Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone XS, XS Max και XR δεν διαθέτουν στη συσκευασία τους "lightning-to-3.5mm" adapter


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, ChimairaX είπε

Δεν είναι τα 9 ευρώ, είναι θέμα αξιοπρέπειας. Και για πολλά άλλα πράματα καθημερινά είναι θέμα αξιοπρέπειας τέτοια μικροποσά. Λόγου χάρη και τα διόδια. Για εμένα τέτοιες αλήτικες τακτικές πρέπει τιμωρούνται αυστηρά. Και η καλύτερη τιμωρία είναι να μην σκέφτομαι καν να γίνω πελάτης τους.

αν ανοίγεις κουβέντα για αξιοπρέπειες κλπ άστο είναι μεγάλη κουβέντα. άφησέ την κατά μέρος γιατί σε τέτοια δεν χωρά. πχ εγώ που έχω μια τηλεοραση Samsung 10 ετίας πλέον τη χάκαρα για να παίζει video files απο usb. Αλλιώς έπρεπε να πάρω το ακριβότερο μοντέλο που έπαιζε....τι να πώ οτι είναι αλήτικια η εταιρεία που με ίδια μητρική στην ουσία έβγαζε 2-3 μοντέλα το ένα ακριβότερα απο το άλλο?

εδώ μιλάμε για κέρδος δις, ποιά αξιοπρέπεια θα κοιτάξει, σάμπως κοιτάζει κάποιος άλλος ενώ θά έπρεπε, πχ πολιτικοί κι άλλοι?

 

Επεξ/σία από gregory22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 272
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τα θελετε ολα δικα σας μου φαινεται, παιρνετε ενα εξαιρετικό πρωτοποριακό smartphone σε τιμη ΧΩΜΑ ειναι δυνατον να απαιτείται και τον ανταπτορακο???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχίζει και το παραξηλώνει η apple με την τιμολογιακή της πολιτική

  • κάτοχοι 7,8 κατατάσσονται στους πιθανούς κατόχους XR (λόγω τιμής) με τη "λογική" (+8%) προσαύξηση. άντε ίσως λόγω χωρητικότητας να βγάζει νόημα (από 32 σε 64 το βασικό μοντέλο με κάποια καλύτερα specs).  
  • για να πας στη ναυαρχίδα (γιατί αυτό είχες όταν είχες 7) στο "προνομιούχο" XS πρέπει να δώσεις +33% (μέσα σε 2 χρόνια) 
  • για να το προφυλάξεις (μιας και είναι όλο γυαλί), πρόσθεσε +30 ευρώ temper glass και ένα 50άρι για θήκη, άρα άλλα 80 πάνω κάτω (γιατί σε αυτόν τον τομέα δεν υπήρξε κάποια καινοτομία, με τόσα λεφτά να προσφέρει αντιχαρακτική προστασία τουλάχιστο η συσκευή).
  • για να το φορτίσεις ασύρματα, η φθηνότερη επιλογή (μέσω apple πάντα), άλλα 40 ευρώ
  • για να το φορτίσεις γρήγορα, μια από τα ίδια.
  • για να χρησιμοποιήσεις τα ακουστικά που τυχόν διαθέτεις και όχι αυτά που σου δίνονται, άλλα 10 ευρώ.

ε, οκ, η εμπειρία χρήσης κάπου πάει περίπατο με όλο αυτό το σκεπτικό...

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, DaRkRaGe είπε

They yoinked it!

Επί τι ευκαιρίας, θέλω να ενημερώσω τους φίλους στο forum ότι έχω προπαραγγειλει από το πλαίσιο RTX 2080 με 1099€ και έχω δηλώσει προτεραιότητα για να πάρω το iphone XS Max 64GB στα 1339€

giphy.gif

Marry me❤️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλυτερα αλλωστε ειναι παμπαλαιο πλεον και συντομα θα καταργηθει  και απο τις υπολοιπες συσκευες -κλωνους  και λοιπες κινεζιες της κακιας ωρας .Ηδη αυτο συμβαινει σε αρκετα μοντελα .

Απλα οσοι κραζουν παιρνουν  στα δικα  τους κινητα με delay  2+ χρονια   οτι  παρουσιαζει/αφαιρει η Apple (   και μετα το κανουν γαργαρα )αφου αποτελει  ειναι μια απο τις πολλες διαφορες που εχουν τα premium brands σε σχεση με mid to low end   προιοντα . 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με την έλλειψη quick charger είναι για μένα πολύ χειρότερο και ένα μεγάλο κ.λοδάχτυλο στους καταναλωτές της.

Στα ακουστικά με λίγη καλή θέληση τους λέει "ορίστε σας δίνω ένα ζευγάρι, τι να τον κάνετε τον αντάπτορα". Βέβαια το γεγονός ότι αν χαλάσουν θα πρέπει να πάρεις τα δικά της ας το ξεπεράσουμε. Και σίγουρα ισχύει ότι κάποιοι άλλοι δεν βάζουν ακουστικά μέσα καν. Με την υποσημείωση ότι τα κινητά τους κάνουν περίπου 5-6 φορές λιγότερο, αλλά anyway...

Εγώ λυπάμαι τον τύπο που έγραψε 4-5 ποστ και έκανε και προσθέσεις για να δείξει πόσο κερδίζει ο κοσμάκης με τα δωρέαν... air pods που δίνει η Apple. Εξαφανίστηκε από τα σχόλια και μάλλον κλαίει σε εμβρυϊκή στάση.

Δωρέαν airpods... Πιο πιθανό να πίστευα e-mail από Νιγηριανό πρίγκιπα, παρά αυτό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Έχει τέτοια στη συσκευασία. Η γενικότερη συνδεσιμότητα είναι το πρόβλημα. Η Apple κερδίζει απ' τα υπόλοιπα accessories κάτι αλλά χάνει απ' τη δυσαρέσκεια των πελατών. Το συνολικό πρόσημο δεν το ξέρω, δικό της πρόβλημα στο κάτω-κάτω.

Αυτό που σχολιάζω είναι ότι μου φαίνεται "χαζό" να παραπονιέσαι ότι δεν έχει αντάπτορα των 9$ μέσα στη συσκευασία τού iPhone, ενώ κάνει τόσα λεφτά. Η απάντηση είναι απλή: Γιατί θα έκανε 9$ ακριβότερα. Τόσα τo τιμολογεί η Apple, δεν είναι διατιμημένο το iPhone.

Συνηθως αυτο ισχυει, βαζουν το κοστολογιο μεσα στο πακετο και το πληρωνεις εσυ θελεις δεν θελεις το τι περιεχει αυτο το πακετο. 

.Ολο και καποια ερευνα θα εκανε η Apple για το ποσο χρησιμοποιειτε το dongle παντως και πιστευω οτι ειναι μικρο το ποσοστο που το κανει. Ισως γιαυτο να το αφαιρεσε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Donfear είπε

Που το βρηκες το maxμε 1249 φιλε;

Έχεις δίκιο 1339 είναι η τιμή. Το πλαίσιο δεν έχει  τις τιμές στην φόρμα ενδιαφέροντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aimon1989 είπε

Αν η EA έβγαζε κινητά θα είχε συγκινηθεί τώρα χαχα

Ναι! και οχι μονο οτι σου δινει το προιον με dlcs οπως με τον ανταπτορα, αλλα χρησιμοποιει και την μεθοδο lootboxes, που σου δινει χειροτερο φορτιστη και αν θες αναβαθμιση αγοραζεις επιπλεον. -> P2W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Kαλυτερα αλλωστε ειναι παμπαλαιο πλεον και συντομα θα καταργηθει  και απο τις υπολοιπες συσκευες -κλωνους  και λοιπες κινεζιες της κακιας ωρας .Ηδη αυτο συμβαινει σε αρκετα μοντελα .

Αν δεν ζηταγαν αυτα τα χρηματα τοτε και εγω θα συμφωνουσα μαζι σου.

Ουτε εγω το χρησιμοποιω,αλλα βαλτο μεσα σαν επιλογη για οποιον αλλο μπορει να το χρειαστει(κυριως για οσους εχουν ακριβα ακουστικα με jack το λεω,οχι τοσο για οσους εχουν ψειρες των 10ευρω που τα earpods με το lightning ειναι ανωτερα).

Δεν της κοστιζει κυριολεκτικα τιποτα να το βαλει μεσα,ειδικα για τα χρηματα που ζηταει.

Αλλα απο ενα σημειο και μετα οσο ειναι σκετη κοροιδια,οπως κοροιδια ηταν και περυσι με το Iphone X των 1200+ευρω που δεν σου εδινε μεσα στο πακετο τον ταχυ φορτιστη.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν δεν ζηταγαν αυτα τα χρηματα τοτε και εγω θα συμφωνουσα μαζι σου.

Ουτε εγω το χρησιμοποιω,αλλα βαλτο μεσα σαν επιλογη για οποιον αλλο μπορει να το χρειαστει.

Δεν της κοστιζει κυριολεκτικα τιποτα να το βαλει μεσα,ειδικα για τα χρηματα που ζηταει.

Αλλα απο ενα σημειο και μετα οσο ειναι σκετη κοροιδια,οπως κοροιδια ηταν και περυσι με το Iphone X των 1200+ευρω που δεν σου εδινε μεσα στο πακετο τον ταχυ φορτιστη.

Ναι καταλαβαινω τι λες,

αλλα απο την εμπειρια μου δεν γνωριζω ουτε ΕΝΑΝ που η απουσια  ταχυφορτιστη απο το iphone των 1230 ευρω    τον αποτρεψε  απο την αγορα του .Θελω να πω πως συνηθως οσοι γκρινιαζουν για κατι τετοια ετσι και αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να το  παρουν ως εκ τουτου ειναι ανουσια η κριτικη τους  δεν μετραει καν   στις ερευνες της εταιρειας .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ναι καταλαβαινω τι λες,

αλλα απο την εμπειρια μου δεν γνωριζω ουτε ΕΝΑΝ που η απουσια  ταχυφορτιστη απο το iphone των 1230 ευρω    τον αποτρεψε  απο την αγορα του .

Δεν εχεις αδικο στο παραπανω αλλα ξερεις γιατι συμβαινει αυτο(για Ελλαδα που μιλαμε)?

Γιατι οι περισσοτεροι δεν το γνωριζουν καν αυτο, οτι δηλαδη ο φορτιστης του κουτιου ειναι αργος ή αν το κινητο υποστηριζει γρηγορη φορτιση.

Πιστεψε με ακομα και επι εποχων iphone 7 plus που ειχε βγει στην φορα οτι φορτιζει γρηγορα με φορτιστη Ipad,παλι οι περισσοτεροι οταν τους το ελεγα δεν το γνωριζαν, γιατι πολυ απλα δεν ασχολουνται.

Τωρα το οτι ορισμενοι οντως γκρινιαζουν με τα παντα ή οτι αφορμη ψαχνουν για να κραξουν δεν διαφωνω καθολου ετσι οπως το θετεις.

Εγω με αυτο που ξενερωνω ειναι οτι βλεπω να ζητανε παραπανω χρηματα,αλλα να δινουν λιγοτερα αν με καταλαβαινεις.

Βασικα για τον ταχυφορτιστη δεν ξερω και με τα φετινα Iphone αν θα τον δινουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...