Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@FromMyAshesRRRΕγω υπολογιζω πως το κατωτερο σημειο της αγορας θα ειναι ανοιξη-καλοκαιρι του 23.Μεχρι τοτε θα δουμε μια η δυο καλες ''ανεβασιες'' και τα πραγματα θα κυλησουν ακριβως οπως οι προηγουμενοι κυκλοι.Παντα μιλαω για το συνολο και οχι μεμονομενα.Δυο απροοπτα εχω μονο στο μυαλο μου.Την εκτοξευση του xrp λογο δικαστηριου και η αλλη ειναι η πληρης καταρευση του bit σε φαση 6Κ(ειναι περισοτερο το σεναριο που κραταω για το 30)

Επεξ/σία από popai32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Θυμάστε πέρυσι που σχολιάζαμε για μεταφορά των γραφείων της ριπλ στο Wyoming? Σιγά σιγά η ριπλ στρέφεται στο  να γίνει IPO και να γίνει τράπεζα . Ειδικά μετά την λύση της υπόθεση και έχουμε clarity για το XRP. Γιατί στο Wyoming? Γιατί εκεί επιτρέπονται αυτού του είδους τράπεζες. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον αυτό και Αναρωτιέμαι λοιπόν, εφόσον γίνει τράπεζα με μέσο συναλλαγής το XRP φυσικά, η τιμή που θα πάει;

Επεξ/σία από panosbel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ νομίζω ότι το να γίνει η Ripple τράπεζα αναιρεί τη δουλειά που θέλει να κάνει με το ODL. Το XRP θα πρέπει να είναι ένα ανεξάρτητο bridge νόμισμα που δεν έχει βάση κάποιο κράτος.

Αν η Ripple γίνει τράπεζα με βάση κάπου, τότε χάνεται αυτό το πλεονέκτημα, αν σκεφτεί κανείς τη σχέση που έχουν τα κράτη με τα τραπεζικά ιδρύματα. Άσε που έτσι θα ανταγωνίζεται στην ουσία τις τράπεζες (μικρο-μεσαίες) που είναι οι τωρινοί πελάτες της.

 

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/7/2022 στις 11:14 ΠΜ, FromMyAshesRRR είπε

Εμείς δυστυχώς περιμένουμε το δικαστήριο ναί. Ακούγεται για μάρτιο 2023 ή όπως πάντα, ανα πάσα στιγμή σε περίπτωση settlement. 

 

Το ακατανόμαστο αναμένουμε να δούμε τί θα κάνει 8-12 αυγουστου. 

Πιθανόν image.png.58ce72482ab1928078bc6e54dfae9f03.png

Αλλιώς 

 

Τελικά αυτό το μονοπάτι , έφτασε στα 25,3κ αντί στα 26,4κ που είχα βάλει. 

Βλέπουμε τώρα αν τελικά μας βγεί σε ΑΒΓΔ  προς τα πάνω. Το οτι κατέβηκε τόσο γρήγορα προς τα κάτω μειώνει τις πιθανότητες για προς τα πάνω. Εκτός και αν το 20κ-21κ κρατήσει. 

image.png.4920167712fb78f4ac6922bd1ad20985.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prive messages 

image.png.0fd6140e1af94812d26b1743f07d2ba8.png

 

image.png.3183fc879a29b313d656eaca05ae6c55.png

 

Η πορεία η δικιά μας σε περίπτωση που δεν κρατήσει το 20κ του ακατανόμαστου. Ίσως το διαπλεκώμενο να είναι "επιτυχές" το μέρτζ του και να σηκώσει το μάρκετ....ίσως λεμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
37 λεπτά πριν, CostasGp21 είπε

Φαίνεται μέχρι την αλλαγή του χρόνου να κινείται σε σταθερα επίπεδα το μάρκετ .. όχι ότι μετά θα αλλάξει κάτι ..

Ακριβώς, εγώ για τις 14 νοέμβρη βλέπω να ξυπνάει πάλι η αγορά. 

και να σου πώ πως άν είναι για settlement τότε ίσως ρίξουν πρώτα την τιμή (να γεμίσουν τις τσέπες τους) και μετά θα φύγει προς τα πάνω η τιμή. (Για το ΧΡΠ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που γεμιζουν τις τσεπες τους δεν εχουν αναγκη να πεσει η τιμη, εχουν ολα τα χρηματα του κοσμου να αγορασουν ό,τι τους κανει κεφι :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...