Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακη κορνιζα ως οθονη προβολης


opcorsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, defacer είπε

Μιλάς σαν να είναι το νορμάλ όταν βάλεις ένα βύσμα σε μια υποδοχή που ταιριάζει, ως δια μαγείας να γίνονται πράγματα.

Δεν έχει πολύ νόημα να μπούμε σε τεχνικές λεπτομέρειες, νομίζω αν δοκιμάσεις να συνδέσεις ένα usb mouse στο κινητό σου θα καταλάβεις τι θέλω να πω.

ναι το καταλαβα, αλλα ελεγα μπας και... φανταζομαι μονο λιγο ρευμα θα περναει και καθολου δεδομενα... τελοσπαντων εγω παρειγγειλα καλωδια (κοστος 3-4 ευρω) και αν δεν κανουν τα σπαω και τα κανω προεκταση στην τροφοδοσια της καμερας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2018 στις 1:10 ΠΜ, defacer είπε

Μιλάς σαν να είναι το νορμάλ όταν βάλεις ένα βύσμα σε μια υποδοχή που ταιριάζει, ως δια μαγείας να γίνονται πράγματα.

Δεν έχει πολύ νόημα να μπούμε σε τεχνικές λεπτομέρειες, νομίζω αν δοκιμάσεις να συνδέσεις ένα usb mouse στο κινητό σου θα καταλάβεις τι θέλω να πω.

 

Στις 6/10/2018 στις 5:27 ΜΜ, defacer είπε

Webcam τότε 😁

παναθεμα σε εισαι καλος στο να δινεις παραδειγματα!!! χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ts

Θεωρώ ότι θα έχεις καλύτερες πιθανότητες ανοίγοντας το θέμα σου εδώ.

Αρκετοί ηλεκτρονικοί και ηλεκτρολόγοι μαζεμένοι που έχουν γνώσεις και όρεξη για βοήθεια (όχι όλοι βέβαια) και ίσως να σου δώσουν κάποια ιδέα. Σαφώς το φόρουμ δεν είναι αυτό που ήταν παλιά αλλά και πάλι θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο να δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, kallair said:

παναθεμα σε εισαι καλος στο να δινεις παραδειγματα!!! χαχαχαχαχα

Προβοκάτορες όλοι σας 😄

Το point μου είναι ότι εκτός από το βύσμα πρέπει να τρέχει και το κατάλληλο software που θα επικοινωνεί με ότι έχεις βάλει και θα κάνει αυτό που θες να κάνει. Έχει τέτοια λειτουργία η κορνίζα; Αν όχι, μπορείς να εγκαταστήσεις πάνω της software που να τη δίνει; Όχι, εκτός αν είσαι αυτό που θα λέγαμε σωστά hacker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, defacer είπε

Προβοκάτορες όλοι σας 😄

Το point μου είναι ότι εκτός από το βύσμα πρέπει να τρέχει και το κατάλληλο software που θα επικοινωνεί με ότι έχεις βάλει και θα κάνει αυτό που θες να κάνει. Έχει τέτοια λειτουργία η κορνίζα; Αν όχι, μπορείς να εγκαταστήσεις πάνω της software που να τη δίνει; Όχι, εκτός αν είσαι αυτό που θα λέγαμε σωστά hacker.

χαχαχαχα

παντως, για να σταματησω να ειμαι οφ τοπικ, ο λογος που ΔΕΝ γινεται, δεν ειναι τοσο θεμα software, οσο θεμα hardware. πχ στα κινητα για να λειτουργησει η webcam και το ποντικι, περα από το software κομματι, θα πρεπει να υποστηριζεται και η τεχνολογια usb OTG που θελει ειδικο hardware. Ομοιως αλλες τεχνολογιες (πχ wifi tethering σε pc) θελει καταλληλο software και hardware για να δουλεψει. 

Για αυτό και δεν προκειται να παρει input η ψηφιακη κορνιζα του ts. δεν εχει το καταλληλο hardware για να μπορεσει να το υποστηριξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...