Προς το περιεχόμενο

Refurbished iPhone 6 και iPhone 6s από €191


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Αλεξανδρος A.92 said:

σου τις αλλαζαν και τις επαιρνες? Η τις πληρωνες? :D

Και αφου ειδες δεν σε θελει τι επεμενες βρε χριστιανε xD 

Σιγά μην τις πλήρωνα. Μόλις χάλαγε μια μου έδιναν άλλη refurbished δωρεάν. Ώσπου κάποια στιγμή βαρέθηκαν να μου δίνουν refurbished συσκευές και μου έδωσαν δωρεάν ένα retail consumer unit.

12 minutes ago, asdfaster said:

Ποιος ο λόγος να πάρει κάποιος ένα προπολεμικό μοντέλο Iphone και refurbished σαν το 6 και τόσο ακριβό κιόλας . Πουλάνε refurbished 600€ Iphone 8 και το αυθεντικό κάνει 650 στην Eλλάδα  και στο εξωτερικό 500.  Yπάρχει κόσμος που πάει και παίρνει απλά για να φαίνεται στο τραπέζι τις καφετεριας. Kαι στην ουσία είναι πιο άχρηστο και από τις συσκευές των 50 euro του 2010. Mου αρέσει που ανοίγετε και thread ολόκληρο για τους χρηστες του site να πάμε να αγοράσουν.

Δεν μπορώ να μιλήσω για αυτούς που το θέλουν για το τραπέζι της καφετέριας. Όμως κάποια πράγματα που για ορισμένους μπορεί να είναι πολύ σημαντικά, γίνονται στο iOS αλλά όχι στο Android. Στην περίπτωση αυτή, η επιλογή iPhone, ακόμα και αν είναι iPhone 6 αποτελεί μονόδρομο.

Επεξ/σία από sotirisl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, sotirisl είπε

Σιγά μην τις πλήρωνα. Μόλις χάλαγε μια μου έδιναν άλλη refurbished δωρεάν. Ώσπου κάποια στιγμή βαρέθηκαν να μου δίνουν refurbished συσκευές και μου έδωσαν δωρεάν ένα retail consumer unit.

Δεν μπορώ να μιλήσω για αυτούς που το θέλουν για το τραπέζι της καφετέριας. Όμως κάποια πράγματα που για ορισμένους μπορεί να είναι πολύ σημαντικά, γίνονται στο iOS αλλά όχι στο Android. Στην περίπτωση αυτή, η επιλογή iPhone, ακόμα και αν είναι iPhone 6 αποτελεί μονόδρομο.

Οσα Iphone έχω δεν έχουν απόλυτος καμια λειτουργία που δεν έχει το android ισα ισα το android έχει λειτουργίες που δεν έχουν τα Iphone. Δεν υπάρχει μονόδρομος για το ios. Αυτό είναι ένας μύθος. Η μονη διαφορα είναι πως το ios είναι πολύ πιο καλογραμμένο λειτουργικό εδώ και χρονια. Eνώ το android ήταν μια σαβούρα που πλέον λόγο ανταγωνισμού αναγκάστηκε η google να αρχίζει να το καθαρογραφει.

Επεξ/σία από asdfaster
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, asdfaster said:

Οσα Iphone έχω δεν έχουν απόλυτος καμια λειτουργία που δεν έχει το android ισα ισα το android έχει λειτουργίες που δεν έχουν τα Iphone. Δεν υπάρχει μονόδρομος για το ios. Αυτό είναι ένας μύθος. Η μονη διαφορα είναι πως το ios είναι πολύ πιο καλογραμμένο λειτουργικό εδώ και χρονια. Eνώ το android ήταν μια σαβούρα που πλέον λόγο ανταγωνισμού αναγκάστηκε η google να αρχίζει να το καθαρογραφει.

επέτρεψε μου να το διατυπώσω λίγο καλύτερα. Υπάρχουν εφαρμογές στο iPhone που δεν υπάρχουν στο Android και μου είναι απαραίτητες. Π.χ. η τράπεζα μου μου δίνει την δυνατότητα να καταθέτω μια επιταγή στον τραπεζικό μου λογαριασμό απλά βγάζωντας την μια φωτογραφία μέσω της αντίστοιχης εφαρμογής. Αυτή η εφαρμογή υπάρχει στο iOS αλλά όχι στo Android. Αυτό το πράγμα μου έχει λύσει απλά τα χέρια. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χρόνο έχω γλυτώσει. Να πρέπει να παω 3 φορές την εβδομάδα στην τράπεζα; Με το Android όμως δεν γίνεται...

Βέβαια, πιστεύω πως λίγοι είναι σαν και εμένα που έχουν έτσι εξειδικευμένες απαιτήσεις.... 

 

Όπως έγραψα και σε άλλο νήμα, αυτή την στιγμή η κύρια συσκευή μου είναι το Note9 το οποίο και είναι πολύ καλύτερο από το iPhone Xs σε όλους τους τομείς με εξαίρεση κάποια τέτοια θέματα στο iOS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, sotirisl είπε

Η πρώτη συσκευή είχε θέματα με το μικρόφωνο, δηλαδή μίλαγες και το μικρόφωνο κατέγραφε πολύ θόρυβο και ο ήχος ήταν μπουκωμένος.

Η δεύτερη συσκευή έχανε το σήμα από το δίκτυο.

Στην τρίτη συσκευή παρέδωσε το πνεύμα το bluetooth.

Στην τέταρτη συσκευή σταμάτησε να δουλεύει το μικρόφωνο, το ακουστικό και η κάμερα....

κ εξακολουθουσες να αγοραζεις refurbished ,αν θες τοσο πολυ μηλο παιζε λαχεια ξργω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, crashnburn said:

κ εξακολουθουσες να αγοραζεις refurbished ,αν θες τοσο πολυ μηλο παιζε λαχεια ξργω

χαχαχαχαχα, μάλλον δεν διάβασες καλά τα ποστ μου! την δεύτερη συσκευή μου την έδωσαν για να αντικαταστήσουν την πρώτη όταν χαλασε, την τρίτη για να αντικαταστήσουν την δεύτερη, την τέταρτη για να αντικαταστήσουν την τρίτη όταν χάλασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενοχλεί που το άρθρο είναι λάθος. Το Iphone 6 έχει 1GB RAM.
https://www.gsmarena.com/apple_iphone_6-6378.php

Απο το S έχουνε 2GB.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Με ενοχλεί που το άρθρο είναι λάθος. Το Iphone 6 έχει 1GB RAM.
https://www.gsmarena.com/apple_iphone_6-6378.php

Απο το S έχουνε 2GB.

θα χουν κάνει καμία μαϊμουδιά οι κινέζοι καθώς τα ανακατασκεύαζαν🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2018 στις 9:37 ΜΜ, asdfaster είπε

Οσα Iphone έχω δεν έχουν απόλυτος καμια λειτουργία που δεν έχει το android ισα ισα το android έχει λειτουργίες που δεν έχουν τα Iphone.

Άρα έχεις iPhone αλλά παρόλαυτα το κράζεις; Κάτι πήγε στραβά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, stef157 είπε

Άρα έχεις iPhone αλλά παρόλαυτα το κράζεις; Κάτι πήγε στραβά!

Aμα δεν σου αρέσει το post μου άλλαξε thread. Σπάζεσαι με τους άλλους επειδή εσύ παίρνεις refurbish δεν σου φταίω εγώ. Συγκρίνεις refurbished με original είναι γελοιο.... Eσένα το refurbished έχει επεξεργαστή από τετρις πάνω του μην σου πω και απο game boy color. Τα Iphone δεν θα φτάσουν ποτε την παραμετροποίηση του Android. Και άμα είσαι και root εκεί είναι που δεν θα φτάσουν ποτε. Aλλα ούτε θα φτάσουν ποτε την ποικιλία τον εφαρμογών και  τον τσάμπα εφαρμογών. Δεν έχω μονο ένα Iphone έχω ότι Iphone υπάρχει.. Εχω huawei p20 Pro,Note8,Note9.Iphone X, Iphone 8 Plus,One plus 6,LG V30. Σχεδόν όλα είναι root εκτος από το Note9 και το huwei P20 Pro.  

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, asdfaster είπε

Aμα δεν σου αρέσει το post μου άλλαξε thread. Σπάζεσαι με τους άλλους επειδή εσύ παίρνεις refurbish δεν σου φταίω εγώ. Συγκρίνεις refurbished με original είναι γελοιο.... Eσένα το refurbished έχει επεξεργαστή από τετρις πάνω του μην σου πω και απο game boy color. Τα Iphone δεν θα φτάσουν ποτε την παραμετροποίηση του Android. Και άμα είσαι και root εκεί είναι που δεν θα φτάσουν ποτε. Aλλα ούτε θα φτάσουν ποτε την ποικιλία τον εφαρμογών και  τον τσάμπα εφαρμογών. Δεν έχω μονο ένα Iphone έχω ότι Iphone υπάρχει.. Εχω huawei p20 Pro,Note8,Note9.Iphone X, Iphone 8 Plus,One plus 6,LG V30. Σχεδόν όλα είναι root εκτος από το Note9 και το huwei P20 Pro.  

Δεν μπορώ να καταλάβω το ύφος σου. Δεν είναι τρόπος αυτός να απαντάς. Νομίζω δεν ήμουν επιθετικός στο post μου αν και εσύ είσαι για κάποιο λόγο.

Πως κρίνεις ότι παίρνω refurbished; Γιατί γράφεις πράγματα χωρίς να γνωρίζεις;

Από τι κατάλαβα θέλεις να παραμετροποιήσεις το Android γιατι δεν σου αρκεί όπως είναι. Στα iPhone πάλι δεν συμβαίνει αυτό οπότε learn the difference!

Υ.Γ. Εντωμεταξύ παίζει να πήρες την λίστα με τα πιο ακριβά smartphone απλά έγραψες ότι τα έχεις! Ξέχασες να γράψεις το Samsung Note 10 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stef157 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω το ύφος σου. Δεν είναι τρόπος αυτός να απαντάς. Νομίζω δεν ήμουν επιθετικός στο post μου αν και εσύ είσαι για κάποιο λόγο.

Πως κρίνεις ότι παίρνω refurbished; Γιατί γράφεις πράγματα χωρίς να γνωρίζεις;

Από τι κατάλαβα θέλεις να παραμετροποιήσεις το Android γιατι δεν σου αρκεί όπως είναι. Στα iPhone πάλι δεν συμβαίνει αυτό οπότε learn the difference!

Υ.Γ. Εντωμεταξύ παίζει να πήρες την λίστα με τα πιο ακριβά smartphone απλά έγραψες ότι τα έχεις! Ξέχασες να γράψεις το Samsung Note 10 😂

Η απάντηση μου είναι απλή και κατανοητή σε αυτό που ρώτησες. Αφού εσένα σου αρέσουν τα refurbish κινητά με επεξεργαστή από game boy color σε τιμές 500 και 600 euro πήγαινε πάρε. Εμενα δεν μου αρεσουν και τα θεωρώ ότι χειρότερο υπάρχει, και ακόμα χειρότερο να τα προτείνω και σε κόσμο.... Αν σου φαίνεται πως τα κράζω δεν με πειράζει να κράζω κάτι άχρηστο σε τιμή original. Tώρα εάν έχω η δεν έχω αυτά που γράφω έλα από το myphone άμα δεν σου αρκεί αυτό που λέω.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Αφού εσένα σου αρέσουν τα refurbish κινητά με επεξεργαστή από game boy color σε τιμές 500 και 600 euro πήγαινε πάρε.

Είδες πουθενά να γράφω κάτι τέτοιο; Έλα Χριστέ και Παναγία! Τρως πολύ ώρα μάλλον στο να απαντάς και λιγότερο στο να σκέφτεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stef157 είπε

Είδες πουθενά να γράφω κάτι τέτοιο; Έλα Χριστέ και Παναγία! Τρως πολύ ώρα μάλλον στο να απαντάς και λιγότερο στο να σκέφτεσαι.

Να είσαι τυχερός που παίρνεις και απάντηση ενώ δεν ξέρεις τίποτα από κινητά. Και εχεις και απορία γιατί κάποιος λέει άχρηστα τα refurbish που κανουν 600 euro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, asdfaster είπε

Να είσαι τυχερός που παίρνεις και απάντηση ενώ δεν ξέρεις τίποτα από κινητά. Και εχεις και απορία γιατί κάποιος λέει άχρηστα τα refurbish που κανουν 600 euro.

Σας ευχαριστούμε που απαντάτε κύριε! Σας είμαστε ευγνώμονες! 😂 Φωτήστε μας με την γνώση σας!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...