Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με λίγα λόγια στο YouTube θα βρεις πολλά βιντεακια είτε είναι υπερ είτε κατά του xrp...από εκεί και πέρα ο καθένας ας βγάλει μια γενική εικόνα του τι να πιστέψει και να πραξει αναλόγως...Γνώμη μου πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Mimakoni είπε

Με λίγα λόγια στο YouTube θα βρεις πολλά βιντεακια είτε είναι υπερ είτε κατά του xrp...από εκεί και πέρα ο καθένας ας βγάλει μια γενική εικόνα του τι να πιστέψει και να πραξει αναλόγως...Γνώμη μου πάντα.

μα ακριβως επειδη ειδικα για το xrp βρισκω τελειως αντικρουόμενες αποψεις ρωταω λογω του οτι δεν μπορω να βγαλω ακρη για το ποιος εχει δικιο ή αδικο....

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, MySql είπε

Καλησπερα παιδια χωρις καμια διαθεση αντιδικίας απο ενδιαφερον και επειδη βλεπω οτι υπαρχουν πολλα παιδια εδω μεσα που το εχουν ψαξει πολυ το συγκεκριμενο νομισμα θελω να ρωτησω εαν μπορει και εχει ορεξη καποιος να μου δωσει λογικα αντεπιχειρηματα  στα λογικα και με παραπομπες επιχειρηματα του παρακατω βιντεο? Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Ωραίος ο κρυπτόβιος....τον ευχαριστώ....στα πρώτα 10 δεπτερόλεπτα μου ξεκαθάρισε πως είναι καραγκιόζης και δέν χρειάζετε να ασχοληθώ με το βίντεό του....γλίτωσα 11 λεπτά απο την ζωή μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MySql είπε

μα ακριβως επειδη ειδικα για το xrp βρισκω τελειως αντικρουόμενες αποψεις ρωταω επειδη δεν μπορω να βγαλω ακρη για το ποιος εχει δικιο ή αδικο....

Εδώ μέσα πιστεύουμε στο crypto XRP. Έχουμε διαβάσει κάποια πράγματα, και πιστεύουμε στο project. Αν θέλεις να πιστέψεις αυτά που λέγονται συνήθως στα videos του "Κρυπτόβιου" αγοράζεις λίγα XRP και τα ξεχνάς... και στο μέλλον βλέπεις αν έκανες καλά ή όχι! Εμείς εδώ είμαστε μάλλον... φανατικοί! Η ιστορία θα μας κρίνει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Sakis_Spooky είπε

Εδώ μέσα πιστεύουμε στο crypto XRP. Έχουμε διαβάσει κάποια πράγματα, και πιστεύουμε στο project. Αν θέλεις να πιστέψεις αυτά που λέγονται συνήθως στα videos του "Κρυπτόβιου" αγοράζεις λίγα XRP και τα ξεχνάς... και στο μέλλον βλέπεις αν έκανες καλά ή όχι! Εμείς εδώ είμαστε μάλλον... φανατικοί! Η ιστορία θα μας κρίνει!

φιλε μου εξ αρχης ξεκαθαρισα πως δεν εχω διαθεση ουτε να αντιδικήσω ουτε να προβοκαρω εξαλλου στο συγκεκριμενο group ειμαι αρκετο καιρο και διαβαζω τις αποψεις της μιας πλευρας και γιαυτο τον λογο ηθελα να δωσω και τα επιχειρηματα της αλλης πλευρας σαν τροφη για κουβεντα χωρις φανατισμους και παρωπιδες  

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, MySql είπε

Καλησπερα παιδια χωρις καμια διαθεση αντιδικίας απο ενδιαφερον και επειδη βλεπω οτι υπαρχουν πολλα παιδια εδω μεσα που το εχουν ψαξει πολυ το συγκεκριμενο νομισμα θελω να ρωτησω εαν μπορει και εχει ορεξη καποιος να μου δωσει λογικα αντεπιχειρηματα  στα λογικα και με παραπομπες επιχειρηματα του παρακατω βιντεο? Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Έχω γράψει πιο πριν σε αυτό το θέμα για τα αναληθή λεγόμενα του κρυπτόβιου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Έχω γράψει πιο πριν σε αυτό το θέμα για τα αναληθή λεγόμενα του κρυπτόβιου

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση το δεχομαι αυτο αλλα απανταει στην μια απο τις τρεις "κατηγοριες"

οσο αναφορα

1)το συνεχες manipulation της τιμης?

2) το ξεφορτωμα xrp απο τους ιδρυτες?

 

το δευτερο ειδικα δεν εχω βρει καποιον που να το αμφισβητεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, MySql είπε

ευχαριστω πολυ για την απαντηση το δεχομαι αυτο αλλα απανταει στην μια απο τις τρεις "κατηγοριες"

οσο αναφορα

1)το συνεχες manipulation της τιμης?

2) το ξεφορτωμα xrp απο τους ιδρυτες?

 

το δευτερο ειδικα δεν εχω βρει καποιον που να το αμφισβητεί 

Ποιο manipulation της τιμης; Τις πωλησεις του XRP, εννοεις; Αυτες ειναι γνωστες και η Ripple βγαζει report καθε τριμηνο για τις πωλησεις. Καθε μηνα βγαινουν 1 δις XRP απο το escrow και τα 800-900 εκ γυρνανε ξανα στο escrow. Ολα αυτα φαινονται στο blockchain.

Η Ripple ειναι απο τις πιο διαφανεις εταιρειες στο χωρο των cryptos, οταν αλλα team απο κρυπτονομισματα δεν βγαζουν καποιο report για τις πωλησεις που κανουν.

Το "ξεφωρτομα" απο τους ιδρυτες και αυτο ειναι γνωστο. Δεν μας ειπε κατι γνωστο. Κατι που ξεχασε να αναφερει ειναι ομως μετα απο δικαστικη αποφαση ο Jed McCaleb δεν μπορει να πουλησει πανω απο 1,5% επι του συνολικου καθημερινου ογκου συναλλαγων του XRP. Μιλαμε για νουμερα που δεν επηρεαζουν τη τιμη. Τωρα τελευταια μονο πουλουσε αρκετα γιατι ηταν και μεγαλος ο ογκος συναλλαγων. Αλλωστε θα ξεμπερδεψουμε επιτελους απο αυτον και τις πωλησεις του μεσα στο ετος. 

Ψαξε περισσοτερα πανω στο θεμα και μην πιστευεις μονο οτι ακους απο μια πηγη.

Και ενα ωραιο ξεφωρτομα απο το Ethereum Foundatio, για να μην νομιζεις οτι μονο η Ripple πουλαει.

https://bitcoinist.com/ethereum-foundation-made-100-million-by-selling-eth/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Ποιο manipulation της τιμης; Τις πωλησεις του XRP, εννοεις; Αυτες ειναι γνωστες και η Ripple βγαζει report καθε τριμηνο για τις πωλησεις. Καθε μηνα βγαινουν 1 δις XRP απο το escrow και τα 800-900 εκ γυρνανε ξανα στο escrow. Ολα αυτα φαινονται στο blockchain.

Η Ripple ειναι απο τις πιο διαφανεις εταιρειες στο χωρο των cryptos, οταν αλλα team απο κρυπτονομισματα δεν βγαζουν καποιο report για τις πωλησεις που κανουν.

Το "ξεφωρτομα" απο τους ιδρυτες και αυτο ειναι γνωστο. Δεν μας ειπε κατι γνωστο. Κατι που ξεχασε να αναφερει ειναι ομως μετα απο δικαστικη αποφαση ο Jed McCaleb δεν μπορει να πουλησει πανω απο 1,5% επι του συνολικου καθημερινου ογκου συναλλαγων του XRP. Μιλαμε για νουμερα που δεν επηρεαζουν τη τιμη. Τωρα τελευταια μονο πουλουσε αρκετα γιατι ηταν και μεγαλος ο ογκος συναλλαγων. Αλλωστε θα ξεμπερδεψουμε επιτελους απο αυτον και τις πωλησεις του μεσα στο ετος. 

Ψαξε περισσοτερα πανω στο θεμα και μην πιστευεις μονο οτι ακους απο μια πηγη.

Και ενα ωραιο ξεφωρτομα απο το Ethereum Foundatio, για να μην νομιζεις οτι μονο η Ripple πουλαει.

https://bitcoinist.com/ethereum-foundation-made-100-million-by-selling-eth/

ωραια απο την στιγμη που ειναι γνωστο αυτο δεν πρεπει να μας προβληματισει? 
το γεγονος δηλαδη πως για εναν απο τους ιδρυτες χρειάστηκε να βγει αποφαση που να τον φρεναρει στο να ξεπουλησει?

μηπως κατι βλεπει αυτος ο ιδρυτης απο μεσα περισσοτερο απο εμας που θελει να τα πουλησει ολα και να πηδήσει απο το καραβι?

εαν πιστευει τοσο πολυ σε αυτο το προτζεκτ γιατι να μην περιμενει να γινει πλουσιότερος κρατωντας ενα σημαντικό ποσοστο xrp?

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πουλάει λένε "α γιατί πουλάει ; μήπως δέν πιστεύει  στο προτζεκτ ; " 

Αν δέν πουλάει λένε " εεεεεε τον βλέπεις τον άλλο ; περιμένει να πάει η τιμή ψηλά και μετά να κάνει dump σε εσάς τα κορόιδα"....

Δέν μας προβληματίζουν οι καραγκιόζηδες dont worry :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, MySql είπε

ωραια απο την στιγμη που ειναι γνωστο αυτο δεν πρεπει να μας προβληματισει? 
το γεγονος δηλαδη πως για εναν απο τους ιδρυτες χρειάστηκε να βγει αποφαση που να τον φρεναρει στο να ξεπουλησει?

μηπως κατι βλεπει αυτος ο ιδρυτης απο μεσα περισσοτερο απο εμας που θελει να τα πουλησει ολα και να πηδήσει απο το καραβι?

εαν πιστευει τοσο πολυ σε αυτο το προτζεκτ γιατι να μην περιμενει να γινει πλουσιότερος κρατωντας ενα σημαντικό ποσοστο xrp?

Ο Jed McCaleb είναι Αμερικανός προγραμματιστής και επιχειρηματίας. Είναι συνιδρυτής και CTO του Stellar. Δεν νομίζω ότι νοιάζεται για το μέλλον και την πρόοδο του XRP, φίλε μου.

Επεξ/σία από spyroseva
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Αν πουλάει λένε "α γιατί πουλάει ; μήπως δέν πιστεύει  στο προτζεκτ ; " 

Αν δέν πουλάει λένε " εεεεεε τον βλέπεις τον άλλο ; περιμένει να πάει η τιμή ψηλά και μετά να κάνει dump σε εσάς τα κορόιδα"....

Δέν μας προβληματίζουν οι καραγκιόζηδες dont worry :)

γιατι πρεπει να ισχυει ενα απο τα δυο και οχι και τα δυο στην περιπτωση του?

εσυ εαν ειχες τεραστιο μεριδιο σε ενα προτζεκτ που το πιστευες θα ηθελες να ξεστοκαρεις?

2 λεπτά πριν, spyroseva είπε

Ο Jed McCaleb είναι Αμερικανός προγραμματιστής και επιχειρηματίας. Είναι συνιδρυτής και CTO του Stellar. Δεν νομίζω ότι νοιάζεται για το μέλλον και την πρόοδο του XRP, φίλε μου.

να το δεχτω αυτο για την τσεπη του δεν νοιάζεται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MySql είπε

γιατι πρεπει να ισχυει ενα απο τα δυο και οχι και τα δυο στην περιπτωση του?

εσυ εαν ειχες τεραστιο μεριδιο σε ενα προτζεκτ που το πιστευες θα ηθελες να ξεστοκαρεις?

Γιατι ως γνωστον ο Jeff Bezos δεν πιστευει καθολου στην Amazon, για αυτο πουλαει...

Αυτο ειναι γενικα για το αν οι πωλησεις συγκεκριμενων στελεχων σημαινει οτι δεν πιστευουν στο project.

https://www.cnbc.com/2020/11/04/bezos-sells-more-than-3-billion-worth-of-amazon-shares-.html

Και οπως σου ειπε ο @spyroseva ο McCaleb εχει φυγει απο τη Ripple.

Διαβασε λιγο τη προιστορια και θα καταλαβεις γιατι χρειαστηκε δικαστηριο για να του μειωσει το ρυθμο που πουλαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Γιατι ως γνωστον ο Jeff Bezos δεν πιστευει καθολου στην Amazon, για αυτο πουλαει...

Αυτο ειναι γενικα για το αν οι πωλησεις συγκεκριμενων στελεχων σημαινει οτι δεν πιστευουν στο project.

https://www.cnbc.com/2020/11/04/bezos-sells-more-than-3-billion-worth-of-amazon-shares-.html

Και οπως σου ειπε ο @spyroseva ο McCaleb εχει φυγει απο τη Ripple.

Διαβασε λιγο τη προιστορια και θα καταλαβεις γιατι χρειαστηκε δικαστηριο για να του μειωσει το ρυθμο που πουλαει.

εχει διαφορα το πουλαω με το ξεπουλαω... το αμαζον εχει σπασει απανωτά ολα τα ath της δεκαετιας και ειναι λογικο ακομα και  ο ιδρυτης της να πιστευει πως το κερδος και η τιμη ακομα και σε μετοχες της amazon εχει καποιο οριο καποιο σημειο καμπης. ο McCaleb ηθελε να ξεπουλησει σε πολυ κακη τιμη για το xrp αυτο δεν πρεπι να μας βρωμαει λιγο?

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...