Προς το περιεχόμενο

Έχω στερέψει από μουσική για τρέξιμο


kolumvitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που λέω στον τίτλο. Πάω για τρέξιμο και δεν έχω πια τι άλλο να ακουσώ. Έχω βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια. Έχω μια playlist με κάποια τραγούδια που είναι κάπως ανεβαστικά για το τρέξιμο αλλά με τον καιρό τα βαριέμαι και βρίσκω κάποια καινούρια αλλά γενικά με το που αρχίζει ένα κομμάτι έχω φτάσει να λέω από μέσα μου "όχι πάλι". Δεν ξέρω πως το κάνουν  οι άλλοι αλλά για μένα η μουσική με βοηθάει να τρέξω πιο πολύ και έχει φτάσει σχεδόν να με εμποδίζει. Έχω spotify οπότε μπορώ να ακούσω ότι θέλω. Συνήθως βάζω instrumental κομμάτια που είναι κάπως ρυθμικά ή τσιτωμένα, αν με αγχώνει η με ενθουσιάζει ένα κομμάτι τρέχω καλύτερα. Πχ ακούω ένα κομμάτι από το soundtrack της wonderwoman τελευταία ή κάποια intros από ανιμε που και αυτά βοηθάνε αλλά δεν ξέρω τι άλλο να βάλω. Και κλασική έχω δοκιμάσει σε πιο ηλεκτρικ εκδοχή. Κάποτε σε μεγάλη ανάγκη μέχρι και avril είχα ακούσει που είχε κάτι χαζοτράγουδα αλλά με έντονο ρυθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ δεν κατάλαβα αν θες προτάσεις ή απλά μας ενημερώνεις για το "σοβαροτατο" προβλημα που αντιμετωπιζεις. 

ΥΓ: Μπορεις να ψάξεις για γαλλικά τραγουδια για να εξασκήσεις και την ακουστική κατανόηση

ΥΓ2: Εχεις δοκιμάσεις τραγουδια του Michael Jackson; Σε κάποιους συνφορουμιτες αρέσει πολύ και ανοιγουν και σχετικά θέματα για τον τραγουδιστή. 

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, isay είπε

Εγώ δεν κατάλαβα αν θες προτάσεις ή απλά μας ενημερώνεις για το "σοβαροτατο" προβλημα που αντιμετωπιζεις. 

ΥΓ: Μπορεις να ψάξεις για γαλλικά τραγουδια για να εξασκήσεις και την ακουστική κατανόηση

 ΥΓ2: Εχεις δοκιμάσεις τραγουδια του Michael Jackson; Σε κάποιους συνφορουμιτες αρέσει πολύ και ανοιγουν και σχετικά θέματα για τον τραγουδιστή. 

Καλά σοβαρό δεν είναι το πρόβλημα αλλά να σου υπενθυμίσω η ενότητα λέγεται "Μπλα Μπλα"
Πιο πολυ ιδεες για τραγουδθια ψαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, kolumvitis said:

Καλά σοβαρό δεν είναι το πρόβλημα αλλά να σου υπενθυμίσω η ενότητα λέγεται "Μπλα Μπλα"
Πιο πολυ ιδεες για τραγουδθια ψαχνω

psytrance, goa trance ψαξου, θα τρεχεις σαν σε κατοσταρι επι 1 ωρα :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και απο τα παραδείγματα που έφερες δεν κινείσαι σε ροκ και ραπ εγώ θα σου γράψω μερικές προτάσεις πολύ ''δουλεμένες'' και αν θες τους δίνεις μια ευκαιρία:
Eminem -  till i collapse
eminem - phenomenal
eminem - lose yourself
foo fighters - the pretender
imagine dragons - believer
Αρτέμης - Νεο στυλ
michael jackson - dirty diana
thousand foot krutch - fire it up
linkin park - bleed it out
slipknot - before i forget
disturbed - down with the sicknes
saliva - click click boom
the prodigy - firestarter
lil jon & the east side boyz - get low
the roots - here i come
eminem - berzerk
busta rhymes ft. linkin park - we made it
linkin park - numb
Σε αυτό το ύφος ακουσμάτων υπάρχουν άπειρες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς απλά να σταματήσεις το τρέξιμο! 

Ξεκίνα από εδώ: 

 

 πέρα από την πλάκα, έχεις δοκιμάσει να ψάξεις playlist στο spotify? πολλές ανανεώνονται συχνά πυκνά.. 

επίσης, αφού σε εμποδίζει η μουσική κάνε ένα διάλειμμα από αυτήν και τρέχε χωρίς 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το Spotify εχει playlists για τρέξιμο. Σε συνεργασία με την Nike υπάρχει το Nike + running.

Επίσης στο YouTube υπάρχουν  αρκετές playlist , ανάλογα με το άθλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, kolumvitis said:

Καλά σοβαρό δεν είναι το πρόβλημα αλλά να σου υπενθυμίσω η ενότητα λέγεται "Μπλα Μπλα"
Πιο πολυ ιδεες για τραγουδθια ψαχνω

Άρα κοιτάς εδώ...

https://www.insomnia.gr/forums/forum/16-mουσική/

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...