Προς το περιεχόμενο

[Phablet Smartphone] Huawei Honor 10 Note 6/64 379,69€ @ Geekbuying


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω και εγώ ως τρίτος λοιπόν ότι από τη στιγμή που αναφέρεται στο αρχικό post ότι δεν έχει την B20 είναι κουραστικό να αναφέρεται αλλές 10 φορές στο κάθε θέμα. Μία φορά είναι αρκετή, μεγάλα παιδιά είμαστε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

To τι χρειαζεται και τι οχι ,δεν θα μου το υποδειξεις εσυ δεν σου επιτρεπω, και δεν απευθυνομαι σε σενα, μια που το thread δεν ειναι δικο σου απευθυνεσαι σε αλλους. Ας με κρινουν οι υπολοιποι, υπαρχουν και οι moderators, δεν θα κανεις εσυ moderation. 

Αν θες να συνεχισουμε να συζηταμε να το κανεις πολιτισμενα χωρις προσωπικα σχολια, υποδειξεις, προστακτικη, ξεφευγοντας παντα απο το θεμα. Αλλιως βαλε με στην ignore list που ελεγες πριν κανα μηνα οτι θα με εβαζες και δεν το εκανες, που ειναι και η βελιστη λυση. 

Δεν κάνω καμιά υπόδειξη απλά είναι γνωστό πλέον από όλους όσους παρακολουθούν στενά τις προσφορές ότι όσες φορές ανοίγει θέμα με smartphone χωρίς την B20 τσούπ εμφανίζεσαι γράφοντας τα ίδια και τα ίδια. Δεν είσαι εκτός θέματος εν προκειμένης αλλά κουράζεις με αποτέλεσμα κάποιες φορές να σου απαντούν και να καταλήγουν να γίνονται τα νήματα σούπα. Αυτό έγραψα. Μην γράφεις πράγματα που ούτε έκανα ούτε έχω πρόθεση να κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Δεν κάνω καμιά υπόδειξη απλά είναι γνωστό πλέον από όλους όσους παρακολουθούν στενά τις προσφορές ότι όσες φορές ανοίγει θέμα με smartphone χωρίς την B20 τσούπ εμφανίζεσαι γράφοντας τα ίδια και τα ίδια. Δεν είσαι εκτός θέματος εν προκειμένης αλλά κουράζεις με αποτέλεσμα κάποιες φορές να σου απαντούν και να καταλήγουν να γίνονται τα νήματα σούπα. Αυτό έγραψα. Μην γράφεις πράγματα που ούτε έκανα ούτε έχω πρόθεση να κάνω. 

Προφανως κανεις υποδειξη μια που αναφερεις τι θεωρεις εσυ σωστο να κανω και να μην κανω. Δηλαδη λες να μην γραφω. Επισης αναμασας συνεχεια τα ιδια ( εσυ δεν κουραζεις; ) και τα ιδια στα 2 σου ποστ προς εμενα, γενικευοντας κιολας «κανεις αυτο» σε ολα τα thread.

Εσυ θεωρεις οτι μπορουμε να αγοραζουμε τηλεφωνα που προοριζονται για Ασια στην Ελλαδα. Εγω διαφωνω. Στο ξαναλεω δεν θα κανεις λεκτικο moderation υπαρχει mod γιατι δεν πας; Που κουραστηκες με το πρωτο ΣΩΣΤΟ ποστ που εκανα σε αυτο το νημα. Και αλλος εγραψε τα ιδια οτι λειπει η Β20 εκει δεν σε «κουρασε»;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Προφανως κανεις υποδειξη μια που αναφερεις τι θεωρεις εσυ σωστο να κανω και να μην κανω. Δηλαδη λες να μην γραφω. Επισης αναμασαν συνεχεια τα ιδια και τα ιδια στα 2 σου ποστ προς εμενα, γενικευοντας κιολας «κανεις αυτο» σε ολα τα thread.

Εσυ θεωρεις οτι μπορουμε να αγοραζουμε τηλεφωνα που προοριζονται για Ασια στην Ελλαδα. Εγω διαφωνω. Στο ξαναλεω δεν θα κανεις λεκτικο moderation υπαρχει mod γιατι δεν πας; Που κουραστηκες με το πρωτο ΣΩΣΤΟ ποστ που εκανα σε αυτο το νημα.

... 

καλή σου συνέχεια. 

.

Μέχρι στιγμής το έχουμε παραγγείλει 2 εγώ και ο @Κάβουρας.

Αν είναι και κάποιος άλλος ας το γράψει εδώ.

Επίσης σε όποιον γίνει dispatched τις επόμενες μέρες ας ενημερώσει το νήμα παιδιά. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Προβληματικο 4G χωρις την Β20. Ολες οι ελληνικες εταιριες την χρησιμοποιουν σε μικρο ή μεγαλο βαθμο. Σκεφτειτε το οσοι το παρετε...δειτε κατι σε global.

Προσωπικα με Vodafone χωρις χρηση της Β20 πιανω πολυ καλύτερα 4g σε συγκριση με Cosmote οπου χρησιμοποιείται.

Παλιοτερα με απασχολουσε περισσοτερο, οχι πλεον μετα την εμπειρια του περασμένου ετους.

Εμένα με χαλαει η εγγυηση 1 ετους απο κινα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 λεπτά πριν, vgiozo είπε

Προσωπικα με Vodafone χωρις χρηση της Β20 πιανω πολυ καλύτερα 4g σε συγκριση με Cosmote οπου χρησιμοποιείται.

Παλιοτερα με απασχολουσε περισσοτερο, οχι πλεον μετα την εμπειρια του περασμένου ετους.

Εμένα με χαλαει η εγγυηση 1 ετους απο κινα

Το καλυτερο ειναι Voda με Β20 για σενα

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gogos47 είπε

ειμαι σε σκεψη να το παρω ξερει κανεις ποσες μερες κανει  να ερθει ελλαδα???

2-3 βδομάδες πιστεύω θα χρειαστούν. Θα δείξει βέβαια αλλά λογικά κάπου εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, fouskmech είπε

από όσο παρατήρησα πάντως, έχει σαφώς πιο στενή οθόνη (το honor) από το max 3

Ναι είναι πιο μακρόστενο και πιο βολικό στο πιάσιμο. 

To Honor 10 note έχει 6,95" με 18,5 : 9 ratio (81.5% screen-to-body ratio) ενώ το Mi max 3 έχει 6,9" με 18 : 9 ratio (79.8% screen-to-body ratio)

 Nα συμπληρώσω επίσης κάτι που ξέχασα να βάλω στο αρχικό πόστ στα θετικά.

Υποστηρίζει HDR10 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Ναι είναι πιο μακρόστενο και πιο βολικό στο πιάσιμο. 

To Honor 10 note έχει 6,95" με 18,5 : 9 ratio (81.5% screen-to-body ratio) ενώ το Mi max 3 έχει 6,9" με 18 : 9 ratio (79.8% screen-to-body ratio)

 Nα συμπληρώσω επίσης κάτι που ξέχασα να βάλω στο αρχικό πόστ στα θετικά.

Υποστηρίζει HDR10 

Ειναι μεν πιο βολικο στο πιασιμο αλλα εχει στην ουσια πιο μικρη οθονη αφου γραμματα, σχηματα, εικονες κλπ θα απεικονιζονται μικροτερα. Ουσιαστικα εχει περισσοτερο content (πχ λιγοτερα σκρολαρισματα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν έχει b20 αλλά έχει 6/7 μπάντες τις Αυστραλίας και αυτό μετράει για μένα. Ξέρουμε αν έχει fm; Στο gsmarena λέει έχει ενώ στο kimovil λέει όχι. Το hdr 10 στα τηλέφωνα δουλεύει με Netflix; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Antretng είπε

Ειναι μεν πιο βολικο στο πιασιμο αλλα εχει στην ουσια πιο μικρη οθονη αφου γραμματα, σχηματα, εικονες κλπ θα απεικονιζονται μικροτερα. Ουσιαστικα εχει περισσοτερο content (πχ λιγοτερα σκρολαρισματα).

Πολύ σωστός. Επίσης θα χάνει λίγο σε μέγεθος βίντεο όταν γυρνάει στο πλάι χωρίς να το βάλεις full screen.

Βέβαια όλα αυτά είναι λεπτομέρειες. 

5 λεπτά πριν, Κάβουρας είπε

Εντάξει δεν έχει b20 αλλά έχει 6/7 μπάντες τις Αυστραλίας και αυτό μετράει για μένα. Ξέρουμε αν έχει fm; Στο gsmarena λέει έχει ενώ στο kimovil λέει όχι. Το hdr 10 στα τηλέφωνα δουλεύει με Netflix; 

Απο όσο ξέρω το συγκεκριμένο υποστηρίζει Widevine L1 για προβολή Netflix σε HD ενώ το mi max 3 υποστηρίζει μόνο SD (L3). Βέβαια αυτό δεν είναι καινούργιο όλα τα xiaomi δεν υποστηρίζουν Netflix σε HD.

5 λεπτά πριν, Κάβουρας είπε

Εντάξει δεν έχει b20 αλλά έχει 6/7 μπάντες τις Αυστραλίας και αυτό μετράει για μένα. Ξέρουμε αν έχει fm; Στο gsmarena λέει έχει ενώ στο kimovil λέει όχι. Το hdr 10 στα τηλέφωνα δουλεύει με Netflix; 

Fm νομίζω όχι, κάπου είδα στο video του Techtablets πως δεν έχει αλλά ίσως να κάνω και λάθος και να το μπερδεύω με άλλο. Δες το αναλυτικό review του, κάπου στο τέλος αναφέρεται. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fouskmech είπε

από όσο παρατήρησα πάντως, έχει σαφώς πιο στενή οθόνη (το honor) από το max 3

Ναι, το πλάτος οθόνης του Mi Max 3 είναι ίδιο με μια οθόνη 6.3" αναλογίας 16:9 ενώ του Honor Note 10 σαν 6.2"

Έχει κανείς γνώμη για την ανάλυση της οθόνης;
απ' όσο ξέρω είναι τεχνολογίας PenTile, οπότε ίσως χάνει λίγο σε ανάλυση σε σύγκριση με μια αντίστοιχη IPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...