Προς το περιεχόμενο

MacOS Mojave σε iMac 27 late 2009


Cyan Eye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 27/9/2018 στις 8:04 ΜΜ, Cyan Eye είπε

Καλησπερα σας οπως διαφαινεται και στον τιτλο σκεφτομαι σοβαρα να κανω την αναβαθμιση στο τελευταιο λειτουργικο με unoficial εκδοση καθως πλεον το mac μου δεν υποστηριζεται.

Ετσι θα ηθελα να σας ρωτησω αν το εχετε επιχειρησει και εσεις, καθως επισης και τις γνωμες σας και τις παρατηρησεις σας.

Τα χαρακτηριστικα του mac μου ειναι τα εξης

3.06 core 2 duo

ati radeon hd 4670 256mb

ssd samsung pro 850 512gb

16gb Ram

 

Στις 30/9/2018 στις 11:02 ΠΜ, KostasMulti είπε

Καλησπέρα. Μόλις έκανα στο «παλιακό» iMac 21,5 core 2 duo late 2009. Στο dark mode όλα δουλεύουν μια χαρά. Στο κανονικό light mode  υπάρχει μόνο ένα μικρό θέμα με τη πλαϊνή μπάρα. Δείχνει λίγο πιο σκούρα σε σχέση με τα υπολοιπα.  Αυτό το θέμα εξαλείφεται αν κανεισ reduce transparency. Κατά τα αλλά είναι πολύ super και πολύ όμορφα τα Mojave’s.  Για κανείς εγκατάσταση σε μη υποστηριζόμενα mac θα χρειαστείς το patch του Mr DosDudes1. 

 

Καλημέρα,

Επαναφέρω το θέμα καθώς έχω έναν iMac late 2009 21.5 inch, με 3.06 GHz Intel Core 2 Duo, κάρτα γραφικών Nvidia GeForce 9400 256 MB και αναβαθμισμένο με 8 GB RAM και SSD σκληρό.

Τον χρησιμοποιώ αποκλειστικά για δουλειά, δηλαδή MS Office, λίγο Photoshop και browsing.

Σκεφτόμουν λοιπόν να τον αναβαθμίσω καθώς πριν λίγες μέρες μου έβγαλε το Office ενημέρωση ότι δεν μπορεί να γίνει πλέον update λόγω παλιάς έκδοσης λειτουργικού, ενώ επειδή κάνω και καμιά πληρωμή online θέλω να είμαι σίγουρος ότι υπάρχει ασφάλεια.

Εσείς που κάνατε το update, συνεχίζει να σας δουλεύει κανονικά το σύστημα;

Αντιμετωπίζετε κανένα πρόβλημα ή να το αφήσω ως έχει;

Επεξ/σία από Trapper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Trapper είπε

 

 

 

Καλημέρα,

Επαναφέρω το θέμα καθώς έχω έναν iMac late 2009 21.5 inch, με 3.06 GHz Intel Core 2 Duo, κάρτα γραφικών Nvidia GeForce 9400 256 MB και αναβαθμισμένο με 8 GB RAM και SSD σκληρό.

Τον χρησιμοποιώ αποκλειστικά για δουλειά, δηλαδή MS Office, λίγο Photoshop και browsing.

Σκεφτόμουν λοιπόν να τον αναβαθμίσω καθώς πριν λίγες μέρες μου έβγαλε το Office ενημέρωση ότι δεν μπορεί να γίνει πλέον update λόγω παλιάς έκδοσης λειτουργικού, ενώ επειδή κάνω και καμιά πληρωμή online θέλω να είμαι σίγουρος ότι υπάρχει ασφάλεια.

Εσείς που κάνατε το update, συνεχίζει να σας δουλεύει κανονικά το σύστημα;

Αντιμετωπίζετε κανένα πρόβλημα ή να το αφήσω ως έχει;

Γνωμη μου σχετικα με ασφαλεια ειναι να βαλεις καποιο antivirus οπως το Bitdefender, θεωρω οτι τα High Sierra που εχεις ειναι αρκετα καλα εως τωρα ενω αν βαλεις patch για Mojave θα αρχισουν τα bugs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...