Προς το περιεχόμενο

Joker (2019)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 10 μήνες μετά...
  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα νεότερα που έρχονται από την παραγωγή του Joker 2 δεν είναι και τόσο ευχάριστα, καθώς όπως μεταδίδει το The Ankler, το γράψιμο του σεναρίου έχει επιβραδυνθεί.

Δεν γίνεται ξεκάθαρος ο λόγος πίσω από αυτή την αργοπορία αλλά ο Todd Phillips που σκηνοθέτησε και υπέγραψε την πρώτη ταινία, και θα γράψει το σενάριο του sequel, ακόμη δεν έχει παραδώσει το draft του σεναρίου.

Με τις φήμες να λένε ότι τα γυρίσματα ξεκινούν στις αρχές του 2023, ίσως αυτή η καθυστέρηση να μην βλάψει την παραγωγή. Ωστόσο εάν δεν παραδοθεί το προσχέδιο του σεναρίου σύντομα δεν αποκλείεται να υπάρξει καθυστέρηση. Προς το παρόν γνωρίζουμε ότι ο Joaquin Phoenix θα επιστρέψει στο ρόλο του Arhtur Fleck, όντας κιόλας η ταινία με την οποία βραβεύτηκε με Όσκαρ Α' Ανδρικού ρόλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

Τα νεότερα που έρχονται από την παραγωγή του Joker 2 δεν είναι και τόσο ευχάριστα, καθώς όπως μεταδίδει το The Ankler, το γράψιμο του σεναρίου έχει επιβραδυνθεί.

Δεν γίνεται ξεκάθαρος ο λόγος πίσω από αυτή την αργοπορία αλλά ο Todd Phillips που σκηνοθέτησε και υπέγραψε την πρώτη ταινία, και θα γράψει το σενάριο του sequel, ακόμη δεν έχει παραδώσει το draft του σεναρίου.

Με τις φήμες να λένε ότι τα γυρίσματα ξεκινούν στις αρχές του 2023, ίσως αυτή η καθυστέρηση να μην βλάψει την παραγωγή. Ωστόσο εάν δεν παραδοθεί το προσχέδιο του σεναρίου σύντομα δεν αποκλείεται να υπάρξει καθυστέρηση. Προς το παρόν γνωρίζουμε ότι ο Joaquin Phoenix θα επιστρέψει στο ρόλο του Arhtur Fleck, όντας κιόλας η ταινία με την οποία βραβεύτηκε με Όσκαρ Α' Ανδρικού ρόλου. 

Δεν ξέρω εάν θα ήθελα να δω sequel. Η πρώτη ήταν ταινιάρα, αλλά αμφιβάλλω εάν μπορεί να δώσει αξιόλογη συνέχεια.

Ίσως βγει καλή βέβαια αλλά κρατάω επιφυλάξεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
42 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ωπ καλή φάση, γλυτώνω τα λεφτά από το εισιτήριο.

Οντως τραγικο αν ισχυει. Τι musical ρε φλουφλιδες τι ειναι αυτοι ρε γαμωτο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 hours ago, 7nisiotis said:

Όχι όμως με την κλασσική λαλαλαντ έννοια λένε. Περιμένετε να δούμε. 

Δλδ δεν θα τραγουδάνε/χορεύουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις μέρες μας συναγωνίζονται σε κάθε τομέα όλοι ποιός θα κάνει την μεγαλύτερη μαλ@κί@ μου φαίνεται 🙃

Πάρτε και άλλο ένα δείγμα 😳

image.png.e98a5e0f2e9cc7cde55ae08bb4a80b98.png

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, liakinen είπε

Στις μέρες μας συναγωνίζονται σε κάθε τομέα όλοι ποιός θα κάνει την μεγαλύτερη μαλ@κί@ μου φαίνεται 🙃

Πάρτε και άλλο ένα δείγμα 😳

image.png.e98a5e0f2e9cc7cde55ae08bb4a80b98.png

Σαλάκι. 😋

To Barbie βέβαια (με τη Margot Robbie στο ρόλο της ηρωίδας) το έχει γράψει και σκηνοθετήσει η Greta Gerwig. Οι ταινίες που έχει κάνει (Lady bird, Little women) κάθε άλλο παρά για Hasbro material μας προϊδεάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Σαλάκι. 😋

To Barbie βέβαια (με τη Margot Robbie στο ρόλο της ηρωίδας) το έχει γράψει και σκηνοθετήσει η Greta Gerwig. Οι ταινίες που έχει κάνει (Lady bird, Little women) κάθε άλλο παρά για Hasbro material μας προϊδεάζουν.

Ε δεν νομίζω να είναι και ο Πολίτης Κέιν 😁 Σε τι κοινό θα απευθύνεται; Εγώ προσωπικά θα ντρεπόμουν 😊να πάω. Άλλοι δεν παίζουν ρόλους που θα τους στιγματίσουν (πχ James Bond) και ο Gosling μου πάει για KEN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, liakinen είπε

Στις μέρες μας συναγωνίζονται σε κάθε τομέα όλοι ποιός θα κάνει την μεγαλύτερη μαλ@κί@ μου φαίνεται 🙃

Πάρτε και άλλο ένα δείγμα 😳

image.png.e98a5e0f2e9cc7cde55ae08bb4a80b98.png

εβλεπα
 

Spoiler

May be an image of 1 person and text that says 'RAGR THE PLASTIC NFILM MAN Ken'

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, liakinen είπε

Στις μέρες μας συναγωνίζονται σε κάθε τομέα όλοι ποιός θα κάνει την μεγαλύτερη μαλ@κί@ μου φαίνεται 🙃

Πάρτε και άλλο ένα δείγμα 😳

image.png.e98a5e0f2e9cc7cde55ae08bb4a80b98.png

Πολύ καλή αλλαγή για τον ρόλο του τζόκερ στο 2! Σε συνδυασμό με λαίδη Γκαγκά θα σπέρνει . Αν και διακρίνω ξανά discrimination προς τις μειονότητες μετά τα θετικά βήματα που κάναμε με το Captain Marvel (καθυστερημένη πρωταγωνίστρια) .Θα είναι κάτι ανατρεπτικό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...