Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone XS, XS Max και XR δεν διαθέτουν στη συσκευασία τους "lightning-to-3.5mm" adapter


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, margaritagr said:

Καποτε εκνευριστηκαν οσοι δε μπορουσαν να βαζουν τις δισκετες τους στα νεα τους pc, καποτε επεφτε κραξιμο για την ελειψη cd writer σε φορητους, κραξιμο επεσε και για τη θυρα usb c και για την ελειψη jack οταν πρωτοεμφανιστηκαν. 

Εγώ μαζί σου. Μπορεί να είναι πάντα ένα θεματάκι αλλά προτιμώ το "πάμε παρακάτω". Δεν καταλαβαίνω εξάλλου την έννοια, smartphone δεμένο με κορδόνι. Όλα wireless!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 272
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nick_gr2 είπε

Από τότε που καταργήθηκε η 3.5mm, έδιναν ακουστικά με καλώδιο + το ανταπτοράκι.

Η ουσία αυτού του άρθρου είναι ότι πλέον, αντί να δίνουν ακουστικά με καλώδιο + ανταπτοράκι, δίνουν τα AirPods (τα οποία σαν κόστος είναι ακριβότερα).

Αλλά φυσικά είναι διατυπωμένο έτσι για να γίνει πανηγύρι στα σχόλια... ορμάτε λοιπόν.

Κάτσε ρε ψηλέ μου γιατί εγώ δε θέλω να πανηγυρίσω αλλά που διάβασες ότι θα δίνουν airpods?

Μάλλον κάπου μπερδεύτηκες. Άλλα τα Εarpods και άλλα τα Airpods.

Επεξ/σία από alex1_kgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Το πρόβλημά σου είναι οι τιμές. Το να πουλάει μια εταιρεία ως extra, κάτι που κάποιοι το χρειάζονται και κάποιο όχι, είναι προς όφελος του καταναλωτή. Δεν πληρώνεις κάτι που δεν το χρειάζεσαι. Το να ζητάς να το βάλει μέσα στην τιμή, είναι σαν να ζητάς να σου κόψει 9$ απ’ το iPhone. Είναι αυτός λόγος να κάθεσε να γράφεις παράπονα; 9$; Η τιμή είναι το θέμα. Είναι ακριβά σε σχέση με τον μέσο όρο. Οκ. 

Το πρόβλημα μου είναι ότι συνεχως ζητά περισσότερα για λιγότερα. Άλλες εταιρείες προσφέρουν το κάτι παραπάνω και δείχνουν σεβασμό προς τους πελατες τους την ίδια στιγμή που η ακριβοθωρητη Apple κάνει ότι μπορεί για να διαλαλισει το ποσό πολύ την νοιάζει το κέρδος και μόνο. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν σέβεται τους πελάτες της και τους εκθέτει σε κάθε ευκαιρία. Το πρόβλημα μου είναι ότι μερικοί εχουν τεχνολογικο αυτισμό και νομίζουν μόνιμα ότι βρέχει όταν τους φτύνουν. Αν εσυ λοιπον βλεπεις παραπονο για 9€ μαλλον πρέπει να ξανατσεκαρεις τι βλέπεις.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aneurysm είπε

Επειδη δεν κανεις χρηση εσυ, δεν σημαινει οτι δεν πρέπει να υπάρχει..

Και να φορτωνομαι εγω δηλ ενα ογκοδεστερο laptop επειδη θες να κανεις χρηση "εσυ";

Η τεχνολογια εξελισσεται και δεν ρωταει κανεναν μας, μας αρεσει δε μας αρεσει....

Καποιοι ειχαν και κασσετες πολλες που δε μπορουσαν πια ν ακουνε σε μηχανηματα που εβγαιναν μονο με cd player. 

Ή εναρμονιζεσαι ή μενεις σαν τον Ρώμα στο Καφε της Χαρας σ εναν δικο σου κοσμο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DaRkRaGe είπε

They yoinked it!

 

Επί τι ευκαιρίας, θέλω να ενημερώσω τους φίλους στο forum ότι έχω προπαραγγειλει από το πλαίσιο RTX 2080 με 1099€ και έχω δηλώσει προτεραιότητα για να πάρω το iphone XS Max 64GB στα 1249€

giphy.gif

Που το βρηκες το maxμε 1249 φιλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις μικρές λεπτομεριες φαίνεται η διαφορά. Το ποσό τιμά και πως τιμά μια εταιρία το καταναλωτικό της κοινό, αυτούς που στην τελική την ανέδειξαν και την έφεραν στην κορυφή. 

Περσι στο IPhone X -δεν ξέρω πόσοι και αν το παρατήρησαν- έλειπε το καρφακι αφαίρεσης της sim θα μου πεις μικρό το κακό. Φέτος με την δικαιολογία ότι προσφέρουν στο κουτί ακουστικά μάλλον συμβατά με usb type c λείπει ο ανταπτορας για 3.5 jack θα μου πεις και εδώ μικρό το κακό.......είναι ασέβεια προς το αγοραστικό σου κοινό αυτό που κανείς. Το IPhone Xs Max κοστίζει 1539€ και επειδή με το € έχουμε ξεχάσει την αξία του χρήματος σε παλιές καλές δραχμές είναι 525.000 δρχ  λοιπόν αγοράζει κάποιος ένα κινητό τηλέφωνο ΜΙΣΟΥ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥ ΔΡΧ και η εταιρία που το πουλάει δεν του δίνει μαζι ένα καλωδιακι 3.500 δρχ και όταν πας να θίξεις αυτό το πράγμα κάποιοι επαναστατούν γιατί έχουν ανάγει την αμφησβητιση σε αυτήν την εταιρία ως κάτι προσωπικό ότι θίγεται η τιμή τους η υπόληψη τους. Κέρδος είστε για αυτούς καταναλωτές που τους φερνεται λεφτά πλουτίζουν από σας......και το πιο τραγικό είναι ότι πάτε και τους ακουμπάτε τον κόπο σας την αξία της εργασίας σας το χρήμα που αντικατοπτρίζει τις εργατοώρες σας ως κοπάδι μέσα σε λιγότερο από ένα λεπτό διάβασα ότι εξαντλήθηκαν τα διαθέσιμα Iphone XS & XS Max όταν άνοιξαν οι προπαραγγελίες στις 14 Σεπτεμβρίου. 

  • Like 15
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αμήχανη στιγμή που η πλειοψηφία των σχολιαστών έχει πάρει 3.5mm ακουστικά τζάμπα από το Zappals, αλλά μπαίνει στο θέμα των iPhone γιατί δεν μπορεί να συνδέσει κάποιος; άλλος τα ακριβά ακουστικά του στο iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Στο iPhone 11 δεν θα έχει ακουστικά..
Στο iPhone 12 δεν θα έχει φορτιστή.........
Στο iPhone 13 δεν θα έχει τίποτα μέσα εκτός από το smartphone...............
Στο iPhone 14 δεν θα έχει τίποτα μέσα............
Στο iPhone 15 δεν θα υπάρχει κουτί και απλά θα πουλάνε αέρα και το προνομειο να δίνουν λεφτά στην apple 

και ναι θα συνεχίσουν να τα αγοράζουν 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, aneurysm said:

Επειδη δεν κανεις χρηση εσυ, δεν σημαινει οτι δεν πρέπει να υπάρχει..

Είπα εγώ να μην υπάρχει; Δεν θέλω να το πληρώνω επειδή το θες εσύ, λέω, εκτός αν νομίζεις ότι θα το έβαζε τσάμπα η Apple στη συσκευασία.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο θα πάρω αυτό που ικανοποιεί τα κριτήρια μου, και εσυ αυτο που ικανοποιεί τα δικα σου. Η ενσταση μου ειναι οτι η συγκεκριμενη εταιρία δεν δινει επιλογή, τέλος της συζήτησης. 

Εγω κανω σοβαρή δουλειά και τα χρειάζομαι απαραίτητα, ενω "εσυ" μπάινεις στο ινστα να ποσταρεις φαγητάκια και κλάιν μαιν.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, hristos1975psi είπε

Στις μικρές λεπτομεριες φαίνεται η διαφορά. Το ποσό τιμά και πως τιμά μια εταιρία το καταναλωτικό της κοινό, αυτούς που στην τελική την ανέδειξαν και την έφεραν στην κορυφή. 

Περσι στο IPhone X -δεν ξέρω πόσοι και αν το παρατήρησαν- έλειπε το καρφακι αφαίρεσης της sim θα μου πεις μικρό το κακό. Φέτος με την δικαιολογία ότι προσφέρουν στο κουτί ακουστικά μάλλον συμβατά με usb type c λείπει ο ανταπτορας για 3.5 jack θα μου πεις και εδώ μικρό το κακό.......είναι ασέβεια προς το αγοραστικό σου κοινό αυτό που κανείς. Το IPhone Xs Max κοστίζει 1539€ και επειδή με το € έχουμε ξεχάσει την αξία του χρήματος σε παλιές καλές δραχμές είναι 525.000 δρχ  λοιπόν αγοράζει κάποιος ένα κινητό τηλέφωνο ΜΙΣΟΥ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥ ΔΡΧ και η εταιρία που το πουλάει δεν του δίνει μαζι ένα καλωδιακι 3.500 δρχ και όταν πας να θίξεις αυτό το πράγμα κάποιοι επαναστατούν γιατί έχουν ανάγει την αμφησβητιση σε αυτήν την εταιρία ως κάτι προσωπικό ότι θίγεται η τιμή τους η υπόληψη τους. Κέρδος είστε για αυτούς καταναλωτές που τους φερνεται λεφτά πλουτίζουν από σας......και το πιο τραγικό είναι ότι πάτε και τους ακουμπάτε τον κόπο σας την αξία της εργασίας σας το χρήμα που αντικατοπτρίζει τις εργατοώρες σας ως κοπάδι μέσα σε λιγότερο από ένα λεπτό διάβασα ότι εξαντλήθηκαν τα διαθέσιμα Iphone XS & XS Max όταν άνοιξαν οι προπαραγγελίες στις 14 Σεπτεμβρίου. 

Δε σου περναει καν απο το μυαλο οτι πολλοι δε χρειαζονται καν ακουστικα γιατι δε τα χρησιμοποιουν; 

Ή οτι απλα βολευονται με αυτα που παρεχονται στη συσκευασια; 

Μιλας για κοπαδι αλλα εσυ απο μονος σου τσουβαλιαζεις ανθρωπους και προσπαθεις να περασεις το προσωπικο σου σκεπτικο ως το σωστο. 

Δεν ξερω.... οταν βλεπω 10 ανθρωπους στο ινσομνια να κραζουν και 2000 να προχωρουν σε παραγγελιες, τι φαινεται πιο.... "λογικο"; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω εαν εχει αναφερθεί στα προηγούμενα σχόλια αλλά οι τιμές Ελλάδας περιλαμβάνουν ΦΠΑ ενώ οι αμερικάνικες τιμές που αναφέρονται ειναι χωρίς ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, margaritagr είπε

Δεν ξερω.... οταν βλεπω 10 ανθρωπους στο ινσομνια να κραζουν και 2000 να προχωρουν σε παραγγελιες, τι φαινεται πιο.... "λογικο"; 

Μάλλον ζείς σε ένα παράλληλο σύμπαν όσον αφορά τα νουμερα που περιγραφεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, aneurysm said:

Η ενσταση μου ειναι οτι η συγκεκριμενη εταιρία δεν δινει επιλογή, τέλος της συζήτησης. 

Τι εννοείς; Ποια επιλογή θέλεις και δεν στη δίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...