Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εμένα ένα από τα PC μου λέει ότι δεν είναι Activated αλλά ενταξ δεν τρελαίνομαι κιόλας, αφού είναι θέμα που θα φτιαχτεί κανένας λόγος για πανικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Κανένα πρόβλημα εδώ. Ωστόσο λένε ότι είναι θέμα με τους server τους και θα φτιαχτεί.

Δοκίμασε να πας @About Pc να δεις αν θα εμφανιστεί μετά από λίγο κάνα pop up :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Κανένα πρόβλημα εδώ. Ωστόσο λένε ότι είναι θέμα με τους server τους και θα φτιαχτεί.

Μήτσο ναι, ούτε τα άλλα μου 2 pc και ενός φίλου που μιλάμε τώρα έβγαλαν κάποιο θέμα..σε μένα ήρθε 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  1. Καλησπέρα παιδιά. Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, γιατί κόλλησα. 

Έκανα πρόσφατα μια φρέσκια εγκατάσταση Win 10, πέρασα όλα τα προγράμματα που χρησιμοποιώ και τα αρχεία μου, όλα κομπλέ. 

Και μετά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο πήρα ένα backup όλου του συστήματος (όχι μόνο του C) και το έχω πάνω στον C. Χρησιμοποίησα το EasyUS Todo free. 

Τώρα νομίζω ότι χρειάζεται να φτιάξω ένα bootable media για να μπορώ να κάνω boot και επαναφορά αν γίνει καμιά στραβή. Το αρχείο είναι 14 gb. Τι πρέπει να κάνω καλύτερο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, xtrmsnpr said:

Εκεί που δούλευα το pc μου μια χαρά, ξαφνικά πέταξε μήνυμα να κάνω activate τα windows (10 pro).. Τόσα χρόνια με αυτά είμαι, αυθεντικό κλειδί(αγορασμένο από την microsoft) από αναβάθμιση 8.1 pro ήταν..
Δεν άλλαξα τίποτα πάνω στο pc, τί έγινε;;;

Πήγα στο troubleshot και μου λέει ότι το κλειδί είναι για 10 home και τρέχω 10 pro, ενώ όπως σας έγραψα και πιο πάνω είναι pro κλειδί.

Τί να κάνω;;

αν είναι δυνατόν!

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-suddenly-deactivated/fe9a4ecf-2e2a-491d-a43e-b010c316d1c4

ιδιο προβλημα και γω.τι κανουμε?περιμενουμε?ημουν ετοιμος για φορματ αλλα ειδα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα troubleshooting και βρήκε λέει ότι το κλειδί είναι για Home και τρέχω Pro, πρέπει να κάνω εγκατάσταση τα Home λέει για να λειτουργήσουν. Κάποιους θα πάρει ο διάολος σύντομα.... την βλέπω την κατάσταση...

Εδιτ: Έκανα ξανά troubleshoot και αυτή την φορά έκανε activation κανονικά.

Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το troubleshoot όλα οκ

36 λεπτά πριν, prigipa_m είπε

Αναμένω την ανακοίνωση της Microsoft για νέο Build. Δύσκολο το βλέπω να μας έρχεται πριν το Μάρτιο....

Έχεις ποστάρει 100 φορές το ίδιο πράγμα. Έχεις κουράσει. Να μην πως τίποτε χειρότερο.

Αν έχεις φαγούρα για το update ..... 

Οι υπόλοιποι δεν έχουμε.

Επεξ/σία από BlueBlood7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...