Προς το περιεχόμενο

Απασχόληση Εκτός έδρας - εξωτερικό - απολαβές


MikeJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο πλαίσιο της δουλειάς θα μας στείλουν σαν ομάδα για 5 μέρες στο εξωτερικό για εκπαιδευση. Φεύγουμε Κυριακή από εδώ καθώς ξεκινάμε Δευτέρα πρωί και μένουμε μέχρι τη Παρασκευή που γυρνάμε.

Αεροπορικά, λεωφορεία ,ξενοδοχεία είναι όλα κανονισμένα και πληρωμένα αλλά έχω την απορία αν κάποιος έχει αντίστοιχη εμπειρία τι άλλο δικαιούμαστε τυπικά πχ από άποψης μισθολογικής ή/και εξόδων σίτισης πχ. Πάμε σε ιδιαίτερα ακριβή χώρα και δεν μας έχουν δώσει ακόμα συγκεκριμένη απάντηση για το αν θα μας καλύπτουν πχ το φαγητό εκεί κλπ

Κάποιες πληροφορίες που βρίσκω αφορούν γενικά τα εκτός έδρας ( δε ξέρω αν ο παράγοντας εξωτερικό παίζει ρόλο). 

Thanks.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρεπει να παρετε "per diem", ενα ποσο στανταρ καθε μερα (και σ/κ). πχ 50 ευρω την μερα. Αυτα ειναι για φαγητο καθως στεγαση και μετακινησεις καλύπτονται ηδη.

Επεξ/σία από NemeSis1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα σας δώσουν ένα ποσό για το φαγητό και θα πάτε αποδείξεις πίσω για να το δικαιολογήσεις ή στην χειρότερη θα τα βάλετε από την τσέπη και θα σας τα δώσουν όταν γυρίσετε πίσω.

Από εκεί και πέρα φίλος που πήγε έξω για εκπαίδευση επερνε 40€/ημέρα αποζημίωση, εγώ πάλι όταν με έστειλαν έξω πήρα διπλό μισθό, αλλά ήταν για μήνες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...