Προς το περιεχόμενο

Το Kirin 980 SoC φαίνεται να «ξεπερνάει» τον Android ανταγωνισμό στο benchmark Geekbench


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Darthrevan7 είπε

Τελικά δεν κατάφερε να αγγίξει τον A11 πόσο μάλλον τον A12 , που έλεγαν μερικοί πριν λίγο καιρό , μασώντας σανό, ότι θα τον πατήσει κάτω τον A12 .

Και έτσι το Πόκο παραμένει το πιο γρήγορο κινητό στον πλανήτη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

48 λεπτά πριν, billdanos είπε

Εγώ πάντως επιμένω: και του χρονου με υγεία!

Βέβαια μέχρι τότε τα τρολλς θα φάνε αλλη μία σφαλιάρα με τον Α12Χ και μολις πανε να χαρούνε με τον επόμενο snapdragon, τσααααακ θα εμφανιστεί ο Α13...

Δεν είναι τιποτα, αρκεί να συμβιβαστείτε με την ιδέα πως οταν μαγειρεύεις ενα επεξεργαστή για 2-3 συσκευές πάντα θα αποδίδει καλυτερα απο το να τον μαγειρεύεις για ...1000 συσκευές.

Antios amigos. :)

Ο a12x μπαινει στα ipad.θα περιμένουμε τον Α13.Προς το παρόν περιμένουμε τον 855 τουλάχιστον να συγκρίνουμε τα ίδια πράγματα.Μεχρι και ο federer γελαει μαζί σας.έχει πάρει γραμμή τι σας περιμένει!

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

Και έτσι το Πόκο παραμένει το πιο γρήγορο κινητό στον πλανήτη...

Με το ποκο ακόμα εφιάλτες βλέπετε.τωρα με τον 855 θα βγει το cocophone 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, τίποτα δεν θα αλλάξει για τον Apple user, εάν το κορυφαίο Android SoC είναι 30% πιο γρήγορο...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Istros είπε

Ο a12x μπαινει στα ipad.θα περιμένουμε τον Α13.Προς το παρόν περιμένουμε τον 855 τουλάχιστον να συγκρίνουμε τα ίδια πράγματα.Μεχρι και ο federer γελαει μαζί σας.έχει πάρει γραμμή τι σας περιμένει!

Με το ποκο ακόμα εφιάλτες βλέπετε.τωρα με τον 855 θα βγει το cocophone 2.

Όλα τα δάχτυλα δεν είναι ίδια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Σου ανέβασα με note 9. Βίντεο με χρόνο και ρομπότ. Όχι χέρι και χωρίς χρόνο ενός τυχαίου. Όπως κάνει στο poco. Κάνει κρύο στην κορυφή. Κινεζάκια. 

Και τα μηλαρακια και τα σαμσονγκνακια και τα σονακια και τα...κινέζικα είναι όλα...νοιώσετε!.

3 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Χίλιες φορές iPhone με την καλύτερη οθονη στον κόσμο. Το πιο γρήγορο στον κόσμο. Με το καλύτερο λειτουργικό χωρίς bloat,ταχύτατο. Με τις καλύτερες αναβαθμίσεις και με πιο πολλά χρόνια support από όλους.

Και για να τα αποκτήσεις βάζεις υποθήκη δυάρι στο Παγκράτι και είναι made in china. Αν ήταν made in big apple NY... δυάρι στο κεφαλάρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πωε οι συγκρίσεις θα ήταν αντικειμενικές αν οι επεξεργαστές δοκιμάζονταν στο ίδιο λειτουργικό.

Πχ ο 845 θα είχε άλλη συμπεριφορά-επιδόσεις σε Android και άλλες σε Ios,στο 2ο  θα είχε μάλλον καλύτερες επιδόσεις λόγω ελαφρύτερου λειτουργικού.

Οπότε σε real life χρήση χωρίς μετρήσεις το Android  χρειάζεται δυνατότερα cpu+gpu σε σχέση με το Ios για να αποδώσει το ίδιο.Το ίδιο ισχύει και για την Ram.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο 855 δεν θα ειναι πιο γρηγορος, το πολυ πολυ να ειναι σε 2-3% ο ενας απο τον αλλον. Και οι 2 αυτη την χρονια θα εχουν πανω τους ακριβως τους ιδιους πυρηνες (A76 + G73 GPU ) στα ιδια Ghz.

Η Huawei προηγουμενες χρονιες ηταν πιο πισω απο τους Snapdragon γιατι χρησιμοποιουσε ακόμα τους A73 και όχι τους A75 του 845.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, aris1986 είπε

Το μοτέρ της apple σας ρίχνει 5 κολώνες κάθε χρόνο.

Snapdragon ακούω και όλο παλεύει για την δεύτερη θέση.

Τώρα από τρίτος πάει να γίνει δεύτερος "ο κυριν του σπιτιού", "το κυρινικο όπλο".

Καλά για τον exynos, ούτε καν exy(p)nos δεν είναι.

Μην πέσετε να με φάτε από Android γράφω από SD625..!

Αφού γράφεις από 625 πες μας ποιο cpu το.αντσγωνιζεται στην αυτονομία που είναι κ το πιο σημαντικό σ ένα κινητό που το χρειάζεσαι για σοβαρούς λόγους π.χ εργασία ;  Της apple πάντως αν βγάζεις την μέρα με συνεχή χρήση φωταγωγείται η πόλη ..

Πάντως πως τα καταφέρατε σε θέμα για την huawei  κ εμμέσως για την apple να ασχολείστε με το poco f1 μόνο εσείς το ξέρετε. Θα τον φάω τον Παρασκευά ..που έλεγε κ ο Παπαδόπουλος στους απαράδεκτους ..😁😁😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Istros είπε

Ο a12x μπαινει στα ipad.θα περιμένουμε τον Α13.Προς το παρόν περιμένουμε τον 855 τουλάχιστον να συγκρίνουμε τα ίδια πράγματα.Μεχρι και ο federer γελαει μαζί σας.έχει πάρει γραμμή τι σας περιμένει!

Με το ποκο ακόμα εφιάλτες βλέπετε.τωρα με τον 855 θα βγει το cocophone 2.

 

Επιμένεις να παπαρολογείς, και να κουράζεις προφανώς χωρίς να έχεις ιδέα .

Το έχω ξαναβάλει, άντε να το δείς και εσύ μπας και ξεστραβωθείς

https://www.youtube.com/watch?v=TiVF_ZzzLM0

Κοντολογίς :

Πήγαινε στο 7:25 . Στο κάνει πενηνταράκια . There is no replacement for displacement λένε τα αμερικανάκια, και ειναι διαφορετικό και φθηνότερο να ψωνίζεις απο το ραφι της qualcomm απο το να σχεδιάσεις απο το μηδέν CPU με μια σιλικόνη να με το συμπάθειο.
|

Επίσης :

cache.JPG.3a2057fcfe2339bd8e58961e8707b396.JPG

Μάντεψε. Η cache και τα μεγάλα silicone dies είνα ακριβούτσικο σπορ για μαγαζάκια τύπου Huawei etc.

Αν καταφέρει η Huawei να πιάσει τις επιδόσεις στο single core του Α10 στο ταπεινό iphone 7 θα πρέπει να ανοίξουν σαμπάνιες.

Τέλος έχω ένα windows phone απο το 2012 που ανοίγει το youtube και calculator πιο γρήγορα σε reallife test από τον 845 και τον Α11.. μήπως να στο χαρίσω να μας τα ζαλίζεις κανά διμηνάκι ακόμα με βιντεάκια απο real life tests ?

Σηκωθήκανε τα ραπανάκια να βαρέσουν τον μανάβη :D

Για πολύ καιρό ακόμα τα CPU;s των Android θα κοιτάνε με το κυάλι το raw horsepower των CPU της Apple. Μέχρι τότε πρέπει να συγκρινονται μονο μεταξύ τους.

 

 

 

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 8
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vargas είπε

Αφού γράφεις από 625 πες μας ποιο cpu το.αντσγωνιζεται στην αυτονομία που είναι κ το πιο σημαντικό σ ένα κινητό που το χρειάζεσαι για σοβαρούς λόγους π.χ εργασία ;  Της apple πάντως αν βγάζεις την μέρα με συνεχή χρήση φωταγωγείται η πόλη ..

.😁😁😂😂

Αυτονομία όντως έχει. Με έχει σώσει και δεν είμαι ούτε του powerbank άνθρωπος ούτε με ένα φορτιστή στην τσάντα. Δουλεύω και σε φορτηγό, δεν είμαι και σε κανένα γραφείο μέσα.

Και ναι με iPhone δεν κρατούσε η μπαταρία. Είναι που είναι λίγα mAh επειδή είναι λεπτά κυρίως ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο έπαιζε...

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάθεστε και μαλώνετε για ένα τσιπ αυτή είναι η πραγματική ζωή σας δηλαδή,όλα γύρω από ένα τσιπ Jesus Christ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, lenovo2014 είπε

κάθεστε και μαλώνετε για ένα τσιπ αυτή είναι η πραγματική ζωή σας δηλαδή,όλα γύρω από ένα τσιπ Jesus Christ

Δεν ζούμε στο βουνό να είμαστε γύρω από τα δέντρα και τα πουλάκια...

Αν δεν πρόσεξες τον τίτλο του θέματος ,είναι γύρω από ένα τσιπ. 

Δεν μαλώνει κανένας , απλώς διασκεδάζουμε.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Arkin είπε

Ξεχασες ρε συ οτι κανει τα πενταπλασια απο το ανωτερο mi8 το οποιο εχει 350 και θα περνει αναβαθμισεις 4 χρονια εχει οθοναρα δεν εχει bloat ειναι πολυ πιο γρηγορο. Το κερασακι στο τελος το αφησες.

 

 

Φίλε και εγώ συμφωνώ φοβερή συσκευή το mi8. Μου αρέσει και η xiaomi σαν εταιρεία. Τα 4 χρόνια αναβαθμίσεις από που προκύπτουν;; Και ελπίζω να μην εννοείς για security patches κτλπ. Έχω το mi5s, μετά από αρκετό πείραγμα βαρέθηκα και του πέταξα μέσα την τελευταία global stable. Και μάντεψε... Ακόμα με android 7.0 και miui 10😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, gapart είπε

Φίλε και εγώ συμφωνώ φοβερή συσκευή το mi8. Μου αρέσει και η xiaomi σαν εταιρεία. Τα 4 χρόνια αναβαθμίσεις από που προκύπτουν;; Και ελπίζω να μην εννοείς για security patches κτλπ. Έχω το mi5s, μετά από αρκετό πείραγμα βαρέθηκα και του πέταξα μέσα την τελευταία global stable. Και μάντεψε... Ακόμα με android 7.0 και miui 10😂

Προφανώς εννοεί το miui 10.Αλλα να ρωτήσω γτ όλοι έχουμε την μανια με τα updates,τι διαφορά θα έβλεπε κάποιος από τη nougat με το oreo ;    Σε ότι αφορά το There is no replacement for displacement  που είπε ο φίλος από πάνω είναι μάλλον λάθος . Αυτό το έβγαλαν οι αμερικανοι για να μειώσουν τους κινητήρες με μικρά turbo η τους πολυστροφους μικρούς των Γιαπωνέζων . Στην πράξη τα  αυτοκίνητα αυτά ήταν πολύ πιο γρήγορα σε όλα από τα αμερικανικά  που με 5000 κυβικά έβγαζαν με το ζόρι 300 άλογα και με μικρότερη αξιόπιστια . Σίγουρα δεν ειπώθηκε ποτέ από καμία apple η άλλη αμερικανική εταιρεία στον τεχνολογικό τομεα

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...