Προς το περιεχόμενο

2 Καρτες ή AfterMarket cooling


u7timus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ηθελα να κανω μια συντομη ερωτηση..Το PC ειναι αυτο της υπογραφης με 2 Monitor το θεμα ειναι οτι οταν παιζει Youtube εστω και σε χαμηλη αναλυση στο 2o monitor στο παιχνιδι και συγκεκριμενα στο league of legends δεν μπορω να ανεβω πανω απο 140FPS καθως ομως η οθονη ειναι 144hz θελω να ρωτησω αν αξιζει να αγορασω μια αλλη ιδια καρτα γραφικων ή ενα after market cooler ωστε να μπορεσω να την ανεβασω πανω απο τα 2000mhz.. δεν γνωριζω καν αν το lol ανταποκρεινετε σε Crossfire η αν θα μπορουσα την μια οθονη να την εχω στην μια καρτα και την αλλη οθονη στην αλλη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, u7timus είπε

Καλησπερα ηθελα να κανω μια συντομη ερωτηση..Το PC ειναι αυτο της υπογραφης με 2 Monitor το θεμα ειναι οτι οταν παιζει Youtube εστω και σε χαμηλη αναλυση στο 2o monitor στο παιχνιδι και συγκεκριμενα στο league of legends δεν μπορω να ανεβω πανω απο 140FPS καθως ομως η οθονη ειναι 144hz θελω να ρωτησω αν αξιζει να αγορασω μια αλλη ιδια καρτα γραφικων ή ενα after market cooler ωστε να μπορεσω να την ανεβασω πανω απο τα 2000mhz.. δεν γνωριζω καν αν το lol ανταποκρεινετε σε Crossfire η αν θα μπορουσα την μια οθονη να την εχω στην μια καρτα και την αλλη οθονη στην αλλη.. 

Στο cross fire οχι δεν αανταποκρινεται.Τωρα να ααγορασεις καινουργια καρτα για 4 fps παραπανω δεν αξιζει καατα τη γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2018 στις 10:27 ΠΜ, u7timus είπε

Καλησπερα ηθελα να κανω μια συντομη ερωτηση..Το PC ειναι αυτο της υπογραφης με 2 Monitor το θεμα ειναι οτι οταν παιζει Youtube εστω και σε χαμηλη αναλυση στο 2o monitor στο παιχνιδι και συγκεκριμενα στο league of legends δεν μπορω να ανεβω πανω απο 140FPS καθως ομως η οθονη ειναι 144hz θελω να ρωτησω αν αξιζει να αγορασω μια αλλη ιδια καρτα γραφικων ή ενα after market cooler ωστε να μπορεσω να την ανεβασω πανω απο τα 2000mhz.. δεν γνωριζω καν αν το lol ανταποκρεινετε σε Crossfire η αν θα μπορουσα την μια οθονη να την εχω στην μια καρτα και την αλλη οθονη στην αλλη.. 

Όπως είσαι, δεν μπορείς να κανεις λίγο oc; Ρίξε μια ρύθμιση ένα κλικ, δεν θα το καταλάβεις στο μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα την Arctic Xtreme accelero high end gpu παρολου που το site που την εχει δεν την αναφερει..Η εταιρια γραφει οτι υποστηριζει την Rx 480 και ετσι ειναι.. Μπορεσα και εκανα ενα μικρο overclock και ειμαι μια χαρα για την ωρα! ευχαριστω πολυ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, toyo73 είπε

Mεχρι ποσο ειναι ασφαλες;H αναλογα την υλοποιηση.

Θεωρητικά κάπου 20 βαθμούς πριν πάνε runaway (μικραίνει η δυνατότητα σε Α, ζεσταίνονται, άρα πέφτει ακόμα περισσότερο η δυνατότητα σε Α και ζεσταίνονται περισσότερο). Το όριο είναι κάπου 155 βαθμοί. Εγώ δεν θα τα άφηνα πάνω απο 125 hard limit. Και θα ήθελα κάτω απο 80.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Θεωρητικά κάπου 20 βαθμούς πριν πάνε runaway (μικραίνει η δυνατότητα σε Α, ζεσταίνονται, άρα πέφτει ακόμα περισσότερο η δυνατότητα σε Α και ζεσταίνονται περισσότερο). Το όριο είναι κάπου 155 βαθμοί. Εγώ δεν θα τα άφηνα πάνω απο 125 hard limit. Και θα ήθελα κάτω απο 80.

Ο κατασκευαστης των VRM παιζει ρολλο.Δηλαδη μια custom καρτα σιγουρα εχει καλυτερα υποσυστηματα απο μια reference η πιο φθηνη.Ας πουμε τα φθηνα, να τα φτυνουν ευκολα στους 80c και τα ποιοτικα να αντεχουν πολυ παραπανω για χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, toyo73 είπε

Ο κατασκευαστης των VRM παιζει ρολλο.Δηλαδη μια custom καρτα σιγουρα εχει καλυτερα υποσυστηματα απο μια reference η πιο φθηνη.Ας πουμε τα φθηνα, να τα φτυνουν ευκολα στους 80c και τα ποιοτικα να αντεχουν πολυ παραπανω για χρονια.

Όχι απαραίτητα. Πολλές custom ήταν χειρότερες. Για τον κατασκευαστή συμφωνώ. Στα 80 δεν τα έφτυνε κανένα, αλλά κάποια ζεσταίνονται πιο εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα με accelero παιζουν 70+ ακομα και με πολυ ρευμα σε πυρηνα.Το μεγιστο που εχω δει ειναι 80 με 1.215V.Αsus gtx 780 dcii.Φανταζομαι ειμαι αρκετα χαλαρος σε θερμοκρασιες.Αυτο ισως να ωφειλεται στο οτι η ψυξη κραταει πολυ χαμηλα την θερμοκρασια του πυρηνα.Γυρω στους 55c.Oποτε δεν μεταφερεται μεσω του PCB η ζεστη του πυρηνα στα VRM.Ενω εαν ο πυρηνας χταπαγε 80αρια,  φανταζομαι και τα VRM θα χτυπουσαν 100αρια χαλαρα.

Επεξ/σία από toyo73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...