Προς το περιεχόμενο

Το νέο OnePlus 6T δεν θα διαθέτει headphone jack επιβεβαιώνει ο co-founder, Carl Pei


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, adtakhs είπε

που το πας και αυτο΄....

πήξαμε στα κινέζικα ... ότι μπράντας και αν είναι , που διαφημίζουν 100 λειτουργίες αλλά δεν κάνουν καλά καμιά ....

Εγώ ξέρω πως αν το τρανζίστοράκι του 1960 το βάλω στην πρίζα θα παίζει και σήμερα όπως την πρώτη ημέρα ....

Τότε υπήρχε ποιότητα σε ότι έφτιαχναν και μεράκι.Τωρα η sony τα δίνει φασον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Istros είπε

Σαν ιδέα ναι,συμφωνω μαζί σου,αλλά δεν νομίζω να χρησιμοποιεί κανένας αυτό το πράγμα κάπου.

trohos.jpg

Ο τροχός εχει εξελιχθεί.Καιρος να ακολουθήσουμε καινούργιες τεχνολογίες.

Εδώ εμφανίστηκε το jack 3.5mm πρώτη φορά.

efm-117j_front.jpg

Ποια άλλη τεχνολογία θα θέλατε από το συγκεκριμένο?

Για πολλους, το fm ραδιοφωνο, μια αλλη τεχνολογια που κουβαλανε επισης πολλοι ειναι το ηχειακι, εστω και ως ξεχωριστο αντικειμενο.

Οσο για το αν χωραει το βυσμα ακουστικων, τουλαχιστον στο iphone 7, αποδειχτηκε οτι χωρουσε μια χαρα και αν μπορει να το κανει ενας ανθρωπος με ελαχιστους πορους, σκεψου ποσο καλα θα το εκανε η apple.

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το sub-mini jack των 2.5mm αντί για 3.5mm και μάλιστα εδώ και χρόνια. Επομένως τα περί χώρου τα ακούω βερεσέ. Ο πραγματικός λόγος αφαίρεσης του jack δεν είναι ο χώρος, αλλά η τάση των εταιρειών για μεγαλύτερο έλεγχο σε βάρος του καταναλωτή.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίσχος!

Γλέντι για τους άμουσους.

Ενα πράγμα που σιχάθηκα στο iPhone μου, το βλέπω δυστυχώς και σε εταιρίες χωρίς προσωπικότητα μπορώ να πω πλέον. Προφανώς θα τους συμφέρει οικονομικά.

Όσο για εκείνους που λένε ότι είναι αρχαίο εξάρτημα, αν ήξεραν θα σώπαιναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Για πολλους, το fm ραδιοφωνο, μια αλλη τεχνολογια που κουβαλανε επισης πολλοι ειναι το ηχειακι, εστω και ως ξεχωριστο αντικειμενο.

Οσο για το αν χωραει το βυσμα ακουστικων, τουλαχιστον στο iphone 7, αποδειχτηκε οτι χωρουσε μια χαρα και αν μπορει να το κανει ενας ανθρωπος με ελαχιστους πορους, σκεψου ποσο καλα θα το εκανε η apple.

Η υποδοχή είναι χοντροκομμένη για τα δεδομένα των σύγχρονων κινητών.εαν είναι να κρατούσαμε και την παλιά sim γιατί και αυτή χωραει,να κρατήσουμε και τη θύρα scart γιατί αρκετοί έχουν συσκευές συμβατές,τη vga 

Για όσους χρησιμοποιουν τη συγκεκριμένη θύρα είναι πρακτικη.Εγω μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί δεν τη χρησιμοποιω.Αλλα πιστεύω ότι υπάρχουν εναλλακτικες.

Και λύσεις.....

 

 

maxresdefault (1).jpg

27 λεπτά πριν, VChris είπε

 

27 λεπτά πριν, VChris είπε

 

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, adtakhs είπε

που το πας και αυτο΄....

πήξαμε στα κινέζικα ... ότι μπράντας και αν είναι , που διαφημίζουν 100 λειτουργίες αλλά δεν κάνουν καλά καμιά ....

Εγώ ξέρω πως αν το τρανζίστοράκι του 1960 το βάλω στην πρίζα θα παίζει και σήμερα όπως την πρώτη ημέρα ....

....για κάτσε λίγο, θυμάμαι περίπου late 80s-early 90s για κάτι ρολόγια (digital)...λεγαμε: τι μαϊμού είναι αυτό, γιαμπονεζικο είναι?!?!!(κυρίως casio αλλά κ brands που πέρασαν στη λήθη).... ο χρόνος όμως μας έδειξε κ μας έμαθε τι σημαίνει made in japan.... αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι Κινέζοι την τελευταία 5ετια έχουν κάνει άλματα στο made in china του θέματος, σε πολλούς τομείς.

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, VChris είπε

Έμαθαν εδώ από τον δικό μας, πως να κάνουν κωλοτούμπες. Έχει φτιάξει σχολή ο μπαγάσας:lol:

Σε λίγο θα μας τον ζητήσουν μεταγραφή στο εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TechnoState είπε

....για κάτσε λίγο, θυμάμαι περίπου late 80s-early 90s για κάτι ρολόγια (digital)...λεγαμε: τι μαϊμού είναι αυτό, γιαμπονεζικο είναι?!?!!(κυρίως casio αλλά κ άλλα brands που πέρασαν στη λήθη).... ο χρόνος όμως μας έδειξε κ μας έμαθε τι σημαίνει made in japan.... αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι Κινέζοι την τελευταία 5ετια έχουν κάνει άλματα στο made in china του θέματος, σε πολλούς τομείς.

Σίγουρα απόκτησαν τεχνογνωσία.Τη δεκαετία του 70 όταν η honda και η kawasaki αντέγραφαν την triumph,ducati και υπόλοιπες ευρωπαϊκές εταιρίες που κατασκεύαζαν μοτοσυκλέτες όλοι τους κορόιδευαν κάτι αντίστοιχο με τους Κινέζους τώρα που αντιγράφουν.Μετά με τα CB και τα samurai τους κόπηκε το χαμόγελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Istros είπε

Η υποδοχή είναι χοντροκομμένη για τα δεδομένα των σύγχρονων κινητών.εαν είναι να κρατούσαμε και την παλιά sim γιατί και αυτή χωραει,να κρατήσουμε και τη θύρα scart γιατί αρκετοί έχουν συσκευές συμβατές,τη vga 

Για όσους χρησιμοποιουν τη συγκεκριμένη θύρα είναι πρακτικη.Εγω μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί δεν τη χρησιμοποιω.Αλλα πιστεύω ότι υπάρχουν εναλλακτικες.

Και λύσεις.....

maxresdefault (1).jpg

Το θεμα ειναι αν γινετε η οχι, αν εχανες κατι η οχι. Η apple το εκανε για να σπρωξει τα airpods, οι υπολοιποι γιατι απλα αντιγραφουν οτι κανει η apple, ωστε να το παρουσιαζουν ως premium χαρακτηριστικο, αφου πρωτα την κραξουν, οπως η oneplus στην προκειμενη.

Προτιμαω το παχος απο το σασι του note 9 και να χωραει πενακι, sd, headphone jack, dual sim, οθονη χωρις notch, καμερες που δεν προεξεχουν και φυσικα ip68.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να μου πεί κάποιος τι παραπάνω προσφέρει στα ακουστικα αν έχουν usb type c απο το κλασικό καρφί και αφαιρέσανε απο τα κινητά αυτη την υποδοχή.

Επεξ/σία από niksor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...