Προς το περιεχόμενο

Πιτογυρο VS Πιτσα


Comic maniak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, IceMC είπε

Παλαιό Φάληρο δεν είναι το γύρο γύρο όλοι;

νομιζω εχει και γλυφαδα..αλλα δεν ειμα σιγουρος θυμαμαι οτι εχει καπου κοντα στο παλαιο φαληρο!ΔΕν ξερω βεβαια αν ειναι ιδια!Εγω μιλαω για το καταστημα που ειναι πειραια και ειναι μονιμα γεματο...με 1,5 ευρω ειναι οτι καλυτερο δοκιμασα και παταει πολλες πιτες με 2+ ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, m3fisto είπε

Η απάντηση είναι κέικ Πιτσόγυρου

η φάση είναι :

πίτσα σαν βάση, απο πανω εξτρα τυρι τριμμένο και μπέικον και απο πάνω μια ανοιγμένη πίτα με γύρο (αναγκαστικά χωρίς αλοιφές)

επαναλαμβάνουμε βάζοντας ανάμεσα στις στρωσεις τυρί τριμμένο και μπέικον 

βάζουμε στο φουρνο στους 180 μέχρι να λιώσουν όλα τα τυρία

Κόβουμε και σερβίρουμε σαν κέικ

Ευχαριστώ

466438_10150704715894074_504861687_o.jpg

 

Φοβερόοοοοοοοοοοο!😄

Θα το ετρωγα μονο σε καποιο δωματιου του Ωνάσειου καρδιολογικου και θα ειχα τον απινιδωτη ανασκελα στο κρεββατι ωστε μολις παει να φρακαρει το συστημα, να πεσω πανω του μπας και προλάβω το κακό!!!😭😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dynamics είπε

voltaren η counterpain καλυτερα?προτιμαω βολταρεν που δεν μυριζει κιολας

Από κατάλογο μαγαζιού της γειτονιάς. (masima)

Χωρίς τίτλο.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, esertas είπε

Από κατάλογο μαγαζιού της γειτονιάς. (masima)

Χωρίς τίτλο.jpg

τύπε ο κατάλογος του μαγαζιού κ το μαγαζί είναι ευοσμο "λογικό" να γράφει αλοιφές...είναι σαν τοπική διάλεκτο και είναι σεβαστό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γευστικά, μου αρέσει περισσότερο ο συνδυασμός των υλικών που απαρτίζουν τη πίτσα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα γυραδικα ειναι πολλα αλλα τα περισσοτερα παιρνουν τον ιδιο γυρο απο κοινους προμηθευτες,σε κατεψυγμενη μορφη ετοιμο να μπει για ψησιμο

Εχω δει σκηνικο με τους κρυους γυρους τοποθετημενους-ορθιους στη φωτια με το σελοφαν να ειναι ακομα επανω...αηδιασα

 

https://www.athinorama.gr/restaurants/article/pos_katastrepsame_ton_guro_kai_ena_mathima_ananeosis_tou_apo_ti_thraki-2505382.html

Επεξ/σία από vagos789
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Dynamics είπε

νομιζω εχει και γλυφαδα..αλλα δεν ειμα σιγουρος θυμαμαι οτι εχει καπου κοντα στο παλαιο φαληρο!ΔΕν ξερω βεβαια αν ειναι ιδια!Εγω μιλαω για το καταστημα που ειναι πειραια και ειναι μονιμα γεματο...με 1,5 ευρω ειναι οτι καλυτερο δοκιμασα και παταει πολλες πιτες με 2+ ευρω...

Γύρο Γύρω όλοι λέγεται το μαγαζί στον Πειραιά και είναι στην Τσαμαδού, λίγο πιο κάτω από την Γρ. Λαμπράκη

Εντάξει, δεν έχει και το τοπ σουβλάκι, αλλά συμφωνώ ότι για μια στο τόσο είναι αξιοπρεπέστατο και σου βγαίνει και τσάμπα (με ένα τάληρο χτυπάς δυο σουβλάκια και μια μπύρα) 

Όταν παίζει η ομάδα βράδυ εκεί καταλήγουμε συνήθως, γιατί πάει μέχρι αργά  :P :P

Επεξ/σία από AristidisZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Αναλογως τις ορεξεις!!

Κατι κρυες νυχτες του χειμωνα, παιρνω ατομικη πιτσα απο pizza fan κ ειναι all the money!!

οι φιλαδελφια μπαρμπεκιου ειναι ολα τα λεφτα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kallair είπε

οι φιλαδελφια μπαρμπεκιου ειναι ολα τα λεφτα..!

Ναι κ αυτη αλλα με κατι προσθαφαιρεσεις.. Γενικα τη βγαζω με γαλοπουλα fan+πατατες κ ειμαι αρχοντας.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...