Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

image.png.fc2e0271399c2be6d4cc166ed8858cba.png

Εδώ βλέπουμε οτι ο προηγούμενος πάτος ήρθε μετά απο 1 χρόνο απο το ΤΟΡ του 2018 

Το 2021 ήταν η κορυφή οπότε (σύμφωνα με τον προηγούμενο χρόνο-δέν είναι νόμος όμως) ο πάτος θα έρθει τον Νοέμβριο με Δεκέμβριο. 

 

image.png.f50ded6ac94e8c26a90c2a5b82119175.png

Η προηγούμενη πτώση ήταν 83% απο την κορυφή.

Η φετινή πτώση ώς τώρα είναι 73% 

image.png.486a535e5f6e9024c53511407e3aa062.png

Για το 83% θα πρέπει να πέσουμε στα 12Κ. 

image.png.d1a75600ae1ce63729f0dae963194152.png

 

Αν δέν αγοράσεις χάνεις επειδή δέν μπήκες. 

Αν αγοράσεις και πέσει η τιμή χάνεις.

Αν δεν αγοράσεις και περιμένεις λίγο και η τιμή πάει πάνω, χάνεις επειδή δεν μπήκες. 

Οπότε διαλέγεις πιά περίπτωση θέλεις να ακολουθήσεις για να χάσεις. 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα , 

εγω έχω να πω πως η αγορά είναι σε bear μεριά .. που σημάνει και αύριο να λήξει θετικά η δίκη το πολύ πολύ να πάμε μέχρι 0.8-1.10 για να γίνει διορθώση μετά ένα 15-20 τα εκατό πιο κάτω .. άρα συνολικά ΤΙΠΟΤΑ .

απλα αυτό μας δίνει την ευκαιρία σε έπομενο bull run να ακολουθήσουμε την πορεία των άλλων απαλλαγμένοι  από μια δίκη. 
τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο 

 

το xrp θα παει μοον μόνο όταν αλλάξει κάτι στην παγκόσμια οικονομία/τραπεζικό σύστημα ουσιαστικά .. και ΑΝ αλλάξει 

 

αυτα από εμένα 

Επεξ/σία από CostasGp21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, CostasGp21 είπε

Καλημέρα , 

εγω έχω να πω πως η αγορά είναι σε bear μεριά .. που σημάνει και αύριο να λήξει θετικά η δίκη το πολύ πολύ να πάμε μέχρι 0.8-1.10 για να γίνει διορθώση μετά ένα 15-20 τα εκατό πιο κάτω .. άρα συνολικά ΤΙΠΟΤΑ .

απλα αυτό μας δίνει την ευκαιρία σε έπομενο bull run να ακολουθήσουμε την πορεία των άλλων απαλλαγμένοι  από μια δίκη. 
τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο 

το xrp θα παει μοον μόνο όταν αλλάξει κάτι στην παγκόσμια οικονομία/τραπεζικό σύστημα ουσιαστικά .. και ΑΝ αλλάξει 

αυτα από εμένα 

Σε μια θετική εξέλιξη της δίκης φτάνουμε κοντά στο προηγούμενο ATH με 3.4$ και εννοείται δεύτεροι και καταϊδρωμένοι (πριν το $BTC) σε market cap κοντά στα 169 δις $

Σε bull run... Πηγαίνουμε για τα 13$ του @FromMyAshesRRR  "σε περίπτωση που κάνει τίποτα ξεκάρφωτο το ΧΡΠ  για τα 13$, έχω βγάλει 50% αβλεπί...."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια γενική ερώτηση αν έχω τα xrp στο XUMM ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να τα κάνω ευρώ; Να τα στείλω σε κάποιο ανταλλακτήριο και μετά σε λογαριασμό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/9/2022 στις 8:17 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Something has got to give.....σε περίπτωση που κάνει τίποτα ξεκάρφωτο το ΧΡΠ  για τα 13$, έχω βγάλει 50% αβλεπί....

 

 Εκεί στα 13$ είπαμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

130 ρε να παει. ακου εκει 13, τι θα γινουμε τσιπιδες? να κοιταμε ψηλα. 

Τσίπιδες αν ήμασταν θα είχαμε τώρα τα διπλάσια αντί να αγοράσουμε (εγώ τουλάχιστων) στα 1.96$ , αλλα επειδή κοιτούσα ψηλά, γιαυτό και αγόρασα ψηλά χαχαχαχα 

Έχουμε 5 χρόνια καταπίεσης. Χάσαμε το μπούλραν αν και θεωριτικά είχαμε μπούλραν γιατί απο τα 0.13$ που φτάσαμε στο κατώτατο, ανεβήκαμε στα 1.96$ οπότε κάναμε  15 χ ανάκαμψη.) Πρέπει να μάθουμε να αγοράζουμε όταν υπάρχει τρομοκρατημένη αγορά και να πουλάμε όταν όλοι βάζουν laser eyes σαν τους walking dead  ανεγκέφαλα drones. 

Εγώ αναμένω ακόμα ένα κράς. Είδαμε την Βρετανική λίρα, και μέσα στην εβδομάδα για να αποφύγει την κατάρευση η Βρετανία, άρχισε να τυπώνει λίρες. 

Το Fed και οι διάφορες χώρες του κόσμου (καλύτερα ας πώ Γιέν, Ευρώ, ANZ dollar) θα πιεστούν στο κράς για να τυπώσουν χρήμα(και θα πάει ο πλυθωρισμός στο Moon....) εκλογές έρχονται, δέν θα αφήσουν πρίν της 8 Νοέμβρη να πέσει το δολάριο. Πιστεύω (πάντα την γνώμη μου και το δικό μου σκεπτικό γράφω βλέποντας το τί γινετε γυρο μας) πως το δολάριο θα φτάσει τα 120 μονάδες. Απότομη άνοδος ξέρω αλλα γεωπολιτικά καθόμαστε σε ναρκοπέδιο και αναπάσα στιγμή έτοιμη να εκραγεί είναι η οποιαδήποτε νάρκη ακόμη και να μείνουμε ακίνητοι (οι παντρεμένοι καταλαβαίνουν ακριβώς τί εννοώ)  xD hahahaah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, verylife78 είπε

επρεπε να αγοραζα οταν ειχαμε .30€ τωρα στα .50€...τι κανεις???
αγοραζεις στα χαμηλα πουλας στα ψηλα
ειμαστε χαμηλα ?

ειμαστε ψηλα?

  

Στις 2/10/2022 στις 11:37 ΠΜ, FromMyAshesRRR είπε

Αν δέν αγοράσεις χάνεις επειδή δέν μπήκες. 

Αν αγοράσεις και πέσει η τιμή χάνεις.

Αν δεν αγοράσεις και περιμένεις λίγο και η τιμή πάει πάνω, χάνεις επειδή δεν μπήκες. 

Οπότε διαλέγεις πιά περίπτωση θέλεις να ακολουθήσεις για να χάσεις. 

Σε περίπτωση που σπάσει προς τα πάνω (και δέν έχουμε τίποτα παρατράγουδα απο τα γεωπολιτικά) 

Έκανε διπλό πάτω, ανέβηκε στα 0.55 και σχημάτισε την πρώτη κορυφή, μετά κατέβηκε στα 0,42 και έκανε και εκεί διπλό πάτω και τώρα ετοιμάζεται για backtest το 0.55 και αν το σπάσει πάει στα 0.69 περίπου ολοκληρώνοντας 3κύματα έλλιοτ. 

image.png.6d55947c1a32c68c91cc0b777dbe24e6.png

34 λεπτά πριν, verylife78 είπε

επρεπε να αγοραζα οταν ειχαμε .30€ τωρα στα .50€...τι κανεις???
αγοραζεις στα χαμηλα πουλας στα ψηλα
ειμαστε χαμηλα ?

ειμαστε ψηλα?

μπορεί να χάσεις , μπορεί να κερδίσεις. Ούτε τον πάτο ούτε την κορυφή είμαστε τυχεροί να αγοράσουμε ή να πουλήσουμε. DCA Dollar Cost Average είναι οτι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε. 

image.png.b48fbf0f95b6f3343b136ef9487b46e2.png

Ίσως κάνει κάτι τέτοιο (αυτό βασικά βλέπω) πρώτα 0.47 και μετά ντού για τα 0.55 και προσπαθεια για σπάσιμο. 

image.png.26e44ee4c58391f506dadd879851023b.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.... * glass ball prediction * 

Η Ντίξι τις επόμενες 2 εβδομάδες θα κάνει "πιθανόν" bullflag προς τα πάνω για τις 116-117 μονάδες.  

Εκείνη η πτώση κάτω απο το μώβ τετράγωνο (μέσα στο κίτρινο τετράγωνο)  ήταν λογική και αναμενώμενη, ίσως (λέω ίσως) εκτινάξει το δολλάριο προς τα 117-120 που είχα πεί. 

Πράγμα που θα προκαλέσει αναστάτωση στα μάρκετς και θα πιέσει τις χώρες να αρχίσουν να τυπώνουν χρήμα....

image.png.5baa0e0e9539f6492bf11454dcc76914.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πως πριν το 23 δεν θα δούμε τίποτα αξιόλογο .. θα ανεβαίνουμε και θα ξανά πέφτουμε στο 0.35 πολλές φορες .. από τον γεναρη και μετά θα υπάρξει μια σταθεροποίηση πάνω κάτω στο 0,6 και μετέπειτα ο δρόμος είναι γεμάτος εκπλήξεις μέχρι το καλοκαίρι .. τα Γεωπολιτικά βέβαια μπορεί να μας πάνε και σταθερά 0.3 κανένα χρόνο ακόμη ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...