Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, vins είπε

Εγώ πάντως χωρίς να θέλω να επηρεάσω κανεναν:

Έχω cashάρει, οέο έχω cashάρει, έχω cashάρειιιιιι, πριν να crushααααάρειιιιι

😂😂😂

Καλοφάγωτα!!! Τώρα τι κανείς εδώ;

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σοβαρη ενημερωση και οχι ασχετους βλακες στο youtube που αποκαλουν ηλιθιους οσους εχουν xrp και αποκαλουν το xrp απατη . Δεστε το βιντεο από τον ισως μεγαλυτερο και σοβαρότερο youtuber που ασχολείται με crypto.  To βιντεο ειναι χθεσινο αρα εχει μεσα ολα τα απαραίτητα updates σχετικά με την ολη υπόθεση του xrp. Δες το βίντεο και ξαναδέστε το και βγάλτε συμπερασμα

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ψυχραιμία. Οι βίαιες διορθώσεις είναι χαρακτηριστικό του BTC . Είναι δυνατόν να ανεβαίνουν όλα επ άπειρον και να είναι όλοι κερδισμένοι ?

Βασική αρχή : σε καμία αγορά του κόσμου δεν κερδίζουν οι πολλοί σε βάρος των λίγων.....το έχω επιβεβαιώσει πάμπολες φορές  στο ΧΑΑ απο το 1999

Από το 2017 έχουμε δει αρκετές πτώσεις πολύ πιο βίαιες …..

Ήταν βέβαιο ότι θα γίνει προσπάθεια αποσυμπίεσης του συστήματος.

 Είναι λογικό να πέφτει πολύ γιατί παίζουν πάρα πολλοί με μόχλευση x10,x20 και σε τέτοιες πτώσεις πουλάνε ακαριαία.

Όσο υπάρχει ζήτηση και ειδικά από θεσμικούς το BTC λόγω της περιορισμένης διαθεσιμότητας του   είναι καταδικασμένο να ανέβει αν δεν το εμποδίσουν οι Κυβερνήσεις και οι κεντρικοί τραπεζίτες.

Όσοι  πρόλαβαν και πουλήσαν ψηλά και ξαναγόρασαν χαμηλά μπράβο τους .

 Οι υπόλοιποι μακροπρόθεσμοι HODLERS του XRP  ελπίζουμε σε θετική έκβαση με το SEC ,επαναφορά στα exchanges και ανοδική πορεία τουλάχιστον μέχρι το ATH των 3,5$ για αρχή  όταν και η κουτσή μαρία coin έχει δεκαπλασιάσει από τα χαμηλά του …

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, stathisgtr είπε

Για σοβαρη ενημερωση και οχι ασχετους βλακες στο youtube που αποκαλουν ηλιθιους οσους εχουν xrp και αποκαλουν το xrp απατη . Δεστε το βιντεο από τον ισως μεγαλυτερο και σοβαρότερο youtuber που ασχολείται με crypto.  To βιντεο ειναι χθεσινο αρα εχει μεσα ολα τα απαραίτητα updates σχετικά με την ολη υπόθεση του xrp. Δες το βίντεο και ξαναδέστε το και βγάλτε συμπερασμα

 

Όντως πολύ ωραίος youtuber! Έχει πολύ ωραία video με συγκρίσεις ανταλλακτηρίων, wallets κλπ. 
Νομίζω ο σοβαρότερος εκεί έξω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Όντως πολύ ωραίος youtuber! Έχει πολύ ωραία video με συγκρίσεις ανταλλακτηρίων, wallets κλπ. 
Νομίζω ο σοβαρότερος εκεί έξω...

συμφωνω κι επαυξανω!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rafa1967 είπε

Καλοφάγωτα!!! Τώρα τι κανείς εδώ;

Ότι έκανα εδώ και καιρό φιλαράκι μου, παρακολουθώ και συμμετέχω όποτε κρίνω εγώ ότι θέλω ή μπορώ να το κάνω!

Έχω αγοράσει και πουλήσει xrp άπειρες φορές, όπως επίσης έχω και xrp cold storage.

Αρκούν τα xrp που έχω cold storage για να συμμετέχω στο θέμα ή θα αμφισβητήσεις την παρουσία μου ενώ έχεις μια εβδομάδα στο φόρουμ?

Εκτός του hodling υπάρχει και το trading, το οποίο προφανώς δεν το έπιασες, και κυρίως το χιουμοριστικό κομμάτι, το οποίο λογικά λόγω του ότι παίζει να είσαι κάπως butthurt,  δε σου άρεσε!

Δεν πειράζει, την αγάπη μου και τα φιλιά μου! :D

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος δε μπορεί και δεν αντέχει το στομάχι του παιδάκια αποχωρεί. Για να τον νοιάζει τόσο πολύ σημαίνει ότι έβαλε λεφτά που έχει ανάγκη και όχι λεφτά που δε τον νοιάζουν να χαθούν.

Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του. Μη τα ξανά λέμε. Μη χάσετε και την υγεία σας για τέτοια πράγματα. 
 

Οταν επενδύεις κάπου πρέπει να μπεις με τη λογική ότι τα έχεις χάσει ήδη αυτά τα λεφτά και απλά μετά περιμένεις τα δικά σου selling points να έρθουν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thetiesthatbind είπε

Οποίος δε μπορεί και δεν αντέχει το στομάχι του παιδάκια αποχωρεί. Για να τον νοιάζει τόσο πολύ σημαίνει ότι έβαλε λεφτά που έχει ανάγκη και όχι λεφτά που δε τον νοιάζουν να χαθούν.

Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του. Μη τα ξανά λέμε. Μη χάσετε και την υγεία σας για τέτοια πράγματα. 
 

Οταν επενδύεις κάπου πρέπει να μπεις με τη λογική ότι τα έχεις χάσει ήδη αυτά τα λεφτά και απλά μετά περιμένεις τα δικά σου selling points να έρθουν. 

Όπως τα λες, ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεών του αδερφέ, ακόμη και να τον πονάει και να τον νοιάζει, είναι δική του απόφαση και κατα συνέπεια πρόβλημα.

Αυτό δε με απασχολεί, γιατί όλοι μεγάλα παιδιά είμαστε.

Όταν όμως κάνω χιούμορ με δόση πληροφοριών μέσα και καποιος επειδή έχει τις σκοτούρες του αντιδράει έτσι, ας ανέβει στο ποδηλατάκι του να πάει μια βόλτα 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vins είπε

Ότι έκανα εδώ και καιρό φιλαράκι μου, παρακολουθώ και συμμετέχω όποτε κρίνω εγώ ότι θέλω ή μπορώ να το κάνω!

Έχω αγοράσει και πουλήσει xrp άπειρες φορές, όπως επίσης έχω και xrp cold storage.

Αρκούν τα xrp που έχω cold storage για να συμμετέχω στο θέμα ή θα αμφισβητήσεις την παρουσία μου ενώ έχεις μια εβδομάδα στο φόρουμ?

Εκτός του hodling υπάρχει και το trading, το οποίο προφανώς δεν το έπιασες, και κυρίως το χιουμοριστικό κομμάτι, το οποίο λογικά λόγω του ότι παίζει να είσαι κάπως butthurt,  δε σου άρεσε!

Δεν πειράζει, την αγάπη μου και τα φιλιά μου! :D

 

 

 

Αυτο που δεν κατάλαβες vins είναι ότι αυτο που έγραψες δεν χρησιμευει σε κάτι. Εκτός και εάν είσαι προφήτης!!! Γνώμη σου το crash , δικαίωμα σου το cash out. Δέχομαι την αγαπη σου και τα φιλια σου αρκεί να καταλάβεις ότι πριν εδωσες την άχρηστη και κατά την γνώμη μου παρακινδυνευμένη πληροφορία της ημερας.όλα αυτα  Χωρίς άλλη διάθεση για να το συνεχίσουμε αυτο το θεμς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Οποίος δε μπορεί και δεν αντέχει το στομάχι του παιδάκια αποχωρεί. Για να τον νοιάζει τόσο πολύ σημαίνει ότι έβαλε λεφτά που έχει ανάγκη και όχι λεφτά που δε τον νοιάζουν να χαθούν.

Ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του. Μη τα ξανά λέμε. Μη χάσετε και την υγεία σας για τέτοια πράγματα. 
 

Οταν επενδύεις κάπου πρέπει να μπεις με τη λογική ότι τα έχεις χάσει ήδη αυτά τα λεφτά και απλά μετά περιμένεις τα δικά σου selling points να έρθουν. 

Κοιτα συμφωνω, απλα να προσθεσω οτι οι μετοχες οπως και τα crypto δεν ειναι τζογος. δηλαδη αν εχεις 500 ευρω και πας καζινο με σκοπο να βγαλεις περισσοτερα επειδη τη δεδομενη στιγμη χρειαζεσαι πχ 2000 το πιθανοτερο ειναι να τα χασεις ολα και να φυγεις με 0. 

εδω με 0 δε γινεται να φυγεις, απο τα 500, θα χασεις ενα μερος, θα κερδισεις ενα μερος. αναλογως. αλλα με 0 δε φευγεις, εκτος αν προσπαθησεις να το κανεις να δεις αν γινεται! 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MIA φορά! ΜΙΑ γαμ@φορά έμεινα ξυπνιος το βράδυ κι έκανα λαλακία.

Το εβλεπα να πέφτει, να πέφτει, λέω εδώ ειμαστε. Βγαίνει και η ειδηση με τον μπαιντεν και τη φορολογηση, αλλα δε σκέφτηκα να δώ αντιδραση της αγοράς (ή δε περίμενα να αντιδρασει τοσο αμεσα).

Και ειχα καποια κερδη και αγόρασα στα 0.95 :( και ξυπνάω το πρωι και τα βλέπω ολα τερμα κάτω...

Τρωω και μια ξενερα γιατι αγορασα κοντα 480+ ε BNC, ωστε να αγορασω κατι κρυπτο εκτος ανταλακτηρίων και δεν εβγαλα ακρη πως γινεται. Σημερα πρωι που ασχολήθηκα, εχασα απ'το BNC που πήγε στα 380...αι στα διάλα!

Παμε δυνατά με τα ψίχουλα μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rafa1967 είπε

Αυτο που δεν κατάλαβες vins είναι ότι αυτο που έγραψες δεν χρησιμευει σε κάτι. Εκτός και εάν είσαι προφήτης!!! Γνώμη σου το crash , δικαίωμα σου το cash out. Δέχομαι την αγαπη σου και τα φιλια σου αρκεί να καταλάβεις ότι πριν εδωσες την άχρηστη και κατά την γνώμη μου παρακινδυνευμένη πληροφορία της ημερας.όλα αυτα  Χωρίς άλλη διάθεση για να το συνεχίσουμε αυτο το θεμς

Αν ήμουν προφήτης αδερφέ, σίγουρα δε θα καθόμουν να γράφω στο ινσομνια.

Κάτσε διάβασε το θέμα από την αρχή και πες μου πόσες "άχρηστες και παρακινδυνευμένες" πληροφορίες περιέχει. Άπειρες!

Ξέρεις γιατι; Γιατί ακριβώς κανένας δεν είναι προφήτης.

Όλα μα όλα είναι σπεκουλες, ειδικά δε για το XRP που έχει αποδείξει επανειλημμένως την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά του.

Το ότι έγραψα τι έκανα εγώ, που όντως το έκανα, όπως πολλές φορές μέχρι τώρα στο XRP, δεν δίνει σε κανέναν δικαίωμα να αποποιηθεί την προσωπική του ευθύνη για το τι θα κάνει αυτός.

Εσύ και μόνο εσύ έχεις την ευθύνη για τα λεφτά που τζογάρεις και κανένας άλλος. Παίξε λεφτά που δε σε νοιάζει να τα χάσεις. Αν κάνεις κάτι πέρα από αυτό το κάνεις αποκλειστικά και μόνο με δική σου ευθύνη, δε σου έβαλε κανένας πιστόλι στον κρόταφο να βάλεις τις οικονομίες σου σε μπιλιές.

Όπως λέει και ο @FromMyAshesRRR, τα disclaimers από κάτω από ότι γράφουμε νομίζω είναι περιττά..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vins είπε

Αν ήμουν προφήτης αδερφέ, σίγουρα δε θα καθόμουν να γράφω στο ινσομνια.

Κάτσε διάβασε το θέμα από την αρχή και πες μου πόσες "άχρηστες και παρακινδυνευμένες" πληροφορίες περιέχει. Άπειρες!

Ξέρεις γιατι; Γιατί ακριβώς κανένας δεν είναι προφήτης.

Όλα μα όλα είναι σπεκουλες, ειδικά δε για το XRP που έχει αποδείξει επανειλημμένως την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά του.

Το ότι έγραψα τι έκανα εγώ, που όντως το έκανα, όπως πολλές φορές μέχρι τώρα στο XRP, δεν δίνει σε κανέναν δικαίωμα να αποποιηθεί την προσωπική του ευθύνη για το τι θα κάνει αυτός.

Εσύ και μόνο εσύ έχεις την ευθύνη για τα λεφτά που τζογάρεις και κανένας άλλος. Παίξε λεφτά που δε σε νοιάζει να τα χάσεις. Αν κάνεις κάτι πέρα από αυτό το κάνεις αποκλειστικά και μόνο με δική σου ευθύνη, δε σου έβαλε κανένας πιστόλι στον κρόταφο να βάλεις τις οικονομίες σου σε μπιλιές.

Όπως λέει και ο @FromMyAshesRRR, τα disclaimers από κάτω από ότι γράφουμε νομίζω είναι περιττά..

 

Μια χαρα τα λες τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, emperor4her είπε

Κοιτα συμφωνω, απλα να προσθεσω οτι οι μετοχες οπως και τα crypto δεν ειναι τζογος. δηλαδη αν εχεις 500 ευρω και πας καζινο με σκοπο να βγαλεις περισσοτερα επειδη τη δεδομενη στιγμη χρειαζεσαι πχ 2000 το πιθανοτερο ειναι να τα χασεις ολα και να φυγεις με 0. 

εδω με 0 δε γινεται να φυγεις, απο τα 500, θα χασεις ενα μερος, θα κερδισεις ενα μερος. αναλογως. αλλα με 0 δε φευγεις, εκτος αν προσπαθησεις να το κανεις να δεις αν γινεται! 🤣

Μωρέ και τα crypto και το χρηματιστήριο τζόγος ειναι, ειδικά όταν δεν το κάνεις επαγγελματικά (όπως κάνουν οι περισσότεροι)

Αν βάλεις 100 και πας στα 20, ναι δε θα φυγεις με 0, θα φυγεις με 20.

Αν βάλεις 10.000 κατ αναλογία με το παραπάνω θα φύγεις με 2.000.

Δεν ξέρω αν με πιανεις, αλλά όλα είναι σχετικά φίλε μου...

6 λεπτά πριν, Rafa1967 είπε

Μια χαρα τα λες τωρα

Μωρέ και πριν μια χαρά τα έλεγα, αλλά χρειάστηκε το disclaimer 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...