Προς το περιεχόμενο

Joker (2019)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ξέρω παιδιά, ούτε εγώ είμαι fan των musical, αλλά ας πούμε το "The Greatest Showman" ήταν πολύ καλό.

Καί καλό σαν musical, με πολύ δυνατά κομμάτια, αλλά είχε και εμπορική επιτυχία.

Και ένα άλλο, που έπαιζε ο Τόμ Κρούζ τον σούπερσταρ καλό ήτανε.

Νομίζω να περιμένουμε να δούμε (και να ακούσουμε).

PS: Όμως αυτό που θα ήθελα όσο τίποτε άλλο να δώ, περισσότερο και από την ταινία, θα ήταν ένα βίντεο κρυφής κάμερας από το τραπέζι όπου πάρθηκε η απόφαση για μιούζικαλ. Υποψιάζομαι ότι παιζόταν κάποιο drinking game.

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε με κακούλη αλλά θέλω να πατώσει όσο δεν πάει. Να δω τους επόμενους που θα τους έρθει ξανά τέτοια ιδέα 😉

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χοακίν έχει πολύ αβάντα σαν ηθοποιός. Κουράζω αλλά τον θεωρώ μέτριο. Ωστόσο αν θα τραβήξει αυτή η ταινία θα είναι αφενως λόγω της παρουσίας του αλλά και της Gaga. Η αίσθηση μου είναι ότι πάνε να παρουσιάσουν κάτι διαφορετικό. Δεν μπορώ να χονεψω ότι πάνε να διαλύσουν τους εαυτούς τους και ένα τέτοιο franchise.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pontez2 είπε

Ο Χοακίν έχει πολύ αβάντα σαν ηθοποιός. Κουράζω αλλά τον θεωρώ μέτριο.

Είναι ο ηθοποιός που έχασε το Oscar για την ερμηνεία του στο https://m.imdb.com/title/tt1560747/ που θα θεωρούνταν μία από τις μεγαλύτερες αδικίες ever αν δεν το κέρδιζε ο καλύτερος ever.

Για μένα από τους καλύτερους αν όχι ο καλύτερος της γενιάς του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να το κερδίσει για την εξαιρετική ερμηνεία του στο ''The Master''. Σίγουρα το άξιζε και ο Daniel Day Lewis (αν και δεν έχω δει το Lincoln - όχι ακόμα τουλάχιστον). Νομίζω το καλύτερος ever είναι και κάπως υποκειμενικό. Και για μένα ο Φοίνιξ είναι από τους καλύτερους ηθοποιούς (της γενιάς του και γενικά ever).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Glikos είπε

Νομίζω το καλύτερος ever είναι και κάπως υποκειμενικό.

Καλά σίγουρα αυτό ισχύει απλά πρέπει διαφορετικά να γράφουμε κάθε φορά "Για μένα" "προσωπικά πιστεύω ότι" κτλ.

Προσωπικά 😋 θεωρώ τον Ντάνιελ Ντέι-Λιούις μαζί με τον Μάρλον Μπράντο τους κορυφαίους ever.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, liakinen είπε

Καλά σίγουρα αυτό ισχύει απλά πρέπει διαφορετικά να γράφουμε κάθε φορά "Για μένα" "προσωπικά πιστεύω ότι" κτλ.

Προσωπικά 😋 θεωρώ τον Ντάνιελ Ντέι-Λιούις μαζί με τον Μάρλον Μπράντο τους κορυφαίους ever.

Σίγουρα τέτοιοι ηθοποιοί που αναφέρεις θεωρούνται παγκοσμίως τεράστιοι όπως και να'χει. Από κει και πέρα είναι και πως θα σου κάνει κλικ προσωπικά κάποιος ηθοποιός/ερμηνεία/ταινία. Τώρα που ανέφερες τον DDL μου ήρθε στο μυαλό το ''In the Name of the Father (1993)''. Πολύ γαμάτη ταινία με εξαιρετικές ερμηνείες.

https://www.imdb.com/title/tt0107207/

Όσο για το Joker 2 αν το κάνουν καθεαυτού μιούζικαλ και αρχίζουν το τραγούδι κάθε τρεις και λίγο τότε θα είναι εμετικό. Δεν κολλάει καθόλου στον χαρακτήρα τέτοιο στυλ ταινίας. Ίδωμεν πάντως.

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, liakinen είπε

Είναι ο ηθοποιός που έχασε το Oscar για την ερμηνεία του στο https://m.imdb.com/title/tt1560747/ που θα θεωρούνταν μία από τις μεγαλύτερες αδικίες ever αν δεν το κέρδιζε ο καλύτερος ever.

Για μένα από τους καλύτερους αν όχι ο καλύτερος της γενιάς του.

Ακόμα μια ταινία δηλαδή που έκανε ότι και στον Μονομάχο που διακρίθηκε αλλά και εκεί που πήρε το Όσκαρ....τον παλαβό.

Ναι ρε φίλε ξέρεις να κάνεις καλά τον παλαβό..κάτι άλλο ξέρεις να κάνεις; Γιατί να είσαι ο καλύτερος της γενιάς σου επειδή σε βάζουν σε πάρε βάλε ταινίες; 

Εδώ είναι η ενστάσή μου με τον εν λόγω ηθοποιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μονο musical δεν μπορω να δω. Και βουβη. Δεν πα να ειναι ταινια του 9 αν ειναι musical απλα δεν ειδικα αν ειναι ολο musical και ειδικα οταν μιλαμε και για πιο σοβαρη ταινια. Εχει πεθανει το genre τι πανε να κανουν να το αναστησουν με το joker? Πανε καθολου καλα εκει στο hollywood?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, με τουλάχιστον από ότι φαίνεται 15 τραγούδια μέσα στην ταινία, και ας πούμε συνολική διάρκεια 2 ώρες, τότε μιλάμε για κλασσική συνταγή μιούζικαλ: 60% ταινία και 40% τραγούδι και χορός.

Δηλαδή πολύ πολύ χονδρικά ανά 5 λεπτά ταινίας, 3 λεπτά τραγούδι και χορός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...