Προς το περιεχόμενο

Πιτογυρο VS Πιτσα


Comic maniak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, vagos789 είπε

Λογικά θα τα έσκασε στην σελίδα για διαφήμιση, αμφιβάλλω κι αν ο γύρος που δείχνουν είναι χειροποίητος δικός τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελεος. Ένα είναι το σουβλακι. Τι μ@λ@κιες τετράγωνη πίτα, σος, μαρουλι, κλαμπ, γαλοπούλες, κοτομπεικον, αλοιφες κλπ λέμε. Τον μονο νεοτερισμο που είναι καλό ειναι η αλάδωτη πίτα γιατί παλιά την βουταγανε μες στο παλιολαδο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Γύρο Γύρω όλοι λέγεται το μαγαζί στον Πειραιά και είναι στην Τσαμαδού, λίγο πιο κάτω από την Γρ. Λαμπράκη

Εντάξει, δεν έχει και το τοπ σουβλάκι, αλλά συμφωνώ ότι για μια στο τόσο είναι αξιοπρεπέστατο και σου βγαίνει και τσάμπα (με ένα τάληρο χτυπάς δυο σουβλάκια και μια μπύρα) 

Όταν παίζει η ομάδα βράδυ εκεί καταλήγουμε συνήθως, γιατί πάει μέχρι αργά  :P :P

αλλο το σουβλακι αλλο η πιτα...για πιτα με γυρο μιλαω εγω..κοτοπουλο που παιρνω εγω εχει καλη ποιοτητα και με 1,5 ευρω ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε αυτη την τιμη..δεν ειναι μονο φθηνο ειναι κ καλο...δεν ειπα οτι ειναι η καλυτερη πιτα που εχω φαει στην ζωη μου..αλλα οτι με 1,5 ευρω δεν βρηκα κατι καλυτερο απο αυτο!στα συν οτι παταει πολλες πιτες με 2+ ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό πιτόγυρο δεν πιάνεται με τίποτα και από καμία πίτσα. Όχι με απ'όλα όμως, μόνο πατάτες και μουστάρδα. Τα υπόλοιπα το χαλάνε κατά την γνώμη μου. 

Η πίτσα τώρα έχει πολλές επιλογές και το θέμα είναι ότι σπάνια αντιμετωπίζω το δίλημμα πιτόγυρο ή πίτσα. Όταν έχω διάθεση για πίτσα δεν θέλω πίτόγυρο

και όταν θέλω πιτόγυρο σίγουρα δεν θέλω πίτσα. Είναι πολύ διαφορετικά φαγητά οπότε η σύγκριση είναι λίγο faul. Ωστόσο το πιτόγυρο προηγείται στις προτιμήσεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιρνω pizza απο pizza fan  picolla 2.5 6 κομματια *να τα κανει ο θεος δηλαδη* 😂😂   δειτε εδω περα αφοβα... Στην τελευταια παραγγελια μ'αρεσει που εγραψα: Οι πιτσες να ειναι ακοπες 🤣🤣🤣 https://imgur.com/a/Hun7N7t  https://imgur.com/a/rbEXmvY   Αν ειναι αξιολογο κομματι αυτο σας κερναω μια Pizza της αρεσκειας σας....  αλλη μια φορα την βδομαδα περιπου  πιτα με γυρο χοιρινο-κοτοπουλο-μπιφτεκι γεμιστο η σκεπαστη...   Στην pizza fan παραγγελνω τις τριτες συνηθως που εχει προσφορα 1 pizza picolla απο 10euro και πανω... παιρνω 4x2.5 και εχω 5 xD  Κατα τ'αλλα γευστικοτατες και με φιλαδελφεια μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειδη αυτο γινεται μια ζωη και οι μεν λενε ετσι και οι δε αλλιως, θα το κανουμε μια αναλυση βασει λογικης για να τελειωνει το θεμα

Αυτο εδω ειναι σουβλα.

image.png.b12742ffeaa29cb5f070a761855a3ca7.png

 

Αυτο εδω ειναι μικρογραφια σουβλας

image.png.10d5859a788292876048a7608c047818.png

Αρα πως το λεμε?

Σουβλακι....

Παμε παρα κατω..

Αυτο εδω ειναι γυρος

image.png.244d1344cc201df313bd59afd26fcbf7.png

 

Αυτο εδω ειναι πιτα

image.png.cbcca9927a367a13227cda65bfb08aa6.png

Αρα όλο μαζι θα ειναι η΄ πιτα με σουβλακι η΄ πιτα με γυρο....

Απλα πραγματα..

 

Αυτο εδω ειναι καλαμι

image.png.03efa399c0fba68dbb4fa367d5e57026.png

Αυτο εδω ειναι καλαμακι

image.png.58b5c2974f3438d80cbc9ba7dd2078d1.png

Και αυτο ομως ειναι καλαμακι..

image.png.b856ef87f375696a22c74aa2267052c5.png

Αρα μπορεις να το πεις και καλαμακι και αφου εννοειται οτι παραγγελνεις φαγητο κι οχι αναψυκτικο θα καταλαβει ο άλλος τι εννοεις..

Δεν γινεται να πεις 2 καλαμακια χοιρινα και ο άλλος να το παιξει Κινεζος... Παει προς κομπλεξ μερια η δουλεια μετα...

Και δεν ειμαι ουτε απο Θεσσαλονικη αλλά ουτε και απο Αθηνα, μην αρχισουμε τις διαμαχες κτλ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι καλό το πιτόγυρο δεν υπάρχει καν δίλημμα.

 

ΥΓ : σαν πιτόγυρο πάρτε οτιδήποτε βάζεις μέσα από κρέας και υλικά, μην αρχίσετε τις ενστάσεις. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Comic maniak είπε

Σουβλακι λεγεται. Ειναι τοσο απλο.

καλαμακι λεγεται ο τυπος απο το ξυλακι που βαζουν στα λεγομενα σουβλακια...ειναι τοσο απλο

5201184053423.JPG

3 λεπτά πριν, iliasmach είπε

Αν είναι καλό το πιτόγυρο δεν υπάρχει καν δίλημμα.

ΥΓ : σαν πιτόγυρο πάρτε οτιδήποτε βάζεις μέσα από κρέας και υλικά, μην αρχίσετε τις ενστάσεις. :P

αν και εφτιαξα δυνατη σπιτικη πιτσα εχθες μιας και με μπριζοσατε εδω μεσα ναι +νω και εγω...η πιτα με γυρο ειναι αλλη φαση αρκει να ειναι καλη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...