Προς το περιεχόμενο

Απορια για AirBnb


jokos31

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και ενα χρονο περιπου ειμαι κατοικος εξωτερικου και εφτασε η ωρα να αλλαξω σπιτι. Εχω βρει ενα σπιτι μεσω σελιδας για ενοικιασεις και ο ιδιοκτητης επειδη λειπει απο την χωρα λεει οτι τα κλειδια τα εχει η airbnb. Και μου λεει να του στειλω τηλεφωνο και e-mail να τα δωσει στην airbnb για να επικοινωνησουν μαζι μου. Και αφου επικοινωνησουν μαζι μου πρωτα πρεπει να πληρωσω την εγγυηση στην airbnb και μετα θα μου στειλουν τα κλειδια απο το σπιτι για να παω να το δω και αν δεν μ αρεσει στελνω πισω τα κλειδια και μου επιστρεφουν τα λεφτα...

Επειδη δεν εχω κλεισει ποτε κατι με airbnb η ερωτηση μου ειναι αν οντως ετσι ειναι η διαδικασια η ειναι μουφα η ολη φαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι έτσι. Η airbnb δεν έχει κλειδιά σε καμία μα καμία μα καμία μα καμία περίπτωση. Μόνο ο ιδιοκτήτης έχει κλειδιά. 

Επίσης ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ στον ιδιοκτήτη τίποτα αλλά μόνο στο website του airbnb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά επειδή δούλευα σε γραφείο με σπίτια Airbnb, τύχαινε πολλές φορές να έρθουν άτομα από την ίδια την Airbnb να πάρουν τα κλειδιά των διαμερισμάτων για διάφορους λόγους. Αν και όντως μου βρωμάει η υπόθεση δεν είναι απόλυτο πως η Airbnb δεν έχει τα κλειδιά των σπιτιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...