Προς το περιεχόμενο

Το iPhone XR έχει οθόνη Liquid Retina και θα διατεθεί σε έξι χρώματα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Αυτος που εχει note 9   και 900 ευρω budget   δεν γραφει σαχλαμαρες στα θεματα της apple  αλλα απολαμβανει ενα  premium κινητο   στο λειτουργικο της επιλογης του .

Εγω απευθυνομουν στους "ταλαιπωρους " με τα 200-300 ευρω  κινητα  που μπαινουν στα θεματα της apple  και γραφουν οτι ανοησια τους κατεβαινει στο κεφαλι  για να ξεγελασουν την οικονομικη τους αδυναμια η' τα καβουρια που εχουν στις τσεπες τους βαφτιζοντας τα  καταναλωτικη επιλογη , μειωνοντας και χαρακτηριζοντας  τις επιλογες των αλλων  στην συγκεκριμενη εταιρεια .

Με τον τρόπου που γράφεις δείχνεις ότι η είσαι λεφτάς και δίνεις 1000 ευρώ για κινητό έτσι και κοροιδεύεις τους υπόλοιπους(αν το κάνεις ντροπή σου) η παίρνεις 450 ευρώ μισθό και αγοράζεις κινητό των 1000 , επομένως είσαι κουτορνίθι μέχρι αηδίας, η απλά το όνειρο σου είναι να πάρεις iphone και όποιος πει κάτι για τα iphone τον παίρνεις απο τα μούτρα που δεν σε κατατάσσει και σε ανώτερη κατηγορία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ακομα περιμενω τον ορισμο της καταναλωτικης συνειδησης και με ποια κριτηρια προκυπτει ?Απο την αγορα ενος iphone ? Προφανως δεν ξερεις τι λες  απλα ειπες και εσυ να γραψεις αλλη μια αερολογια.

Καταναλωτική συνείδηση είναι να ξέρω τί χρειάζομαι, να ξέρω τις οικονομικές δυνατότητές μου και αναλόγως να βρίσκω την βέλτιστη λύση για μένα. Καταναλωτική συνείδηση ΔΕΝ είναι να πάω να πάρω καταναλωτικό δάνειο για να αγοράσω τηλεόραση 10.000 ευρώ και να πληρώνω δόσεις για 10 χρόνια, δεν είναι να πάω 20 μέρες ταξίδι στην Νέα Υόρκη με διακοποδάνειο, δεν είναι να βάλω 24 μήνες δόσεις για να πάρω ένα κινητό. Εσύ βλέπω από την υπογραφή σου έχεις αρκετά ακριβά gadgets και μαγκιά σου, προφανώς έχεις την οικονομική άνεση να τα πάρεις και καλά κάνεις. Υπάρχουν άνθρωποι που υποθηκεύσαν την ζωή τους στο παρελθόν με σκοπό να φαίνονται COOL. Αυτό είναι νοσηρό είτε συμφωνείς είτε διαφωνείς. Απλά έτυχε να μιλάμε για iphone στο συγκεκριμένο θέμα, είναι γενικότερο το ζήτημα.

Επεξ/σία από project.breeze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω ποιανού ήταν η απόφαση αλλά το να αφαιρέσει μήνυμα μου όταν το ίδιο μήνυμα το έχω κάνει και για άλλες εταιρίες και παραμένουν εκεί, κάτι δεν μου κάθετε καλά...

s10, v40, intel...

:mad:

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, AtiX said:

Δεν ξέρω ποιανού ήταν η απόφαση αλλά το να αφαιρέσει μήνυμα μου όταν το ίδιο μήνυμα το έχω κάνει και για άλλες εταιρίες και παραμένουν εκεί, κάτι δεν μου κάθετε καλά...

s10, v40, intel...

:mad:

Ο Μπομπ είναι gay icon και μπορεί να παρασύρει πολλούς χρήστες στην ακολασία... 😛 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, project.breeze said:

Καταναλωτική συνείδηση είναι να ξέρω τί χρειάζομαι, να ξέρω τις οικονομικές δυνατότητές μου και αναλόγως να βρίσκω την βέλτιστη λύση για μένα. Καταναλωτική συνείδηση ΔΕΝ είναι να πάω να πάρω καταναλωτικό δάνειο για να αγοράσω τηλεόραση 10.000 ευρώ και να πληρώνω δόσεις για 10 χρόνια, δεν είναι να πάω 20 μέρες ταξίδι στην Νέα Υόρκη με διακοποδάνειο, δεν είναι να βάλω 24 μήνες δόσεις για να πάρω ένα κινητό. Εσύ βλέπω από την υπογραφή σου έχεις αρκετά ακριβά gadgets και μαγκιά σου, προφανώς έχεις την οικονομική άνεση να τα πάρεις και καλά κάνεις. Υπάρχουν άνθρωποι που υποθηκεύσαν την ζωή τους στο παρελθόν με σκοπό να φαίνονται COOL. Αυτό είναι νοσηρό είτε συμφωνείς είτε διαφωνείς. Απλά έτυχε να μιλάμε για iphone στο συγκεκριμένο θέμα, είναι γενικότερο το ζήτημα.

Ναι, η λογική σου είναι σωστή, απλώς ανάμεσα στα ακραία παραδείγματα που έγραψες και στους λεφτάδες που δεν τους νοιάζει πόσο κάνει, υπάρχουν χιλιάδες άλλες περιπτώσεις που είναι αδύνατον να τις κρίνουμε εξ αποστάσεως. Εκεί έγκειται και η λογική "μην κρίνετε τους άλλους για το πώς ξοδεύουν τα λεφτά τους".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, uesugi1989 είπε

900 ευρώ για LCD οθόνη χωρίς καν FHD ανάλυση( κ χωρίς 3.5 mm θύρα κ με notch ).... 

Δώσε πόνο Tim Cook μη τους λυπάσαι καθόλου, κ πάλι θα γράφουν στο Σκρουτζ στα θετικά " σχέση απόδοσης-τιμής"

Κινητό τον 100 ευρώ είναι αν το βάλεις κάτω με αυτά που έχει. Αλλά είπαμε το marketing στα καλύτερα του αφού τα αγοράζουν. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, CheOnWeb είπε

Με ΦΠΑ ή χωρίς; 😂

Όπως σε βολεύει. Αν τα iPhone x κοστιζουν σε hardware 300 ευρώ φαντάσου τι κόστος έχει η σάπια ips οθόνη. Βάλε R&D βάλε διαφήμιση που την πληρώνει ο πελατης αντε να πας 300 400. Και 150 το ΦΠΑ. Μένει κάνα 300αρι καθαρό κέρδος στο μικρό iPhone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Ναι, η λογική σου είναι σωστή, απλώς ανάμεσα στα ακραία παραδείγματα που έγραψες και στους λεφτάδες που δεν τους νοιάζει πόσο κάνει, υπάρχουν χιλιάδες άλλες περιπτώσεις που είναι αδύνατον να τις κρίνουμε εξ αποστάσεως. Εκεί έγκειται και η λογική "μην κρίνετε τους άλλους για το πώς ξοδεύουν τα λεφτά τους".

Εγώ φίλε μου κρίνω εκ του αποτελέσματος και τί εννοώ με αυτό. Σίγουρα έχεις ακούσει την έκφραση "υπερχρεωμένα νοικοκυριά". Αυτό δυστυχώς δεν είναι κάτι που αφορά λίγα νοικοκυριά, αλλά δεκάδες χιλιάδες. Άνθρωποι που παρασυρμένοι από το μάρκετινγκ και την ευκολία με την οποία έπαιρνες μία πιστωτική και την φόρτωνες χωρίς αύριο σήμερα είναι στα πρόθυρα του να χάσουν τα σπίτια τους. Δεν λέω φυσικά ότι κάποιος θα χάσει το σπίτι του επειδή πηρε iphone, αλλά κάποιος ο οποίος δανείζεται ή βάζει δόσεις για να πάρει κάτι το οποίο ουσιαστικά το χρησιμοποιεί για να δείξει ένα ψεύτικο status αργά ή γρήγορα θα βρεθεί σε δύσκολη θέση. Αυτό σαν φαινόμενο κακώς νομίζουμε ότι αποτελεί προσωπική υπόθεση του καθενός, μας αφορά ως κοινωνία καθώς αυτές τις συμπεριφορές τις φορτωνόμαστε εν τέλει όλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, georgepppo είπε

Με τον τρόπου που γράφεις δείχνεις ότι η είσαι λεφτάς και δίνεις 1000 ευρώ για κινητό έτσι και κοροιδεύεις τους υπόλοιπους(αν το κάνεις ντροπή σου) η παίρνεις 450 ευρώ μισθό και αγοράζεις κινητό των 1000 , επομένως είσαι κουτορνίθι μέχρι αηδίας, η απλά το όνειρο σου είναι να πάρεις iphone και όποιος πει κάτι για τα iphone τον παίρνεις απο τα μούτρα που δεν σε κατατάσσει και σε ανώτερη κατηγορία.

Ο fotis ουδέποτε έχει κοροϊδέψει άνθρωπο που (λεει πως) έχει λιγότερα χρήματα. Για όνομα του Θεού δεν είμαστε 15 χρονων. Ο Φώτης μιλάει γι αυτούς που ΤΡΟΛΑΡΟΥΝ μ γι αυτούς που έτσι κι αλλιώς δεν μπορούν να το πάρουν και μπαίνουν στα νήματα της Apple μονο και μονο για να βγάλουν κακία και ζηλοφθονία. 

Ουτε εγώ μπορω να δώσω 1000€ για κινητό , ουτε έχω Mercedes δε θα πάω ομως να κράξω αυτούς που θα δώσουν 1000€ για κινητό και 50.000 για Mercedes. Εκει ειναι το ζουμί.

Το να μπαίνεις στα νήματα της Apple -και της Samsung για τα note/s9/s9+ - και να λες παρτε κορόιδα κινητα με 1000€ ενώ εγώ έχω τα ίδια με 200€, Ε ειναι απλά κόμπλεξ. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, margaritagr είπε

και να λες παρτε κορόιδα κινητα με 1000€ ενώ εγώ έχω τα ίδια με 100€

Φιξντ... μην μου το ανεβάζεις, δεν είμαστε πρόβατα σαν τους άλλους.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ο Μπομπ είναι gay icon και μπορεί να παρασύρει πολλούς χρήστες στην ακολασία... 😛 

κ επιλεκτικο moderation δλδ κ ομοφοβικος

ο hal που μας εχει μπαναρει για ταχαμου ομοφοβικα σχολια θα σου κανει παρατηρηση η τσου;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...