Προς το περιεχόμενο

Που θα βρω ελατήριο?


panoskatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν υπάρχουν δύο ειδών ελατήρια , πίεσης και έλξης. 

Εγώ θα ήθελα σαν ανταλλακτικό ένα ελατήριο πίεσης σε συγκεκριμένο μέγεθος. 

Πήγα σε κάποια μαγαζιά με εργαλεία αλλά δεν βρήκα κάτι,  στα ίδια μαγαζιά κοίταξα μπας και βρω σε κουλούρα σαν σύρμα το υλικό που χρησιμοποιείται στα ελατήρια αλλά πάλι δεν βρήκα! 

Έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί εντός αττικής / Αθήνας? 

Να πάω σε σιδηρουργό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, panoskatos είπε

Λοιπόν υπάρχουν δύο ειδών ελατήρια , πίεσης και έλξης. 

Εγώ θα ήθελα σαν ανταλλακτικό ένα ελατήριο πίεσης σε συγκεκριμένο μέγεθος. 

Πήγα σε κάποια μαγαζιά με εργαλεία αλλά δεν βρήκα κάτι,  στα ίδια μαγαζιά κοίταξα μπας και βρω σε κουλούρα σαν σύρμα το υλικό που χρησιμοποιείται στα ελατήρια αλλά πάλι δεν βρήκα! 

Έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί εντός αττικής / Αθήνας? 

Να πάω σε σιδηρουργό?

Ήθελα και εγώ ένα έλξης παλαιότερα αλλά δεν έβρισκα.Μόνο σε βιοτεχνίες όπως πόσταρε και ο Νίκος αλλά ήθελαν πολλά για ένα κομμάτι που ήθελα εγώ.Κάποια λίγα είδα στο leroy αερολιμένα αλλά δεν βρήκα αυτό που ήθελα.Τελικά πήρα ένα περίπου σαν αυτό που ήθελα από παλιά εργαλεία στο παζάρι του Σχιστού που γίνεται κάθε Κυριακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. 

Θα περάσω μια βόλτα από την βιοτεχνία στο Μοσχάτο,  φυσικά για ένα κομμάτι που χρειάζομαι δεν ξέρω πόσο άμεσα θα με εξυπηρετήσουν όπως και ποίο το κόστος. 

Αν τα βρω σκούρα Μοσχάτο θα πάω να αγοράσω μια πλαστική κασετίνα κάπου στην Νέα Ιωνία αν θυμάμαι καλά που είδα στο νετ με 150 κομμάτια και κόστος 5,5 ευρώ,  ελπίζω να βρω στο  περίπου το μέγεθος που με ενδιαφέρει. 

 

Πάντως είναι άξιο λόγου ότι ένα εξάρτημα  που το συναντάμε σε χιλιάδες πράγματα να μην είναι εύκολο να αγοράστει μεμονωμένα. 

7 ώρες πριν, papoys1 είπε

Τελικά πήρα ένα περίπου σαν αυτό που ήθελα από παλιά εργαλεία στο παζάρι του Σχιστού που γίνεται κάθε Κυριακή.

Χαχαχα πριν λίγο γύρισα από το παζάρι του Σχιστου και δεν σκέφτηκα καθόλου να κοιτάξω για ελατήρια!  Αγόρασα καπνικα και έφυγα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...