Προς το περιεχόμενο

Το Apple Watch Series 4 έρχεται με μεγαλύτερη οθόνη και δυνατότητα ηλεκτροκαρδιογραφήματος


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, White Wolf είπε

Οποιος πιστευει σοβαρα οτι με αυτη τη βλακεια θα βγαινει αξιοπιστο καρδιογραφημα καλο ειναι να παει σε κανενα καλο ψυχιατρο....

Εσύ πως ακριβως εισαι τοσο σιγουρος; Εγω γιατρος ειμαι και οντως ημουν εξαρχης αρνητικος απαισιοδοξος και επιφυλακτικος. Αλλα εγω εχω καποιες γνωσεις παραπανω. Ο απλος κοσμος δεν ειναι υποχρεωμενος να ξερει πως γινεται το ηλεκτροκαρδιογραφημα και σιγουρα δεν ειναι σωστη αντιμετωπιση αυτη. Απο την αλλη ο τυπος που βγηκε και μιλησε ειναι ο προεδρος της αμερικανικης καρδιολογικης εταιριας, δηλαδη οχι κανενας τυχαιος..

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Choulio είπε

Εσύ πως ακριβως εισαι τοσο σιγουρος ακριβως; Εγω γιατρος ειμαι και οντως ημουν εξαρχης αρνητικος απαισιοδοξος και επιφυλακτικος. Αλλα εγω εχω καποιες γνωσεις παραπανω. Ο απλος κοσμος δεν ειναι υποχρεωμενος να ξερει πως γινεται το ηλεκτροκαρδιογραφημα και σιγουρα δεν ειναι σωστη αντιμετωπιση αυτη. Απο την αλλη ο τυπος που βγηκε και μιλησε ειναι ο προεδρος της αμερικανικης καρδιολογικης εταιριας, δηλαδη οχι κανενας τυχαιος..

Δεν ξέρεις εσύ. Ο μέσος χρήστης του Insomnia είναι τουλάχιστον 3 σκάλες πάνω από τον τυχάρπαστο πρόεδρο της καρδιολογικής εταιρείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Και γω θα αλλάξω το series 3 κυρίως γιατί του έκανα ένα σημάδι από άσχημο χτύπημα σε τοίχο και με ενοχλεί... 😛 

To είχα πάθει κ εγω την πρώτη μέρα στο series 1...
Μετά στο series 3 παρολο που έχω ακουμπήσει αρκετές φορές σε τοίχους κατά λάθος, δεν έχει πάθει τίποτα. 
Παίζει να έχει καλύτερο τζαμάκι ή μου έκατσε εμένα κωλοφαρδία? 
Το 4 θα το πάρω μάλλον first day, πουλώντας το series 3!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, polaki said:

To είχα πάθει κ εγω την πρώτη μέρα στο series 1...
Μετά στο series 3 παρολο που έχω ακουμπήσει αρκετές φορές σε τοίχους κατά λάθος, δεν έχει πάθει τίποτα. 
Παίζει να έχει καλύτερο τζαμάκι ή μου έκατσε εμένα κωλοφαρδία? 
Το 4 θα το πάρω μάλλον first day, πουλώντας το series 3!

Εγώ το έξυσα άγρια και δυνατά σε τοίχο αν και το γρατζούνισα εκτός οθόνης εκεί που κάνει κούρμπα το γυαλί. Παρόλα αυτά εγώ το βλέπω και με ενοχλεί... 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, polaki said:

To είχα πάθει κ εγω την πρώτη μέρα στο series 1...
Μετά στο series 3 παρολο που έχω ακουμπήσει αρκετές φορές σε τοίχους κατά λάθος, δεν έχει πάθει τίποτα. 
Παίζει να έχει καλύτερο τζαμάκι ή μου έκατσε εμένα κωλοφαρδία? 
Το 4 θα το πάρω μάλλον first day, πουλώντας το series 3!

Κι εγώ το 4άρι το βλέπω να το παίρνω day one και μετά θα πουλήσω το series 2 Nike+.

Χωρίς Apple Watch δεν μένω πλέον, καλώς ή κακώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Δεν ξέρεις εσύ. Ο μέσος χρήστης του Insomnia είναι τουλάχιστον 3 σκάλες πάνω από τον τυχάρπαστο πρόεδρο της καρδιολογικής εταιρείας.

Και ποιος δεν σου είπε ότι με ένα τεράστιων διαστάσεων φακελάκι δεν πέρασε το FDA. Εγώ πάντως αν και άσχετος γαρ μηχανικός και όχι ιατρός, θα έλεγα ότι μπορεί να βγάζει σωστό αποτέλεσμα αλλά σίγουρα κάτω από τις καλύτερες συνθήκες και όχι την ώρα που είσαι σε ένταση και άσκηση. Μπράβο αν έχουν καταφέρει να πάρουν FDA πιστοποίηση. Πάντως στην Ευρώπη τι το θέλουμε? Αφού στην Ευρώπη δεν μας ενδιαφέρει η FDA πιστοποίηση. Δηλαδή τι? Για να λέμε και να πληρώνουμε μούρη αμερικανική ότι έχουμε και FDA? 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, paredwse είπε

Κι εγώ το 4άρι το βλέπω να το παίρνω day one και μετά θα πουλήσω το series 2 Nike+.

Χωρίς Apple Watch δεν μένω πλέον, καλώς ή κακώς.

Ακόμα και με 2 πολύ ακριβότερα ρολόγια που έχω (και μαζεύουν σκόνη), με κανένα δεν έχω νιώσει αυτή τη χρηστικότητα του Apple watch. 
Μόνο σε κανένα πολύ βαρβάτο ραντεβού δουλειάς θα βάλω τα άλλα... και περιμένω πώς και πώς να γυρίσω να βάλω το apple...

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι έχω γυρίσει χρόνια στο Android, παρότι είμαι απόλυτα συνδεδεμένος με τα services της Google (και απόλυτα ευχαριστημένος) και ερωτευμένος με το Google pixel 2xl μου...
Το συγκεκριμένο νομίζω ότι είναι το σημαντικότερο στοιχείο για να γυρίσει κανείς πίσω στην Apple.

Εαν έπαιζε με Android το έπαιρνα εχθές...
Κι αν υπήρχε το Google Now στο iOs γύρναγα αύριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Leonardo_10 είπε

Και ποιος δεν σου είπε ότι με ένα τεράστιων διαστάσεων φακελάκι δεν πέρασε το FDA. Εγώ πάντως αν και άσχετος γαρ μηχανικός και όχι ιατρός, θα έλεγα ότι μπορεί να βγάζει σωστό αποτέλεσμα αλλά σίγουρα κάτω από τις καλύτερες συνθήκες και όχι την ώρα που είσαι σε ένταση και άσκηση. Μπράβο αν έχουν καταφέρει να πάρουν FDA πιστοποίηση. Πάντως στην Ευρώπη τι το θέλουμε? Αφού στην Ευρώπη δεν μας ενδιαφέρει η FDA πιστοποίηση. Δηλαδή τι? Για να λέμε και να πληρώνουμε μούρη αμερικανική ότι έχουμε και FDA? 

Οι θεωρίες συνωμοσίας είναι της μόδας αλλά δεν μπαίνω στη διαδικασία να τις ακολουθήσω.

 

Η FDA πιστοποίηση δεν έχει κάποια επίσημη ισχύ στην ΕΕ αλλά είναι ενδεικτική της αξιοπιστίας. Και ό,τι εγκρίνεται εκεί, συνήθως εγκρίνεται κι εκεί. Συν τοις άλλοις, ο FDA είναι πιο αυστηρός από τον αντίστοιχο ευρωπαϊκό θεσμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραιο το ρολογακι. Ακριβο ομως. Οσο για το καρδιογραφημα μη το απορριπτετε. Η νο1 ασθενεια σημερα ειναι η καρδιακη ανεπαρκεια. Το να εχεις ενα holter μονιμως σε πολλους θα ηταν χρησιμο. Ακριβο αλλα αμα σε γλυτωσει εστω και απο μια ωρα στο νοσοκομειο μεσω της προληψης η της εγκαιρης ειδοποιησης αγοραζεις 10 και οχι μονο ενα.

Μπορει λοιπον να μη το σκεφτεστε οπως και εγω οταν ημουν πιο μικρος αλλα μετα τα 40 αρχιζει και ζοριζει να ακους για μερικους γνωστους και φιλους...

Επεξ/σία από armitatz
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AtiX είπε

Ολόκληρος καρδιολόγος και μου βγήκε λες και πήγαινε στην λαϊκή για ψώνια... 

Ναι φιλε μου αλλα φορουσε ταμπα παπουτσακι..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, AtiX said:

Ολόκληρος καρδιολόγος και μου βγήκε λες και πήγαινε στην λαϊκή για ψώνια... 

Αντί να βγει κρατώντας μια καρδιά στο χέρι που θα χτυπούσε ακόμη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα πάντως κάπου διάβασα δεν θα έρθει στο πρωτο κύμα στις 21/9/18. Μας βλεπω για Νοέμβριο με καλα Χριστούγεννα ομαλοποίηση παραγγελιών .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η λειτουργία του ηλεκτροκαρδιογράφηματος.Το θέμα είναι κατά πόσο ακριβές είναι η μέτρηση.Σαν ιδέα πάντως είναι καλη.Ευγε,στην apple για την ιδεα,αν και τα 499$ είναι πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...