Προς το περιεχόμενο

Δημιουργια ενος βασικου οικιακου δικτυου σε Windows 10.


default

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για καποιους απο εσας μπορει η ερωτηση-απορια μου να ειναι απλοικη αλλα δυστυχως τα δικτυα ποτε δεν ηταν το φορτε μου. Λοιπον ας ξεκινησω την ερωτηση μου. Εχω ενα ZTE (ZXHN H108N) modem router που μου παρειχε η WIND. Επισης στο σπιτι εχω εναν λαπτοπ και ενα PC που και οι 2 τρεχουν Windows 10. Συνεδεσα στον σταθερο ενα εκτυπωτη και εκει αρχισαν τα προβληματα. Τι εννοω? Εκανα shared τον εκτυπωτη αλλα παρολαυτα ο λαπτοπ μου δεν τον βλεπει. Για την ακριβεια δεν "βλεπει" το ενα pc τα shared στοιχεια του αλλου αλλα μονο στον windows explorer-->network το router. Πριν γραψω αυτο το ποστ εψαξα στο διαδικτυο και δοκιμασα διαφορες λυσεις και τελικα κατεληξα στο συμπερασμα οτι κανω κατι λαθος αλλα δεν εχω ιδεα τι. Για να το θεσω με ενα αμεσο τροπο: PLEASE HELP!!! Δεν ξερω πια απο που να ξεκινησω οποτε οποια βοηθεια η προταση δεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον βρηκα αυτο το νημα 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/679955-πρόσβαση-σε-hard-disk-σε-δίκτυο/

και ευχαριστω αυτους που εγραψαν σε αυτο διοτι καταφερα να βλεπει ο ενας η/υ το περιεχομενο του αλλου. Δυστυχως ομως τωρα εχει σκαλωμα στο να εκτυπωσει κατι στον διαμοιρασμενο εκτυπωτη και μου βγαζει "error 0x00000bbb unable to create print job". Καποια ιδεα γιαυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...