Προς το περιεχόμενο

Camera phone - 350 ευρώ


Kyros_G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Kyros_G είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση Saruman.

Έκανα μια μικρή αναζήτηση και νομίζω κατάλαβα τι σημαίνει Global Rom.


 

Επειδή τελικά μάλλον καταλήγω στο Xiaomi Mi8 6/128 (απλά περιμένω λίγο για Black Friday μήπως παίξει καμία προσφορά), 2 ερωτήσεις:

- πως τσεκάρω τι rom έχει (κινέζικη ή global);

- επειδή θα αγοράσω από skroutzομάγαζο (και άρα εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας δεν θα ισχύει), ποιο κατάστημα προτείνετε λαμβάνοντας υπόψη την εγγύηση που παρέχει;

Άμα πάρεις με την Global Version δεν χρειάζεται να το τσεκαρης.

Το Mygad έχει δύο χρόνια εγγύηση καταστήματος και με δικό του service.

Αλλά κατά παραγγελία.

Υπόψη BF τα Σκρουτζάδικα δεν κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Update:

επειδή το ζήτημα με την (μη) εγγύηση της Xiaomi με τρομάζει, συνεχίζω την αναζήτηση.

Το Mate 10 Pro έχει πάρει την ανιούσα στην τιμή, άρα δυστυχώς και αυτό βγαίνει από υποψήφιο.

Διαβάζοντας διάφορα θέματα στο παρόν forum, έπεσα πάνω στο LG G7 ThinQ, το οποίο:
+ έχει Snapdragon 845
+ δέχεται sd card
+ έχει 3.5 mm audio jack
+ fm radio

αλλά από την άλλη
- 4 gb ram (όχι 6)
- μόλις 3000 mah μπαταρίας

Overall, φαίνεται μία πολύ καλή πρόταση για τις ανάγκες και το budget μου.

Αυτά στα οποία θα ήθελα να με διαφωτίσετε είναι:

  1. Πως "στέκεται" η κάμερά του έναντι των mi8 / mate 10 pro / mi Mix 2s ;
  2. τι παίζει με την εγγύηση είναι περίπτωση "Xiaomi" ; Εξαρτάται δλδ. από το κατάστημα αγοράς; 
  3. Πρέπει κατά την αγορά να προσέξω κάτι σε version / rom / κτλ;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2018 στις 11:01 ΜΜ, Kyros_G είπε

Διαβάζοντας διάφορα θέματα στο παρόν forum, έπεσα πάνω στο LG G7 ThinQ, το οποίο:

+ έχει Snapdragon 845
+ δέχεται sd card
+ έχει 3.5 mm audio jack
+ fm radio

αλλά από την άλλη
- 4 gb ram (όχι 6)
- μόλις 3000 mah μπαταρίας

Overall, φαίνεται μία πολύ καλή πρόταση για τις ανάγκες και το budget μου.

Αυτά στα οποία θα ήθελα να με διαφωτίσετε είναι:

  1. Πως "στέκεται" η κάμερά του έναντι των mi8 / mate 10 pro / mi Mix 2s ;
  2. τι παίζει με την εγγύηση είναι περίπτωση "Xiaomi" ; Εξαρτάται δλδ. από το κατάστημα αγοράς; 
  3. Πρέπει κατά την αγορά να προσέξω κάτι σε version / rom / κτλ;

Ευχαριστώ

Δεν έχω κάνει σύγκριση με τις παραπάνω συσκευές που αναφέρεις όσον αφορά την κάμερα. Παρόλα αυτά μου φαίνεται να στέκεται πολύ καλά! Ειδικά με GCam βγάζει διαμάντια φωτογραφίες και με την wide angle και με την βασική! Μπορείς να το ψάξεις λίγο περισσότερο σε YouTube και ξένα forum και θα δεις...

Όσον αφορά την εγγύηση έχεις 2 χρόνια απ την LG (eu μοντέλο). Η procordia αναλαμβάνει το service εδώ στην Ελλάδα. Όποτε είσαι κομπλέ με αυτό...

Να προσέξεις απλά να είναι ευρωπαϊκό μοντέλο (λίγο δύσκολο να μην είναι σε Σκρουτζ) ώστε να είσαι καλυμμένος με τη εγγύηση. Δεν χρειάζεται να δεις κάτι άλλο νομίζω (πχ rom και τέτοια όπως στην xiaomi).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, v|net είπε

Δεν έχω κάνει σύγκριση με τις παραπάνω συσκευές που αναφέρεις όσον αφορά την κάμερα. Παρόλα αυτά μου φαίνεται να στέκεται πολύ καλά! Ειδικά με GCam βγάζει διαμάντια φωτογραφίες και με την wide angle και με την βασική! Μπορείς να το ψάξεις λίγο περισσότερο σε YouTube και ξένα forum και θα δεις...

Όσον αφορά την εγγύηση έχεις 2 χρόνια απ την LG (eu μοντέλο). Η procordia αναλαμβάνει το service εδώ στην Ελλάδα. Όποτε είσαι κομπλέ με αυτό...

Να προσέξεις απλά να είναι ευρωπαϊκό μοντέλο (λίγο δύσκολο να μην είναι σε Σκρουτζ) ώστε να είσαι καλυμμένος με τη εγγύηση. Δεν χρειάζεται να δεις κάτι άλλο νομίζω (πχ rom και τέτοια όπως στην xiaomi).

OK φίλε μου, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...