Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί το iOS 12.01 που διορθώνει το πρόβλημα φόρτισης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Ρε socially awkward androidάκηδες, θα ηρεμήσετε ποτέ; Το κλουβί με τις τρελές είστε. Δώστε εκεί τα ευρώ σας στις κινεζιές σας που τρέχουν Android και μην ασχολείστε με iPhone και iOS

Τελευταία σημερινή ανακάλυψη για το πόσο αστείο είναι το Android: Βασισμένο σε βιασμένο kernel Linux, δεν υποστηρίζει ECN bit.. 

Υ.Γ. Εργάζομαι σε μεγάλο τηλεπικοινωνιακό πάροχο και το team μου έχει αναλάβει project για επικοίμενη χρήση RFC3168 στο backbone

στα ελληνικα το χουμε ή επειδη μπηκαμε σε τεχνολογικο φορουμ πρεπει να χουμε τελειωσει δικτυα και μικροϋπολογιστες? :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Comic maniak είπε

Ψαξε τι συνθηκες εχει η Vivo, η OnePlus και η Oppo στην παραγωγη τους.

Μια ερώτηση από περιέργεια... εσύ συνήθως ψάχνεις να βρεις τι συνθήκες επικρατούν στο εργοστάσιο παραγωγής πριν αγοράσεις ένα κινητό? 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Μια ερώτηση από περιέργεια... εσύ συνήθως ψάχνεις να βρεις τι συνθήκες επικρατούν στο εργοστάσιο παραγωγής πριν αγοράσεις ένα 

Συνηθως ναι. Προτιμω καλες εταιρειες που ξερω οτι δεν κανουν βρωμοδουλειες πισω απο την πλατη μας. Φυσικα δεν μπορω να ξερω τα παντα, αλλα θελω τη συνειδηση μου καθαρη. Ελπιζω να καταλαβαινεις. Ειναι απλα η γνωμη μου.

Επεξ/σία από Comic maniak
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Comic maniak είπε

Και κοψτε το αστειο για τα κινεζικα κινητα. Μια χαρα ειναι. Και τα iPhone σας τα φτιαχουν ανηλικα χαμηλομισθα παιδακια που δουλευουν 14 ωρες την ημερα στην Κινα. Το ηξερες αυτο ομως;

Σε αντίθεση  με τις  Android  συκευές που φαντάζομαι  συναρμολογούνται από βαρώνους στο Monte Carlo. Ok got it.....

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Jiakometi είπε

Σε αντίθεση  με τις  Android  συκευές που φαντάζομαι  συναρμολογούνται από βαρώνους στο Monte Carlo. Ok got it.....

Δικαιολογησα την αποψη μου πιο κατω. Check it out.

 

#Peace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Comic maniak είπε

Ή μηπως εσυ θιχτηκες επειδη κακολογησαμε την μαμα apple? Αστο φιλε, δεν εχει νοημα να συζητησουμε αλλο, τουλαχιστον ετσι απολιτιστα. Δεν ξανααπανταω, παρε ενα ignore. Αμαν πια, δεν καταλαβαινετε τιποτα εσεις.

Και ήταν πολύ εποικοδομητικά τα οφφτόπικ σχόλιά σου. Κρίμα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Comic maniak είπε

Συνηθως ναι. Προτιμω καλες εταιρειες που ξερω οτι δεν κανουν βρωμοδουλειες πισω απο την πλατη μας. Φυσικα δεν μπορω να ξερω τα παντα, αλλα θελω το συνειδηση μου καθαρη. Ελπιζω να καταλαβαινεις. Ειναι απλα η γνωμη μου.

Αν όντως ισχύει αυτό τι να πω... μπράβο για την ευαισθησία σου. Εγώ προσωπικά προτιμώ να αγοράζω κάθε προϊόν που μου κάνει τη δουλειά μου και με ικανοποιεί χωρίς να μπαίνω σε τέτοιους περιορισμούς. Αν μη τι άλλο, το λες και μόνος σου ότι δεν μπορούμε να τα ξέρουμε όλα. Μπορεί με ένα απλό search στο internet να βρεις ότι οι συνθήκες εργασίας κάπου είναι καλές ενώ η πραγματικότητα να είναι πολύ διαφορετική. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα να διαβάσω θετικά σχόλια από τους Apple haters μιας και το πρόβλημα λύθηκε με ένα software update αλλά δυστυχώς τα σύννεφα ☁️☁️ δεν με κράτησαν και συνεχίζω την πτώση..  😜

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Αν όντως ισχύει αυτό τι να πω... μπράβο για την ευαισθησία σου. Εγώ προσωπικά προτιμώ να αγοράζω κάθε προϊόν που μου κάνει τη δουλειά μου και με ικανοποιεί χωρίς να μπαίνω σε τέτοιους περιορισμούς. Αν μη τι άλλο, το λες και μόνος σου ότι δεν μπορούμε να τα ξέρουμε όλα. Μπορεί με ένα απλό search στο internet να βρεις ότι οι συνθήκες εργασίας κάπου είναι καλές ενώ η πραγματικότητα να είναι πολύ διαφορετική. 

Καμια αντιρρηση :) . Αλλα οσο μπορω το ψαχνω. Ο καθενας εχει τις προτιμησεις του και αυτο ειναι σεβαστο. Δεν κατηγορησα εσενα π.χ (ξερω οτι το καταλαβαινεις απλα το λεω για καποιους αλλους) που παιρνεις κατι χωρις να κοιτας την προελευση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Comic maniak είπε

Ενω το να δινεις 1800€ για μια μουφα ειναι καλυτερο.

 

Χιλιες φορες Samsung, Vivo και Oneplus παρα Crapple.

 

Και κοψτε το αστειο για τα κινεζικα κινητα. Μια χαρα ειναι. Και τα iPhone σας τα φτιαχουν ανηλικα χαμηλομισθα παιδακια που δουλευουν 14 ωρες την ημερα στην Κινα. Το ηξερες αυτο ομως;

 

Αν τους κολλάνε ένσημα πιο το πρόβλημα σου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hetfield είπε

Σε αντιθεση με κατι ακατανομαστες εταιριες, η Apple δουλευει ενεργα το λειτουργικο της και κινητα 5ετιας παιρνουν updates.

Πιες ξυδακι και θα περασει.

άσε μας ρε αγορίνα με 1.5 χιλιάρικο κινητό που βγάζει αυτό έλειπε να μην το υποστηρίζει κιόλας 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, papp0us είπε

Κάτσε μη ρίξεις ακόμα ignore, περίμενε να σε πουν καρμοίρη και άπλυτο πρώτα που δεν έχεις iPhone, δε θα αργήσει πολύ, έτσι και αλλιώς

Εγώ ακόμα περιμένω να αιτιολογηθεί σε άλλο post πως προκύπτει οτι είμαστε οι φτωχοί συγγενείς αλλά κανεις δεν έχει τα μπλιμπλίκια να το αιτιολογήσει.... καλα σας είπα gollums 😛 Ναι, είμαι fan άλλης εταιρίας, της HTC, της Samsung, της Nokia, εχω απο όλες μετοχες και είμαι hater 😛 (εχω και iPad ομως αν θελετε να παμε βόλτα!)

41 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Ρε socially awkward androidάκηδες, θα ηρεμήσετε ποτέ; Το κλουβί με τις τρελές είστε. Δώστε εκεί τα ευρώ σας στις κινεζιές σας που τρέχουν Android και μην ασχολείστε με iPhone και iOS

Τελευταία σημερινή ανακάλυψη για το πόσο αστείο είναι το Android: Βασισμένο σε βιασμένο kernel Linux, δεν υποστηρίζει ECN bit.. 

Υ.Γ. Εργάζομαι σε μεγάλο τηλεπικοινωνιακό πάροχο και το team μου έχει αναλάβει project για επικοίμενη χρήση RFC3168 στο backbone

Απο αυτούς που δεν μας δίνουν στα updates το WiFi Calling ας πουμε? που τους πέρνουμε τηλέφωνο και τους λεμε να βγάλουν το Zero touch prov. και σου λενε τι είναι αυτό? ή απο τους άλλους που τους λες οτι έχεις βλάβη στην γραμμή, σου στέλνουν τεχνικό ο οποιος βλέπει 20 Mbit στο κουτί έξω απο το κτήριο χωρίς να βάλει κάν καποιο μηχάνημα? οχι οχι, μπορεί να είσαι σε ενα απο αυτούς που τους λές οτι κάνεις 3ο PPPoE connection απο την σύνδεσή σου και σου λένε αποκλείεται, κάνεις λάθος, δεν γίνεται αυτό, έπειτα τους δίνεις 3 IPs που βγαίνουν απο την ίδια γραμμή και παθαίνουν κοκομπλόκο. 😛 Βεβαια μπορεί να είσαι και στον μεγάλο πάροχο που ελέγχει τις γραμμές, τεχνικός του οποίου περνάει το καλώδιο οπου θέλει, λέει δεν βρήκα κανενα να μου ανοίξει (παρόλα αυτα κάμερα τον δείχνει να συνομιλεί με τον ιδιοκτήτη μέσα στο κατάστημα) και οταν του λένε στο τηλεφωνο ρε σε φτιαξε το αλλιώς σου απαντάει ε στα @#$@#$ μου εγω αύριο παίρνω αδεια).

Μεγάλος Τηλεπικοινωνιακός Πάροχος, reliability!

OnTopic, ενα πραγμα που παραδέχομαι στην apple είναι οτι βγάζουν αναβαθμίσεις άμεσα, αυτό ναι! παρόλα αυτά, οι αναβαθμίσεις λύνουν προβλήματα (οχι πιθανά αλλά πραγματικά, γιατι τα πιθανά είναι σαν να βάζεις φυλακή κάποιο γιατι ΙΣΩΣ κλέψει), άρα παρουσιάζουν ΚΑΙ αυτες προβλήματα. Παρολα αυτά, τα λύνουν άμεσα

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, rikos είπε

περιεργο, αφου τα apple fanboys του insomnia ελεγαν οτι ειναι hoax 

Αυτό που έλεγαν κάποιοι ήταν ότι το πρόβλημα μπορεί να μην ήταν τόσο διαδεδομένο όσο ήθελαν να το παρουσιάσουν τα αντίστοιχα android fanboys.

Το ότι έβγαλε patch η Apple προφανώς αποδεικνύει ότι το πρόβλημα ήταν υπαρκτό το οποίο είναι και λογικό εφόσον κάποιοι χρήστες το αντιμετώπισαν. Αυτό που αποδεικνύεται επίσης είναι ότι τελικά δεν ήταν τόσο σοβαρά τα πράγματα όσο ήθελαν (πάλι) να τα παρουσιάσουν κάποια android fanboys μιας και το πρόβλημα ήταν στο software... 

Το πόσο διαδεδομένο ήταν δεν πρόκειται να το μάθουμε αλλά δεν έχει και τόσο σημασία εφόσον η εταιρία φρόντισε να το λύσει σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Όταν αγόρασα το S9+ φέτος τραβιόμουν για ένα μήνα στο service και στα forums του XDA για το θέμα που είχε με το αισχρό colour banding της οθόνης που κατέστρεφε ό,τι βίντεο έβλεπες. Το συγκεκριμένο πρόβλημα ήταν μάλιστα πρώτο θέμα με την συντριπτική πλειοψηφεία των χρηστών να παραπονιέται. Η Samsung έκανε τουμπεκί και πέρασαν 3 μήνες μέχρι να κυκλοφορήσει ένα patch που διόρθωσε τελικά το πρόβλημα (software και αυτό τελικά). Το αστείο ήταν ότι ούτε καν στο changelog του ίδιου του patch δεν έκανε αναφορά για την ύπαρξη του προβλήματος. 

Όταν πρόκειται για software πρόβλημα, η Apple είναι γρήγορη στο να δώσει λύση.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...