Προς το περιεχόμενο

Logitech Z211 2.1 speakers + Logic Backpack 15.6 Σύνολο 20€ [ΤΕΛΟΣ]


dimitris1090t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε εμενα λεει "κατάσταση: Μερικώς έτοιμη για παραλαβή
από το κατάστημα

εκτιμώμενο διάστημα παράδοσης: Τετάρτη 19/09 έως Παρασκευή 21/09
"
Φυσικα στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα.
Τα ηχεια τωρα τα δειχνει ξανα διαθεσιμα αλλα χωρις ενδειξη για προσφορα.
Δεν τα χρειαζομαι καθολου, ειδικα τα ηχεια και εχω αγχωθει μηπως τελικα δεν τα βρουν για να μου τα παραδωσουν.

Επεξ/σία από orck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολλά τηλεφωνήματα, αφού εδώ και μέρες είναι έτοιμη μόνο η τσάντα, σήμερα το απόγευμα με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει απόθεμα ηχείων, αλλά περιμένουν νέο απόθεμα από τον προμηθευτή την Δευτέρα ή Τρίτη... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει αποθεμα ηχειων; αν παω ομως τωρα να τα αγορασω μονα τους 30 ευρώ είμαι σιγουρος θα βρεθει αποθεμα. και εγω ακομα περιμένω  εχει παει η τσαντα και περιμένω τα ηχεια.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχω παραλάβει και εγώ το πακετάκι! Ευχαριστώ τον TS

Για ενημέρωση όποιον ενδιαφέρει έβαλα τα ηχεία πάνω στην TV (με 3.5mm jack) και παίζουν κανονικά. Γιατί να μην έπαιζαν άλλωστε; :P

 Επίσης τα δοκίμασα με έναν Xiaomi φορτιστή (απο το Note 4 μου) και με έναν USB Tester είδα τα ρεύματα που περνάνε.

Τα ηχεία τραβάνε κυμαινόμενα Ampere φυσικά και οι τιμές που είδα είναι απο 0.2Α στα 0.8Α (Στο τέρμα τα είχα και έπαιζε τραγούδι με μπάσο στο youtube).

Οπότε το συμπέρασμα μου είναι πως σε υπολογιστή εαν δώσεις ρεύμα απευθείας απο USB δε θα έχεις κανένα πρόβλημα ως προς την ένταση των ηχείων. 

Σίγουρα εαν τα βάλεις σε USB 3.0 θύρα θα έχεις το ΜΑΞ που μπορούν να βγάλουν καθώς η θύρα μπορεί να δώσει μέχρι και 0.9Αmps. Η USB 2.0 θα σου δώσει 0.5Amps max οπότε η max ένταση θα πέσει λίγο αλλά θα λειτουργούν κανονικά.

Αυτά και ελπίζω να βοήθησα. Καλές αγορές.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, papaniki είπε

'Εχω παραλάβει και εγώ το πακετάκι! Ευχαριστώ τον TS

Για ενημέρωση όποιον ενδιαφέρει έβαλα τα ηχεία πάνω στην TV (με 3.5mm jack) και παίζουν κανονικά. Γιατί να μην έπαιζαν άλλωστε; :P

Επίσης τα δοκίμασα με έναν Xiaomi φορτιστή (απο το Note 4 μου) και με έναν USB Tester είδα τα ρεύματα που περνάνε.

Τα ηχεία τραβάνε κυμαινόμενα Ampere φυσικά και οι τιμές που είδα είναι απο 0.2Α στα 0.8Α (Στο τέρμα τα είχα και έπαιζε τραγούδι με μπάσο στο youtube).

Οπότε το συμπέρασμα μου είναι πως σε υπολογιστή εαν δώσεις ρεύμα απευθείας απο USB δε θα έχεις κανένα πρόβλημα ως προς την ένταση των ηχείων.

Σίγουρα εαν τα βάλεις σε USB 3.0 θύρα θα έχεις το ΜΑΞ που μπορούν να βγάλουν καθώς η θύρα μπορεί να δώσει μέχρι και 0.9Αmps. Η USB 2.0 θα σου δώσει 0.5Amps max οπότε η max ένταση θα πέσει λίγο αλλά θα λειτουργούν κανονικά.

Αυτά και ελπίζω να βοήθησα. Καλές αγορές.

Σε τί τηλεόραση τα έβαλες; Ήταν αναβάθμιση ηχητικά σε σχέση με τα ηχεία της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Σε τί τηλεόραση τα έβαλες; Ήταν αναβάθμιση ηχητικά σε σχέση με τα ηχεία της;

Τα έβαλα σε μια Sony 55' KD55XE8596 (20Watt εσωτερικά ηχεία).

Ήταν πολύ μικρή αναβάθμιση όχι τοσο στην ένταση παρά στην καθαρότητα του ήχου στις χαμηλές και στις υψηλές συχνότητες.

Για μένα δεν αξίζει εννοείται (καλύτερα να πάρεις κάτι καλύτερο δηλαδή) εαν σε ενδιαφέρει καλός ήχος στην TV. 

Δοκιμαστικά τα έβαλα για το testing της υπόθεσης :D και τα έβγαλα και τα έβαλα στο pc για το οποίο και προορίζονταν. 

Επεξ/σία από papaniki
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δε λέω να τα πάρει κανείς για να υποκαταστήσει ηχόμπαρα ή σύστημα ηχείων.

Απλά πολλοί θα τα φορτώθηκαν χωρίς να τα χρειάζονται, ε αν στέκονται αξιοπρεπώς μπορούν να αναβαθμίσουν τον ήχο σε καμμια παλιά τηλεόραση ή καμμια F&U και λοιπές οικονομικές με άθλιο ήχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σίγουρα σε τηλεοράσεις με κακό ήχο, θα είναι αναβάθμιση ίσως και μεγάλη. Απλά εγώ δε μπορώ να εκφέρω άποψη απο εμπειρία γιατί τα έβαλα σε τηλεόραση με μέτριο ήχο και όχι κακό.

Οπότε σε γενικές γραμμές για τον μέσο χρήστη θα είναι αναβάθμιση και θα είναι πιο γεμάτος ο ήχος που θα βγαίνει! ;)

Επεξ/σία από papaniki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papaniki είπε

'Εχω παραλάβει και εγώ το πακετάκι! Ευχαριστώ τον TS

Για ενημέρωση όποιον ενδιαφέρει έβαλα τα ηχεία πάνω στην TV (με 3.5mm jack) και παίζουν κανονικά. Γιατί να μην έπαιζαν άλλωστε; :P

 Επίσης τα δοκίμασα με έναν Xiaomi φορτιστή (απο το Note 4 μου) και με έναν USB Tester είδα τα ρεύματα που περνάνε.

Τα ηχεία τραβάνε κυμαινόμενα Ampere φυσικά και οι τιμές που είδα είναι απο 0.2Α στα 0.8Α (Στο τέρμα τα είχα και έπαιζε τραγούδι με μπάσο στο youtube).

Οπότε το συμπέρασμα μου είναι πως σε υπολογιστή εαν δώσεις ρεύμα απευθείας απο USB δε θα έχεις κανένα πρόβλημα ως προς την ένταση των ηχείων. 

Σίγουρα εαν τα βάλεις σε USB 3.0 θύρα θα έχεις το ΜΑΞ που μπορούν να βγάλουν καθώς η θύρα μπορεί να δώσει μέχρι και 0.9Αmps. Η USB 2.0 θα σου δώσει 0.5Amps max οπότε η max ένταση θα πέσει λίγο αλλά θα λειτουργούν κανονικά.

Αυτά και ελπίζω να βοήθησα. Καλές αγορές.

Τετοια post γενικα είναι από τα πιο χρήσιμα ενός topic.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω οτι ειναι ισως το πιο χρησιμο ποστ αλλα θα διαφωνησω με το συμπερασμα.
Ειναι σιγουρο οτι η θυρα USB που μπορει να δωσει 0,5Α οτι εχει αυτοματο φραγμο στο 0,5Α η με την πρωτη ευκαιρια θα προσπαθησει να δωσει οσο της ζητηθει (συμφωνα με τις μετρησεις 0,8Α) και θα καψει οτι βρεθει μπροστα του;
Μια καμμενη θυρα σε τηλεοραση ειναι πολυ κακο, δεν ειναι PC που βαζεις μια καρτουλα και τελειωσε το θεμα εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, orck είπε

Συμφωνω οτι ειναι ισως το πιο χρησιμο ποστ αλλα θα διαφωνησω με το συμπερασμα.
Ειναι σιγουρο οτι η θυρα USB που μπορει να δωσει 0,5Α οτι εχει αυτοματο φραγμο στο 0,5Α η με την πρωτη ευκαιρια θα προσπαθησει να δωσει οσο της ζητηθει (συμφωνα με τις μετρησεις 0,8Α) και θα καψει οτι βρεθει μπροστα του;
Μια καμμενη θυρα σε τηλεοραση ειναι πολυ κακο, δεν ειναι PC που βαζεις μια καρτουλα και τελειωσε το θεμα εκει.

Πως γίνεται να διαφωνείς με ερώτηση;

Μια χαρά τα έγραψε ο/η papaniki.

Όταν λέμε ότι μια θύρα βγάζει xA max, σημαίνει ότι αυτή είναι η μέγιστη ένταση που μπορεί να δώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...