Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για το P 20 PRO


AKISPIRAEUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου φίλε Sasuke_Uchiha νομίζω πώς η Samsung και ειδικά οί ναυαρχιδες της είναι μακράν του δεύτερου.Μας έχει φάει όμως η περιέργεια γι'αυτό μπαίνουμε σε αυτο το τρυπακι και ψαχνομαστε συνεχώς να δούμε και κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα κινητά είναι ωραία.

Ο καθένας έχει διαφορετικό γούστο, αυτό δεν σημαίνει όμως πως πρέπει να κάνει κάποιον να σκάσει ένα σωρό λεφτά για να πάρει κάτι πάνω στο δικό του γούστο.

Γενικά καλό είναι να μην ψάχνεις σε τέτοια forum για το τι θα πάρεις. 

Υπάρχουν πολλά fan boys στο συγκεκριμένο (ειδικά κάτι moderators που δεν ξέρουν που πάνε τα 4) και μπορούν εύκολα να σε κάνουν να μετανιώσεις για την επιλογή που έκανες.

Υπάρχουν ένα σωρό συγκριτικά στο YouTube για να δεις και να ψάξεις ό,τι γουστάρεις.

Μπορείς επίσης να δεις τις συσκευές από μόνος σου σε κάποιο κατάστημα πχ vodafone, Γερμανός κλπ, να δουλέψεις το κινητό, να κάνεις τις δοκιμές σου και να βρεις τι είναι αυτό που ταιριάζει σε σένα. 

Εγώ έκανα έρευνα αγοράς 2 μήνες σχεδόν, ανέλυσα τα πάντα και κατέληξα στο S9 γιατί μου ταιριάζει γάντι. Και είμαι heavy user. 

Ποτέ δεν μ άφησε παραπονεμένο τους 3 μήνες που το έχω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα και στην αρχή του post που έκανα δοκίμασα το one+6 και το s9+για αρκετή ώρα και η αλήθεια είναι ότι δεν ενθουσιάστηκα σε σχέση πάντα με το note'8  το οποίο χρησιμοποιώ τώρα γι'αυτό το λόγο μπήκα στην διαδικασία να ζητήσω γνώμες και απο κάποια άλλα παιδιά που τυχόν είναι χρήστες των συσκευών που έχω προαναφερει για να ακούσω την γνώμη τους και περισσότερο για το p 20 pro το οποίο δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου.

Υπάρχουν κάποιες αγγελίες εδώ στο insomnia από κάποιους οί όποιοι ζητούν χρηματικές διαφορές και μάλιστα αλλοπροσαλες για να τους δώσω το note 8 και να μού δώσουν το p20 pro και σκέφτομαι....ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AKISPIRAEUS είπε

Όπως έγραψα και στην αρχή του post που έκανα δοκίμασα το one+6 και το s9+για αρκετή ώρα και η αλήθεια είναι ότι δεν ενθουσιάστηκα σε σχέση πάντα με το note'8  το οποίο χρησιμοποιώ τώρα γι'αυτό το λόγο μπήκα στην διαδικασία να ζητήσω γνώμες και απο κάποια άλλα παιδιά που τυχόν είναι χρήστες των συσκευών που έχω προαναφερει για να ακούσω την γνώμη τους και περισσότερο για το p 20 pro το οποίο δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου.

Υπάρχουν κάποιες αγγελίες εδώ στο insomnia από κάποιους οί όποιοι ζητούν χρηματικές διαφορές και μάλιστα αλλοπροσαλες για να τους δώσω το note 8 και να μού δώσουν το p20 pro και σκέφτομαι....ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?????

Ούτε καν. 

Περίμενε λίγους μήνες που θα βγουν νέες συσκευές και μπορείς να ψάξεις και τότε μήπως βρεις κάτι που θα αξίζει περισσότερο. 

Το Note σου είναι σκυλί ακόμα, μην αγχώνεσαι. 

Θα πάρεις και android P σε λίγους μήνες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφέ μου από ότι κατάλαβα λοιπόν δεν είσαι τόσο άρρωστος με την αλλαγή αλλά μπαίνει και η λογική στο παιχνίδι οπότε αφού ξέρεις και τι σημαίνει Huawei και δεν είναι ένας oem που δεν έχεις παίξει μαζί του τότε πλέον σαν Γώγος σου λέω περίμενε την νέα φουρνιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AKISPIRAEUS είπε

Όπως έγραψα και στην αρχή του post που έκανα δοκίμασα το one+6 και το s9+για αρκετή ώρα και η αλήθεια είναι ότι δεν ενθουσιάστηκα σε σχέση πάντα με το note'8  το οποίο χρησιμοποιώ τώρα γι'αυτό το λόγο μπήκα στην διαδικασία να ζητήσω γνώμες και απο κάποια άλλα παιδιά που τυχόν είναι χρήστες των συσκευών που έχω προαναφερει για να ακούσω την γνώμη τους και περισσότερο για το p 20 pro το οποίο δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου.

Στο μονο πραγμα που ειναι καλυτερο το p20pro αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ ειναι στην μεγαλυτερη και καλυτερη αυτονομια που εχει και γιατι ειναι πιο βολικο στην χρηση με το ενα χερι,ειδικα μιας και το δακτυλικο ειναι μπροστα σε καλυτερη θεση απο του Note.Αν δεν σε ενδιαφερει κατι απο αυτα,τοτε το προσπερνας.

Τωρα για τον 1εβδομαδας συμφορουμιτη που μπηκε στο forum να κανει υποδειξεις τι να πει κανεις.

Μου αποθεωνει τοσο πολυ το video λες και στην Ελλαδα ολοι εχουν τις μεγαλες απαιτησεις να τραβανε video σε 4κ.

Τι να την κανω την οθονη των galaxy/note κινητων οταν δεν εχουν αναλογη μπαταρια να την απολαυσω?Για να γυρναω την αναλυση σε 720 και 1080p για να εχω καλυτερη μπαταρια?

Γιαυτο ολοι ζηταγαν μεγαλη μπαταρια στο Note 9.Γιατι οσο κορυφαιο και να ειναι ενα κινητο,τι να το κανεις οταν σε κρεμαει απο μπαταρια ειδικα σε βαθος χρονου που πεφτει λογω της χρησης.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Sasuke_Uchiha είπε

... Έχει κακάσχημο UI και το μόνο που αξίζει είναι το night mode και η μπαταρία του... 

Την έχω κάνει και σε άλλα άτομα την ερώτηση, αλλά συνήθως δεν υπάρχει ουσιαστική απάντηση.

Κακόσχημο ως προς τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Στο μονο πραγμα που ειναι καλυτερο το p20pro αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ ειναι στην μεγαλυτερη και καλυτερη αυτονομια που εχει και γιατι ειναι πιο βολικο στην χρηση με το ενα χερι,ειδικα μιας και το δακτυλικο ειναι μπροστα σε καλυτερη θεση απο του Note.Αν δεν σε ενδιαφερει κατι απο αυτα,τοτε το προσπερνας.

Τωρα για τον 1εβδομαδας συμφορουμιτη που μπηκε στο forum να κανει υποδειξεις το αφηνω ασχολιαστο πραγματικα.

Μου αποθεωνει τοσο πολυ το video λες και στην Ελλαδα ολοι εχουν τις μεγαλες απαιτησεις να τραβανε video σε 4κ.

Τι να την κανω την οθονη των galaxy/note κινητων οταν δεν εχουν αναλογη μπαταρια να την απολαυσω?Για να γυρναω την αναλυση σε 720 και 1080p για να εχω καλυτερη μπαταρια?

Γιαυτο ολοι ζηταγαν μεγαλη μπαταρια στο Note 9.Γιατι οσο κορυφαιο και να ειναι ενα κινητο,τι να το κανεις οταν σε κρεμαει απο μπαταρια ειδικα σε βαθος χρονου που πεφτει λογω της χρησης.

Μιλάς εσύ που είχες το LG 6 και το έδωσες επειδή αργούσαν τα updates. 

ΥΓ. Ναι, δεν είμαι μιας βδομάδας συμφορουμίτης, είμαι 15 χρόνια περίπου, thanks όμως, γιατί περίμενα το συγκεκριμένο σχόλιο από σένα. 

Γνωστός πλέον :P 

Όπως έγραψα πιο πάνω, ο καθένας επιλέγει με τα κρητήρια του. 

Εσύ γουστάρεις να έχει 7.000 μπαταρία, ο άλλος γουστάρει οθόνη και ας έχει 3 ώρες SOT. 

Και trust me, πολλοί θέλουν να τραβάνε σε 4k 60fps. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Sasuke_Uchiha είπε

Μιλάς εσύ που είχες το LG 6 και το έδωσες επειδή αργούσαν τα updates. 

ΥΓ. Ναι, δεν είμαι μιας βδομάδας συμφορουμίτης, είμαι 15 χρόνια περίπου, thanks όμως, γιατί περίμενα το συγκεκριμένο σχόλιο από σένα. 

Γνωστός πλέον :P 

Όπως έγραψα πιο πάνω, ο καθένας επιλέγει με τα κρητήρια του. 

Εσύ γουστάρεις να έχει 7.000 μπαταρία, ο άλλος γουστάρει οθόνη και ας έχει 3 ώρες SOT. 

Και trust me, πολλοί θέλουν να τραβάνε σε 4k 60fps. 

Εγω το account που βλεπω και σχολιαζει ειναι 1 εβδομαδας.Αν ειναι δευτερο ή τριτο account που μπαινεις και σχολιαζεις και μαλιστα κατηγορεις και κοσμο οπως Moderators,δεν σε φερνει σε καλυτερη θεση,just saying.Εγω οπως βλεπεις απο ενα account λεω οτι ειναι να πω :) 

Επισης ειναι αληθεια οτι γιαυτο το εδιωξα το G6 προφανως(πρωτο μου lg ηταν αρα ηθελα να εχω προσωπικη αποψη για αυτα), οπως βεβαια και το S7 που ειχα πιο πριν που εκανε ποσο καιρο να παρει update(απο τα τελευταια της αγορας μαζι με το G6 που πηρε android 8) κατι που ολως τυχαιως για το S9 δεν βλεπω να το ανεφερες σε σχεση με το Oneplus.

Δεν θυμαμαι ομως να προτεινα πουθενα το G6 στο παρον θεμα.Βασικα εν μερη ουτε το p20 pro δεν προτεινα.

Ο καθενας επιλεγει με τα κριτηρια του,αλλα τα υπολοιπα κινητα σαπιλες περαν των samsung,ετσι? :) 

 

 

36 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Την έχω κάνει και σε άλλα άτομα την ερώτηση, αλλά συνήθως δεν υπάρχει ουσιαστική απάντηση.

Κακόσχημο ως προς τι;

Κακασχημο μαλλον επειδη εχει στοιχεια που φερνουν σε iphone οπως γραφεται δεξια και αριστερα.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...