Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone XS, XS Max και XR δεν διαθέτουν στη συσκευασία τους "lightning-to-3.5mm" adapter


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, dimisd είπε

Αγαπητοί φίλοι, είναι προφανές, δε το βαζουνε για να ρίξουν το κόστος...

Προσωπικά πάντως επειδή τρέχω καθημερινά έχω κάψει λόγω ιδρώτα 3 ζευγάρια bluetooth και κάθε 3μηνο max κόβονται τα καλώδια από τα ενσύρματα. Όχι ότι θα έπαιρνα ποτέ iphone αλλά υπάρχουν κι αυτοί που τρέχουν πολύ και έχουν iphone. Περί ορεξεως... 

ψάξε στο aliexpress αν θες τα Awei. Πολύ φθηνά και πάρα πολύ καλά. Έχω αυτά απο τον Μάιο και έχουν και μεγάλη μπαταρία. Αξίζουν τον κόπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 272
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, bromiaris είπε

Και που γνωρίζεις αν αγοράζουν "φθηνά" ακουστικά;

Ραντάρ έχεις βάλει στους χρήστες android ;;;; 

Αν δεν θες να πάρεις ακουστικά με 5 ευρώ τότε γιατί φωνάζεις; Πάρε EarPods. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Theon1k είπε

Ακριβως...Αν εχεις ομως καλο ακουστικο με 3.5mm jack τι κανεις? Προφανως και αγοραζεις απο την apple τον ανταπτορα.. Ειναι ντροπη τετοιες τακτικες απο εταιρια του 1 τρις..

εντάξει δεν το βλέπω και τόσο καταδικαστικό αυτό. άλλες εταιρείες έχουν κάνει πολύ χειρότερα πράγματα. να βάλουμε στο σακί intel, amd, nvidia, samsung και όσους παίρνει η μπάλα τότε.

Εξάλλου πολλοί λίγοι κάτοχοι iphone χρησιμοποιούν πανάκριβα ακουστικά κι όχι της εταιρείας, οπότε δεν είναι λόγος να θεωρήσουμε κοροϊδία να αγοράζει αντάπτορα των 9 ευρώ, κάποιος που δίνει 1200+ για κινητό και 120+ για τα ακριβά ακουστικά όπως λες. 

ΥΓ αν δεν κάνεις τέτοια πως θα γίνεις όμως εταιρεία των τρίς? νομίζεις οι υπόλοιπες εταιρείες δεν θα ήθελαν να είναι στη θέση της apple?

Επεξ/σία από gregory22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, margaritagr είπε

Δες τελικα ποιος φοραει τις παρωπιδες και κρινει εξ ιδιων. 

Οποιος παιρνει 400€ δεν μπορει καν ν ασχοληθει με τα iPhone παρα μονο να τρολαρει στο insomnia.

Η γνωστή καραμέλα οποίος δεν μπορεί να πάρει iPhone trollάρει. 

Ειχα το x και μάλιστα την ακριβή έκδοση την 256 κάποια στιγμή κατάλαβα {ευτυχώς νωρίς ) ότι είναι πρόκληση πρώτα ως προς τον εαυτό μου και μετά ως προς τους γύρω μου να ξοδεύω τόσα πολλά χρήματα για κάτι που βαθμιαία αλλά σταθερά χάνει την αξία του και που θα μπορούσα να το αντικαταστήσω και να κάνω την δουλειά μου με τα μισά χρήματα ή το 1/4 των χρημάτων. Το έδωσα λοιπόν και το αστείο είναι ότι αυτός που το πήρε θεωρούσε τον εαυτό του προνομιούχο και τυχερό παρόλα τα λεφτά που έδωσε. 

Τωρα αν κάποιος γουστάρει τρέλα να δώσει 1539€ για το Xs max και του χρόνου που θα ξαναβγεί το καλύτερο τηλέφωνο ever να παρακαλάει να το δώσει σε αγγελία 800-900€ για να ξανά χρεωθεί να πάρει το νέο που θα κάνει σίγουρα πολύ περισσότερα από το φετινό οκ εκεί είναι θέμα της ψυχιατρική επιστήμης. Μπείτε στις αγγελίες να δείτε ποσά x πωλούνται -βέβαια οι περισσότεροι ζητανε σε χρήματα όσο κάνει τώρα το x καινούριο νομίζοντας ότι επειδή έχουν ακόμα το x έχουν πιάσει το τζόκερ ή πουλάνε κάτι που έχει υπεραξία.

Ακομα και ο αμερικανός που έχει λεφτά που του το δίνουν σχεδόν τσάμπα που έχει επιδοτησεις που έχει προγράμματα που του δίνουν καινούριο τηλέφωνο αν το σπάσει του το κλέψουν χαθεί κτλ ακόμα και αυτος κράζει την άθλια τιμολογιακή τακτική της apple.

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά, για ένα τηλέφωνο τέτοιου κόστους, το τελευταίο που θα μ' ένοιαζε θα ήταν αν θα είχε αυτό το ματζαφλάρι ή όχι. Αν είχα χρήματα γι' αυτό το τηλέφωνο, θα ξόδευα και για τα περιφεριακά του χωρίς πολύ σκέψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγά-σιγά στο επετειακό iPhone 20, αντί για κινητό, θα δίνει ένα στικερακι με ένα δαγκωμένο μήλο!!!

Επεξ/σία από malut1971
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Ναι, το έκανε για να γλυτώσει τι μισό ευρώ τού αντάπτορα. Τέτοια γράφετε και ποιος ξέρει τι θα διαβάσουμε απόψε. Αν πουλούσε τα iPhones 9$ παραπάνω με τον αντάπτορα, θα λέγαμε «αίσχος, πανάκριβα, έπρεπε να κάνουν... 9$ λιγότερο!

Όχι το έκανε για να πουλήσει επιπλέον ότι περιφερειακό αξεσουάρ βγάζει. Σιγά μη δώσει κάτι δωρεάν, κοιτάζει ξεκάθαρα και μόνο το κέρδος χωρίς κανένα σεβασμό στους αγοραστές των τηλεφώνων της 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, qphase είπε

Όχι το έκανε για να πουλήσει επιπλέον ότι περιφερειακό αξεσουάρ βγάζει. Σιγά μη δώσει κάτι δωρεάν, κοιτάζει ξεκάθαρα και μόνο το κέρδος χωρίς κανένα σεβασμό στους αγοραστές των τηλεφώνων της 

δες το αλλιώς, απλοί χρήστες όπως εγώ για παράδειγμα, θα προτιμούσα το καλώδιο των ακουστικών να μη χρειάζεται αντάπτορα, ενώ ο καμμένος με τη μουσικη που θέλει ακουστικά των 300 ευρώ θα είχει πρόβλημα να δώσει το εξωφρενικό ποσό των....9 ευρώ!  Αυτός ο χρήστης δεν αντιπροσωπεύει ουτε καν το 2% των χρηστών των  iphone.

Εντάξει ρε παιδιά το θάψιμο χρειάζεται δυνατό κίνητρο, είπαμε πια!

Επεξ/σία από gregory22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, γροσερισοπ είπε

ειναι τόσο ηλιθιοι που ολα τα macbook ειναι με USB C.

παιρνεις ενα iPhone και δεν μπορείς να το συνδέσεις ούτε στον υπολογιστή τους πλέον.

ΘΕΣ ΑΝΤΑΠΤΟΡΑ.

 

ΟΥΣΤ ΧΑΜΟΥΡΕΣ.

 

ΠΑΘΩΝ.

να σε ενημερώσω ότι υπάρχει καλώδιο usb-c >lighting που αν έχεις macbook pro το φορτίζεις σφαίρα το κινητό δεν χρειάζεσαι ούτε ταχυφορτιστη ούτε τίποτα και το συγχρονίζεις κιόλας 

Αν και στην apple μιας και η εταιρεία παίζει σε άλλες χώρες και όχι για την Ελλαδιτσα μας η νοοτροπία είναι πλέον όλα στο σύννεφο και με συνδρομή 

Σου λέει ότι αφού έχεις να αγοράσεις ένα κινητό των 1000 plus μπορείς να δώσεις 1 ευρω το μηνα για σύννεφο και κάποια παραπάνω για συνδρομή στην μουσική 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, hellojim είπε

Έχω s7 edge και έλεγα το επόμενο να είναι iPhone για πρώτη φορά, για να δοκιμάσω την διαφορετική εμπειρία χρήσης. Αλλά αυτά τα πράγματα δεν μου αρέσουν καθόλου. Άκυρο η apple από εμένα, πάλι Android θα πάρω.

Κι εκει ψαξε αλλαξε μοντελο συντομα, οσο βρισκεις 3.5 mm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, axidousgr είπε

να σε ενημερώσω ότι υπάρχει καλώδιο usb-c >lighting που αν έχεις macbook pro το φορτίζεις σφαίρα το κινητό δεν χρειάζεσαι ούτε ταχυφορτιστη ούτε τίποτα και το συγχρονίζεις κιόλας 

Αν και στην apple μιας και η εταιρεία παίζει σε άλλες χώρες και όχι για την Ελλαδιτσα μας η νοοτροπία είναι πλέον όλα στο σύννεφο και με συνδρομή 

Σου λέει ότι αφού έχεις να αγοράσεις ένα κινητό των 1000 plus μπορείς να δώσεις 1 ευρω το μηνα για σύννεφο και κάποια παραπάνω για συνδρομή στην μουσική 

η αλήθεια για το usb-c μάλλον έχει αρκετούς λόγους. πχ  απλότερη μητρική με μονάχα μια έξοδο, συνεπώς λιγότερη κατανάλωση ρεύματος αλλά και κόστους κατασκευής. Πώληση αντάπτορα που θα αποφέρει κέρδος στην εταιρεία και τέλος.....κάποια στιγμή όπως λες πρέπει να αλλάξουε συνήθειες αλλά και τεχνολογίες γιατί δεν μπορεί μια τεχνολογία σύνδεσης 20ετίας να συνεχίσει μέχρι το 2055.  Το θέμα είναι οτι πρέπει υοθετηθεί απο όλες τις εταιρείες γιατί αν είναι μονάχα απο την Apple, είναι θέμα χρόνου να καταργηθεί.

3 λεπτά πριν, bahamut_zero είπε

Κι εκει ψαξε αλλαξε μοντελο συντομα, οσο βρισκεις 3.5 mm

δηλαδή να ακυρώσει για 9 ευρώ, τη δοκιμή ή αν και θεωρεί καλύτερο τηλέφωνο.....φοβερή λογική μιλάμε! ρε παιδιά πάμε καλά? σκεφτόμαστε λογικά η βγάζουμε απωθημένα μας? Εγώ θα χαιρόμουν αν ήταν να πάρω το νέο μοντέλο αφού δεν θα χρειαζόταν να πάρω αντάπτορα για τα ακουστικά της Apple, κάθεστε και τη βρίζετε για το οτι δεν συμφέρει ένα μικρό ποσοστό χρηστών που θα δώσουν 9 ευρώ για να βάλουν τα πανάκριβα ακουστικά τους?

Οχι δεν θα πάρω το νεο iphone γιατί θεωρώ κοροϊδία να δίνεις 700-800 και βάλε για ένα τηλέφωνο, είτε iphone είτε android να είναι. Έχω μεταχειρισμένο το 6 plus εδώ και χρόνια που πηρα μεταχειρισμένο και μου κάνει τη δουλειά με το παραπάνω. Όταν λέω δουλειά, εννοώ επαγγελματικά που έχω κέρδος απο αυτό κι όχι για να το βγάζω επάνω στο τραπέζι να φαίνεται το μιλαράκι όπως οι περισσότεροι χρήστες

Επεξ/σία από gregory22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, gregory22 είπε

δηλαδή να ακυρώσει για 9 ευρώ, τη δοκιμή ή αν και θεωρεί καλύτερο τηλέφωνο.....φοβερή λογική μιλάμε! ρε παιδιά πάμε καλά? σκεφτόμαστε λογικά η βγάζουμε απωθημένα μας? Εγώ θα χαιρόμουν αν ήταν να πάρω το νέο μοντέλο αφού δεν θα χρειαζόταν να πάρω αντάπτορα για τα ακουστικά της Apple, κάθεστε και τη βρίζετε για το οτι δεν συμφέρει ένα μικρό ποσοστό χρηστών που θα δώσουν 9 ευρώ για να βάλουν τα πανάκριβα ακουστικά τους?

Δεν είναι τα 9 ευρώ, είναι θέμα αξιοπρέπειας. Και για πολλά άλλα πράματα καθημερινά είναι θέμα αξιοπρέπειας τέτοια μικροποσά. Λόγου χάρη και τα διόδια. Για εμένα τέτοιες αλήτικες τακτικές πρέπει τιμωρούνται αυστηρά. Και η καλύτερη τιμωρία είναι να μην σκέφτομαι καν να γίνω πελάτης τους.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δηλαδή να χρεωθεί η apple το κόστος του αντάπτορα ε; Ας το έχουν αυτοί που βγάζουν ακουστικά! Σκας 20-30-50 και βάλε € για να πάρεις ένα ζευγάρι ακουστικά και έχουν μόνο το φθηνο-ξεπερασμένο jack? Ντροπή! Ας βάλουν οι τσιγκούνιδες και έναν lightning αντάπτορα μαζί να κάνουμε τη δουλειά μας! Αμάν πχια!  😛 (Να βγάζει και κάνα έξτρα μεροκάματο η apple αφού φαντάζομαι θα έχει και δικαιώματα πατέντας για το lightning ε;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβα γιατι φορτιστης μεσα στην συσκευασια; ενα καλωδιο κ πολυ σας ειναι ,μου ειχατε κ στο χωριο σας φορτιστες ρει? να τα φορτιζετε στα πισια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...