Προς το περιεχόμενο

Counterpoint: Η Apple καρπώθηκε το 62% των κερδών στην αγορά smartphones το Q2


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Ξεχασες και το κοντό μαλλί, μακρύ μούσι και τατουάζ μανίκι.

Σκεψου να αφήνεις στο τραπέζι του μπαρ τα κλειδιά της BMW δίπλα από το iphone, οι απανταχού κλαρινογκομενες θα σε βλέπουν σαν κελεπούρι. Να παραγγείλεις κ μια 2λιτρη belvedere κιόλας, θα περνούν τηλέφωνο τη μαμά τους να ψάχνει για νυφικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Albilosha said:

 

 

1 hour ago, Tokyo said:

 

1 hour ago, Albilosha said:

Δεν καταλαβαινω το σκεπτικο αυτο.Σε ενοχλει αν καποιος πληρωνει για να παρει ενα ακριβο κινητο ; Δεν εχεις να ασχοληθεις με τιποτα αλλο μιας και εισαι τοσο ευφυης  ; Μπαινεις και σε αλλα φορουμ να πεις ποσο χαζοι ειναι πχ αυτοι που αγοραζουν Rolex και δε πανε με 50 ευρω να παρουν xiaouiouzen που κανει και δεκα φορες περισσοτερα πραγματα ; η τους αλλους βλακες που περνουν Ferrari και δεν πανε να παρουν ενα Starlet.

Ημαρτον με το καθε πονεμενο που θα κανει κουμαντο στη τσεπη μας.

Τι σχέση έχουν τα Rolex και η ferrari?

 

1 hour ago, Tokyo said:

Αν η γκόμενες στην παρέα έπεφταν ξερές για το κινητό μου 1) η θα ήμουν πολύ άσχημος/χαζός για να μην πέφτουν ξερές για εμένα 2) θα σήμαινε πως το iq τους είναι πραγματικά χαμηλό όποτε θα τις σχολαγα 

Γι'αυτό πάνε στους αλλους

Επεξ/σία από Madness1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

"Πρόκειται για κέρδη $6 δισεκατομμυρίων με τον τζίρο να αγγίζει τα $30 δισεκατομμύρια.”

Πόσο είναι το ποσοστό κέρδους;

20% δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Νομιζω πως εισαι λιγο υπερβολικος ,5 ευρω στοιχιζει . Βαλτα κατω και θα δεις απλα πραγματα ειναι  σαν να αγοραζεις φακιες  .

Λοιπον εχουμε και λεμε τοσα η οθονη ,τοσα ο επεξεργαστης,  ολα μαζι  ποσο ?

Περί καφενειακού επιπέδου συζητήσεων... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Madness1 είπε

 

Γι'αυτό πάνε στους αλλους

Γκόμενες με χαμηλό αικιου να πανε σε όλους του άλλους. Με την ευτυχία μου και να φάμε κουφέτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Γκόμενες με χαμηλό αικιου να πανε σε όλους του άλλους. Με την ευτυχία μου και να φάμε κουφέτα 

Όμορφη κοπέλα που να μην είναι κ ψωναρα είναι λίγο δύσκολο να βρεις σήμερα η αλήθεια είναι. Το καταραμένο Instagram τους έχει πάρει τα μυαλά 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι λέγετε τέτοια για Iphone και γκόμενες.. να τα δει η γυναίκα μου και άντε να την πείσω οτι η δουλειά μου, μου έδωσε το Iphone :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NorgeMan είπε

ναι λέγετε τέτοια για Iphone και γκόμενες.. να τα δει η γυναίκα μου και άντε να την πείσω οτι η δουλειά μου, μου έδωσε το Iphone :P

Η αλήθεια είναι ότι παρασυρθηκαμε και ξέφυγαμε από το θέμα 😂😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Eισαι με τα καλα σου μωρε και εσυ  ?Σε ειχα για πιο σοβαρο .

Ο αλλος αθροιζει τις τιμες των εξαρτηματων και  βγαζει κοστος προιοντος  . Δδλ τα εργατικα  , η διαφημιση/marketing  ,  φορολογια ,RND  , αναπτυξη λογισμικου ,μισθοδοσια ,μεταφορες  και ενα σωρο αλλα που βαριεμαι  να απαριθμω   δεν υπολογιζονται στο κοστος προιοντος ?

Δεν ξερω ποσο τους κοστιζει  δεν εχω ουτε τις πληροφοριες ,ουτε αναλυτικα κοστολογια   και  σιγουρα δεν τα εχει ουτε ο madness .Αυτο που ξερω ειναι οτι ειναι ασχετος με την οικονομια και την αγορα κατι που ειναι προφανες .

Προσπερνώντας όλα τα άλλα , είπες όντως ΦΟΡΟΛΟΓΊΑ ;;;;; 

ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΣ ΣΟΒΑΡΑ ;;; 

Βάζεις στο κόστος της συσκευής την ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ;;; 

Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα...

 

Καλή ιδέα πάντως θα χρεώνω και εγώ την φορολογία στους πελάτες μου και ΕΝΦΙΑ μην σου πω. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Πολυ ενδιαφερον , βγηκε το κοστος του προιοντος δλδ ετσι?

Σε ποιο μαναβικο  δουλευεις ειπαμε  ?Τις φακες 1 κιλο να τις αφησω ?

Όταν της κοστίζει 315€ BOM πόσο νομίζεις ότι είναι το καθαρό κέρδος της?

6 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Τέλεια, άρα μπορείς να μου προσφέρεις ένα τηλέφωνο σαν το iphone X με μόλις 4 κατοστάρικα με τα όλα της. Λοιπόν σαν καλός χουβαρντάς που είμαι σου δίνω πεντακό και θέλω την συσκευή σε σύντομο χρονικό διάστημα στα χέρια μου. 

Αν ψάξεις λίγο θα βρεις πολλά στα 500€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...