να βρεθει μπλεγμενη στο ασχετο ξερωγω...

Κατ'αρχην το οτι βγαινει συν στο ταμειο δεν σημαινει πως ειναι ολα καλα, το προβλημα ειναι και το συν και το πλην. Σημαινει πως κατι παει αρκετα στραβα και πρεπει να βρει τι ειναι. Αν βαζει και τα tip μεσα οκ το προβλημα λυθηκε, αλλα ειναι αυτο?

Ασε που μπορει με καποιον τροπο ο εργοδοτης της να της κανει και κανενα τεστ για δει αν ειναι εμπιστη, πολλοι το κανουν και ετσι να προκυπτουν τα συν καθε φορα. 

Tι να τεσταρουν; Πως διαχειριζεται το πλεονασμα; Αυτα δεν γιναν ουτε στην ταινια με τον Χορν τον τραπεζιτη ;)

ειπα αν χτυπαει σε Ολα αποδειξη, το τονισα, δεν εχει να φοβηθει τιποτα στο ταμειο που παραδιδει. Η λογικη λεει οτι εκανε λαθος τα ρεστα ή δεν χτυπησε αποδειξη. Στην πρωτη περιπτωση (την δευτερη την απεκλεισα) δεν εχει λογο να παραδωσει το λαθος στο ταμειο.

αν υποθεσω οτι της τα αφηνουν μπουρμπουαρ χωρις να της ζητανε μικροποσα (10 λεπτα -30) παλι, γιατι να τα δωσει; Δικα της ειναι.

Επισης, δες και αυτο.

8 ώρες πριν, She Devil είπε

Να σου πω την αλήθεια το εχω σκεφτεί. Αλλά φοβάμαι μην βρω τον μπελά μου. Αν συνεχισω να του δίνω μπονους στο Ταμείο, θα φαω ποδι και δεν το θελω αυτό. 😞😞😞😞 

Επίσης ολοι σχεδόν οι πελάτες μου δινουν χοντρά και τα ψιλά φεύγουν Έτσι. 

:)

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Zerg13 είπε
12 ώρες πριν, She Devil είπε

Επίσης ολοι σχεδόν οι πελάτες μου δινουν χοντρά και τα ψιλά φεύγουν Έτσι. 

 

Μετα φωναζουν οτι πληρωνονται λιγοτερο απο τους αντρες.

Ειχα καποτε μια βοηθο η οποια ηταν αψεγαδιαστη,πορσελανινο προσωπο και τελειες αναλογιες.

Καπου καπου την εστελνα αυτη να πληρωθει και δε θυμαμαι να γυρισε πολλες φορες χωρις να εχει παρει τιπς.

Αν κρινω και απο το nick της TS,μαλλον δεν ειναι και το πιο ντροπαλο κοριτσακι,οποτε πιθανον το πλεονασμα να προερχεται απο εκει.

4 ώρες πριν, Zerg13 είπε

ειπα αν χτυπαει σε Ολα αποδειξη, το τονισα, δεν εχει να φοβηθει τιποτα στο ταμειο που παραδιδει

Καλα με φωνες βγαζουν τις παραγγελιες;Χαρτακια δεν εχουν;

Διπλοτυπο μπλοκακι δεν εχουν; Μονη της παιρνει παραγγελια,μονη της την εκτελει και μονη της κοβει αποδειξη;

Επεξ/σία από talibanakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, talibanakos είπε


Θυμαμαι σε ενα beach bar ειχα δουλευα με μια σερβιτορα 1.80 με ποδια..1.40.

Επαιζε βολευ και το κορμι ηταν παγκοσμιο,αλλα η τυπισσα μπορουσε μονο προσθεση,στην αφαιρεση το εχανε :P
Εβγαζε φουλ τιπς αλλα ειχα δει επισης να της φωναζουν καποιες παρεες που ηθελαν να πληρωσουν ξεχωριστα ο καθενας και εκεινη δε μπορουσε να υπολογισει τα ρεστα. 

Εγω σε τετοια πυροβολα δεν παιρνω ρεστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mp123 είπε

Εγω σε τετοια πυροβολα δεν παιρνω ρεστα. 

Απεδειξες αυτα που γραφω 2 ποστ πιο πανω..

Ποσες φορες εχω ερθει σε κοντρα με κολλημενες σερβιτορες που δε λενε να καταλαβουν οτι οι γυναικες βγαζουν τα διπλα τιπς,ακομα και μετριες να ειναι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...