Προς το περιεχόμενο

Root vodafone zte zxhn h267a


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην ομαδα 

Για το ανω ρουτερ βρηκα το κωδικο ροοτ που μαςββοηθαει σε πολλλα πραγνατα μετα απο τοσο καιρο που το ψαχναμε

user:root

pass:$Extra,ODP0ptiOns$987%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 15/9/2018 στις 2:36 ΜΜ, bill2015 είπε

Καλησπερα στην ομαδα 

Για το ανω ρουτερ βρηκα το κωδικο ροοτ που μαςββοηθαει σε πολλλα πραγνατα μετα απο τοσο καιρο που το ψαχναμε

user:root

pass:$Extra,ODP0ptiOns$987%

καλησπέρα από ότι βλέπω δεν ισχύει για όλες τις version

πχ στην  ZXHN H267A V1.0 V1.0.2_VDFS.1T13 δεν παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/9/2018 στις 2:36 ΜΜ, bill2015 είπε

Καλησπερα στην ομαδα 

Για το ανω ρουτερ βρηκα το κωδικο ροοτ που μαςββοηθαει σε πολλλα πραγνατα μετα απο τοσο καιρο που το ψαχναμε

user:root

pass:$Extra,ODP0ptiOns$987%

Ευχαριστώ γιατί το έψαχνα καιρό.. Δουλεύει ! (Σημείωση - Manual input και όχι Copy Paste..)

Η αρχική μου επιθυμία είναι να μετατρέψω το router σε access point ώστε να μη φύγει ανακύκλωση.. Με το admin είχα θέμα στο save με τις νέες ρυθμίσεις και ήλπιζα ότι θα πραγματοποιούσε το save με τους κωδικούς root, μάταια όμως.. το error μύνημα παραμένει το ίδιο.

Διαφώτισέ με, τι κάνω λάθος και τι επιλογές έξτρα έχω γενικά μπαίνοντας με κωδικό root;

Επεξ/σία από nikpaps
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα θα ήθελα να προσθέσω πολύ σωστά το user ειναι root αλλα το password λείπει ενα θαυμαστικό στο τέλος και δουλεύει

Επεξ/σία από Theo3TJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

αλησπέρα θα ήθελα να προσθέσω πολύ σωστά το user ειναι root αλλα το password λείπει ενα θαυμαστικό στο τέλος και δουλεύει

Επεξ/σία από sakisvele
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημερα και ελπιζω να μην ειναι offtopic.

εχω ενα τετοιο ρουτερ και το δουλευω μονο σαν ap.

ξερει κανεις αν μπορω να βρω καπου ποιο καινουργιο firmware. 

ανα καποιες μερες τρωει κολληματα ενω λειτουργει κομπλε και στο Interface ειναι σαν να πεφτει η ταχυτητα στο wifi ενω ολα τα υπολοιπα στο δικτυο λειτουργουν.

 

η εκδοση που εχει ειναι αυτη.

 

ZXHN H267A V1.0 V1.0.2_VDFS.1T13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Καλησπέρα. Οι κωδικοί που υπάρχουν παραπάνω έπαψαν να δουλεύουν, συνέπεια μάλλον κάποιου upgrade. Στις πληροφορίες βλέπω αυτό

Hardware Version V1.0.2
Software Version V1.0.2_VDFT20
Boot Version V1.0.2
αν κάποιος βρει νεώτερους κωδικούς ας ποστάρει. Βασικά βλέπω οτι αλλάζοντας dns απο το local network -> lan -> dhcp server δεν αλλάζει κάτι, παίζει με του παρόχου. Στο ειδικό μενού dns βλέπω να έχει αυτούς που είχα (που δεν δουλεύουν) αλλά δεν μπορώ να τους αλλάξω. Δεν θυμάμαι αν τους ειχα πειράξει με τους root κωδικούς. Μπορεί κάποιος με παλιοτερο fw να τσεκάρει αν μπορεί να αλλάξει τους dns από το Local network -> dns με admin ή και με root?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2021 στις 6:49 ΜΜ, kostaspatra είπε

Καλησπέρα. Οι κωδικοί που υπάρχουν παραπάνω έπαψαν να δουλεύουν, συνέπεια μάλλον κάποιου upgrade. Στις πληροφορίες βλέπω αυτό

Hardware Version V1.0.2
Software Version V1.0.2_VDFT20
Boot Version V1.0.2
αν κάποιος βρει νεώτερους κωδικούς ας ποστάρει. Βασικά βλέπω οτι αλλάζοντας dns απο το local network -> lan -> dhcp server δεν αλλάζει κάτι, παίζει με του παρόχου. Στο ειδικό μενού dns βλέπω να έχει αυτούς που είχα (που δεν δουλεύουν) αλλά δεν μπορώ να τους αλλάξω. Δεν θυμάμαι αν τους ειχα πειράξει με τους root κωδικούς. Μπορεί κάποιος με παλιοτερο fw να τσεκάρει αν μπορεί να αλλάξει τους dns από το Local network -> dns με admin ή και με root?

και εγω ειμαι χρηστης αυτου του ρουτερ και επικοινωνησα με τη βονταφον και αρνουνται να μου τους δωσουν. και η zte δεν εχει ποσταρει το νεο λειτουργικο του μηπως το βρουμε απο backdoor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, internet_explorer said:

και εγω ειμαι χρηστης αυτου του ρουτερ και επικοινωνησα με τη βονταφον και αρνουνται να μου τους δωσουν. και η zte δεν εχει ποσταρει το νεο λειτουργικο του μηπως το βρουμε απο backdoor

Τσέκαρε αυτό: https://www.adslgr.com/forum/threads/1017875-Root-Zte-zxhn-h267a?p=7132675#post7132675

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 30/9/2021 στις 5:14 ΜΜ, infin1tyGR είπε

ακουστε. ειχα κανει επικοινωνια με τη βονταφον και αρνηθηκαν να μου τους δωσουν (οπως ανεφερα και επανω). παραλληλα προσπαθουσα να ανοιξω το config.bin στο router pass view . κατα το βραδυ καταφερα να το ανοιξω και και να βρω τον ροοτ. αλλα δεν δουλευε. οποτε κατεβασα ενα νεο config.bin και ειδα οτι οι κωδικοι πριν και μετα την επικοινωνια με τη βονταφον αλλαξα. σημειωση , για να δουλεψει το router pass view πρεπει να βαλουμε απο το advanced option ως κλειδι αποκρυπτωγραφησης τον σειριακο του ρουτερ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2021 στις 6:49 ΜΜ, kostaspatra είπε

Καλησπέρα. Οι κωδικοί που υπάρχουν παραπάνω έπαψαν να δουλεύουν, συνέπεια μάλλον κάποιου upgrade. Στις πληροφορίες βλέπω αυτό

Hardware Version V1.0.2
Software Version V1.0.2_VDFT20
Boot Version V1.0.2
αν κάποιος βρει νεώτερους κωδικούς ας ποστάρει. Βασικά βλέπω οτι αλλάζοντας dns απο το local network -> lan -> dhcp server δεν αλλάζει κάτι, παίζει με του παρόχου. Στο ειδικό μενού dns βλέπω να έχει αυτούς που είχα (που δεν δουλεύουν) αλλά δεν μπορώ να τους αλλάξω. Δεν θυμάμαι αν τους ειχα πειράξει με τους root κωδικούς. Μπορεί κάποιος με παλιοτερο fw να τσεκάρει αν μπορεί να αλλάξει τους dns από το Local network -> dns με admin ή και με root?

o νεος root password για τα ZTE H267A  firmaware (DVFT20  retail) : 2?w{(h:^6gr7yA)M5

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Στις 12/10/2021 στις 8:49 ΜΜ, kalopc είπε

o νεος root password για τα ZTE H267A  firmaware (DVFT20  retail) : 2?w{(h:^6gr7yA)M5

ο συγκεκριμένος παίζει και σε FT21. thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...