Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για το P 20 PRO


AKISPIRAEUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα.Έχω στην κατοχή μου περίπου 4 μήνες ενα GALAXY NOTE 8 με το οποίο είμαι κατα ενθουσιασμένος.(Σημείωση ότι έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά δυνατά κινητά).Έχοντας το μικρόβιο να αλλάζω συχνά συσκευές σκέφτηκα πως ήρθε και η ώρα για μια νέα αλλαγή.Στο μυαλό μου είχα λοιπόν το S9+ το one+6 η το p 20 pro μονο και μονο από περιέργεια.Πριν λιγες ημέρες είχα την τύχη μέσω κάποιου φίλου να πιάσω στα χέρια μου και να περιεργαστω λίγο το s9+ και το one+6.Ειλικρινά σε σύγκριση με το note 8 μου φάνηκαν παρα πολυ λίγα και τα δύο.Πείτε μου σας παρακαλώ γνώμες για το p 20 pro.Υπάρχει περίπτωση να μου δώσει την ίδια αίσθηση που μου έδωσαν τα προηγούμενα δυο που ανέφερα ή το p20 pro έχει να παρουσιάσει κάτι διαφορετικό έτσι ώστε να με πείσει να αποχωριστώ το υπερπολυτιμο note 8 μου?Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω τις απόψεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σου δίνει το note 8 που δεν σου έδωσαν τα άλλα δύο; Αν βρεις τι είναι αυτό που το κάνει τόσο καλό στα μάτια σου, ίσως βρεθεί η απάντηση. Ίδιου βεληνεκούς συσκευές είναι όλες πάνω κάτω πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μάλλον αυτο θα κάνω φίλε saruman123.Όσο για να απαντήσω και στον φίλο μας τον Μακιαβελλι σε πληροφορώ φίλε πώς οί διάφορες είναι όσο και να σου φαίνεται περίεργο μεγαλες και περισσότερο με το one+6 (8/256).Καμιά σχέση δεν έχουν οι κάμερες τους,οί οθονες τους ,οι επεξεργαστές τους,και όσο για το θέμα ταχύτητας επειδή τα συγκρινα δεν υπάρχει καμία διαφορά στο άνοιγμα εφαρμογων και στα βίντεο.Δεν μου είπατε όμως γνώμες για το p20 pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, AKISPIRAEUS είπε

Τελικά μάλλον αυτο θα κάνω φίλε saruman123.Όσο για να απαντήσω και στον φίλο μας τον Μακιαβελλι σε πληροφορώ φίλε πώς οί διάφορες είναι όσο και να σου φαίνεται περίεργο μεγαλες και περισσότερο με το one+6 (8/256).Καμιά σχέση δεν έχουν οι κάμερες τους,οί οθονες τους ,οι επεξεργαστές τους,και όσο για το θέμα ταχύτητας επειδή τα συγκρινα δεν υπάρχει καμία διαφορά στο άνοιγμα εφαρμογων και στα βίντεο.Δεν μου είπατε όμως γνώμες για το p20 pro?

Ίδιου βεληνεκούς είπα ότι είναι. Κάπου χάνει το ένα αλλά κερδίζει σε κάτι άλλο. Όλα μια χαρά επεξεργαστή έχουν, μια χαρά κάμερες και μια χαρά οθόνες. Ένα υστερεί σε κάμερα, ένα σε CPU, ένα σε λογισμικό, ένα στην οθόνη κλπ. Δεν απέχουν overall. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, AKISPIRAEUS είπε

Καλησπέρα στην παρέα.Έχω στην κατοχή μου περίπου 4 μήνες ενα GALAXY NOTE 8 με το οποίο είμαι κατα ενθουσιασμένος.(Σημείωση ότι έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά δυνατά κινητά).Έχοντας το μικρόβιο να αλλάζω συχνά συσκευές σκέφτηκα πως ήρθε και η ώρα για μια νέα αλλαγή.Στο μυαλό μου είχα λοιπόν το S9+ το one+6 η το p 20 pro μονο και μονο από περιέργεια.Πριν λιγες ημέρες είχα την τύχη μέσω κάποιου φίλου να πιάσω στα χέρια μου και να περιεργαστω λίγο το s9+ και το one+6.Ειλικρινά σε σύγκριση με το note 8 μου φάνηκαν παρα πολυ λίγα και τα δύο.Πείτε μου σας παρακαλώ γνώμες για το p 20 pro.Υπάρχει περίπτωση να μου δώσει την ίδια αίσθηση που μου έδωσαν τα προηγούμενα δυο που ανέφερα ή το p20 pro έχει να παρουσιάσει κάτι διαφορετικό έτσι ώστε να με πείσει να αποχωριστώ το υπερπολυτιμο note 8 μου?Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω τις απόψεις σας.

Πάρε Note 9 τότε και άσε τα υπόλοιπα :)

Εκεί θα δεις διαφορά. 

Τα υπόλοιπα είναι σαπίλες. 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Sasuke_Uchiha είπε

Τα υπόλοιπα είναι σαπίλες. 

Διευκρινίσε ποια είναι !!! 🤔

Επίσης γιατί να πάει στο Note 9 από την στιγμή που είναι ίδιο με το S9+ , επειδή έχει πενάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο οτι καταλαβαινω μαλλον μετα απο note μονο σε note αξιζει να πας ξανα και οχι στο επομενο μοντελο αλλα στο μεθεπομενο.Μηπως να κανω υπομονη για το note 10;;;;🙄🙄🙄🙄🙄

Επεξ/σία από AKISPIRAEUS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AKISPIRAEUS είπε

Δεν μου είπατε όμως γνώμες για το p20 pro?

Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψει το λειτουργικό(EMUI).

Πάντως σαν επιδόσεις είναι σχεδόν ίδιο με τον 845.

Από φωτογραφίες είναι στην κορυφή.

Η μπαταρία του παρόλο που έχει 4000 δεν ξέρω αν κάνει καλή διαχείριση το λειτουργικό.

7 λεπτά πριν, AKISPIRAEUS είπε

Απο οτι καταλαβαινω μαλλον μετα απο note μονο σε note αξιζει να πας ξανα και οχι στο επομενο μοντελο αλλα στο μεθεπομενο.Μηπως να κανω υπομονη για το note 10;;;;🙄🙄🙄🙄🙄

Είπαμε κάτσε στα αυγά σου και κάνε υπομονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αφού έχεις μικρόβιο δε πρέπει να μας λες για λόγους αλλαγής,απλά αλλάζεις και τότε ναι θα σου πω το p20 pro διότι έχει πολλά mode μέσα στο camera app και ίσως να τα αυχαριστηθεις.

Επίσης είναι πολύ δυνατό την νύχτα αλλά και στο raw αρχείο όπου περνεις την ωμή δύναμη του 40αρι φακού να την επεξεργαστείς.

Αν πάλι περιμένεις διάφορες απλά δε πας ΟΥΤΕ στο note9 διότι δε θα δεις κάτι επί της ουσίας.

Οπότε θες αλλαγή λόγο μικροβίου και περιέργειας;

Τότε θα αλλάξεις κατασκευαστή να δεις τι παίζει και με αυτόν και πας στο p20 pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε georgerapp την huawei νομίζω πως την ξέρω καλά γιατί είχα κατά καιρούς mate8 mate 9 mate 10 pro και η αλήθεια είναι ότι αυτές οί συσκευές που ανέφερα ήταν αξιόλογες και δεν έχω κανένα παράπονο αντίθετα ήμουν πολυ ενθουσιασμένος απλά μετα το note 8 φοβάμαι την μετάβαση σε οτιδήποτε άλλο γιατί φοβάμαι μην το μετανιώσω και ξέρεις πολύ καλά ότι σε αυτού του βεληνεκούς τις συσκευές τα νούμερα είναι μεγάλα και δεν είναι εποχές να πετάμε χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Διευκρινίσε ποια είναι !!! 🤔

Επίσης γιατί να πάει στο Note 9 από την στιγμή που είναι ίδιο με το S9+ , επειδή έχει πενάκι?

Δεν είναι το ίδιο με το S9 Plus. 

Έχει καλύτερη οθόνη και έχει μακραν καλύτερη μπαταρία. 

Επίσης, στα note, βάζουν καλύτερες οθόνες απ τα S και μπορούν να στο επιβεβαιώσουν πολλοί κάτοχοι τους.

Το Note 8 πχ, έχει καλύτερη οθόνη απ το S9/S9 Plus. 

 

Σαπίλες λέω κάτι one plus και κάτι P20 pro που έχετε θεοποιήσει. 

Ναι οκ, το p20 pro, βγάζει ωραίες φωτο. KAI; Βίντεο βγάζει που να πλησιάζει έστω και λίγο το S9; Όχι. Έχει κακάσχημο UI και το μόνο που αξίζει είναι το night mode και η μπαταρία του.

Ναι οκ, το one plus 6 ειναι γρήγορο και έχει καθαρό android κλπ.. ΚΑΙ; Πλησιάζει έστω και λίγο το S9 σε θέμα οθόνης, βίντεο κάμερας κλπ; Όχι. Μπαταρία; Λίγο καλύτερη απ του S9 (του απλού)

Το S9 - Note 8/9 είναι πολύ γρήγορα, βγάζουν καταπληκτικές φωτο, καταπληκτικό βίντεο (το s9 τουλάχιστον 4k 60 fps, το Note 8 δεν θυμάμαι) και έχουν οθονάρες.. 

To UI είναι τέλειο, χωρίς ίχνος lag όπως τα παλιότερα Galaxy. 

 

Το s9 είναι το καλύτερο all around κινητό αυτή τη στιγμή  σε σχέση με αυτά που ανέφερα από πάνω.

 

Το μόνο που θα συμβούλευα τον φίλο, θα ήταν να περιμένει λίγο καιρό να πέσει η τιμή του Note 9 και να το τσιμπήσει, εκτός αν δεν έχει πρόβλημα χρημάτων. 

 

ΥΓ. Έχω S9 και έχω δουλέψει και τα υπόλοιπα και αυτή είναι η άποψη μου σαν ΚΑΤΟΧΟΣ και όχι σαν παρατηρητής του internet. 

 

Επεξ/σία από Sasuke_Uchiha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...