Προς το περιεχόμενο

iPad Pro με Face ID και edge to edge οθόνη χωρίς notch ετοιμάζει η Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, firepc είπε

το ipad 2018 εχει €350

και εχεις ipad/ios

οχι την σαβουρα το android

Σαβουρα το 87% παγκόσμιος ;; 

Χμμμμ η στραβός είναι ο γιαλός η στραβά αρμενίζουμε

3 ώρες πριν, firepc είπε

 

 

Επεξ/σία από Twoface
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, fotoalexandros είπε

Το ζητούμενο είναι να ξεκλειδώσει επιτέλους το λειτουργικό της και να μας δώσει τις ευκολίες ενός πραγματικού file manager, όπως και συνδέσεις με υπολογιστές και περιφερειακά μεσω usb, καθώς και την απελευθέρωση της αλληλεπίδρασης μεταξύ των προγραμμάτων αππ τρίτους. Τι να το κάνω το design με τόσα κλειδωματα και ιδιοτροπίες στο λειτουργικό. Δυστυχώς έχω εγκαταλείψει πλέον το iPad σε κάποιο συρτάρι,  αφού το μόνο που μπορείς να κάνεις χωρίς να σου βγει η Παναγία είναι ενα browsing, κι εχω περάσει σε Samsung S3 που κάνει στην κυριολεξία οτι κι ένας υπολογιστής.

Κρίμα γιατί το hardwareείναι πραγματι αξιόλογο.

Η αποψη σου ειναι.... επικίνδυνη και εχουν file manager, κανει sync τα παντα με το desktop του mac κιολας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Twoface είπε

Σαβουρα το 87% παγκόσμιος ;; 

Χμμμμ η στραβός είναι ο γιαλός η στραβά αρμενίζουμε

Λογικά αναφέρεται στα tablets που το ποσοστό δεν είναι 87%... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

εντύπωση προκαλεί η αναφορά ότι αυτή δε θα διαθέτει τη χαρακτηριστική εγκοπή (notch)

Το αντίθετο θα προκαλούσε εντύπωση, και άπειρο γέλωτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SiLeNtOne-- είπε

Η αποψη σου ειναι.... επικίνδυνη και εχουν file manager, κανει sync τα παντα με το desktop του mac κιολας...

Γιατι επικινδυνη? Και μενα θα μου αρεσε η δυνατοτητα να το συνδεσω με mouse/keyboard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, haHa είπε

Κρίμα να μην εχει notch! 

Ίσως να μην υπάρχει ακόμα αυτή η ανάγκη στα tablets, λόγω των μεγαλύτερων διαστάσεων σε σχέση με τα μικρότερα κινητά, όπου οι κατασκευαστές προσπαθούν να εκμεταλλευτούν και το τελευταίο χιλιοστό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kirileman είπε

Ίσως να μην υπάρχει ακόμα αυτή η ανάγκη στα tablets, λόγω των μεγαλύτερων διαστάσεων σε σχέση με τα μικρότερα κινητά, όπου οι κατασκευαστές προσπαθούν να εκμεταλλευτούν και το τελευταίο χιλιοστό.

Μου αρεσει  που εβαλες το "ισως" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα edge -to- edge αλλά:

α. από που τα πιάνεις;

β. Τι θήκη τους βάζεις;

γ. Πόσο ανθεκτικά είναι στο παραμικρό κτύπημα σε κάποια γωνία;

 

Στα tablet δεν έχει και τόσο νόημα.

Σε προσωπικό επίπεδο εμένα δεν μου αρέσει και το θέμα με τα πλήκτρα πάνω στην οθόνη.  Προτιμώ τα πραγματικά πατητά πλήκτρα - θα ζήσω όμως.

Με το notch όμως, δεν μπορώ με τίποτα να εξοικειωθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Μου αρεσει  που εβαλες το "ισως" .

Η αγορά σπρώχνει (και σπρώχνεται από) τις εξελίξεις. Νομίζω ότι οι χρήστες δεν έχουν την απαίτηση να φτάσει η οθόνη των τάμπλετς στα όρια των συσκευών (για διάφορους λόγους, πχ κράτημα), γι' αυτό και δεν βλέπουμε (καλη)νοτς(ες) σε τάμπλετς. Αλλά, αν κάποιος αρχίζει να τραβάει τις οθόνες προς τα άκρα πριν βρεθεί μια άλλη καλύτερη λύση για το πρόβλημα των μπροστινών καμερών και αισθητήρων, μπορεί να δούμε νοτς και στα τάμπλετς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ όμορφα και δυνατά με τον a12.Τα μοντέλα με το lte είναι μονόδρομος.πολυ χρήσιμη και η θύρα usb-C γεγονός που δείχνει ότι η apple προχωράει στο δρόμο που έχει χαράξει η τεχνολογία(android).μενει να δούμε και τιμη

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δούμε τι θα δούμε. με ένα 10.5 pro έχω καταργήσει το mac στο photo post processing για τις φωτογραφίες. πλέον το mac υπάρχει μόνο λόγω FCP. αν το δούμε ποτέ με FCP και μπόλικο χώρο για να μπει το unedited footage τότε ποιος ξέρει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα λαχταρουσα με τρελα ενα στο μεγεθος του mini με edge to edge οθονη.... θα ηταν τουμπανο για καθημερινη φορητη χρηση..να μπαινει σε φυσιολογικα τσαντακια κτλ κτλ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Φετος ειναι η χρονια  να αλλαξω το air 2 με το καινουριο εκπληκτικο απο καθε αποψη  οπως δειχνουν οι διαρροες ipad pro .Mετραω τις μερες ,την διασταση δεν εχω αποφασισει ακομα .

Φέτος είναι η χρονιά που θα δώσω μια ευκαιρία στο surface go, όσο δελεαστικό και αν φαίνεται το νέο iPad...

Επεξ/σία από Jimmy08
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tsakalos! είπε

εγω θα λαχταρουσα με τρελα ενα στο μεγεθος του mini με edge to edge οθονη.... θα ηταν τουμπανο για καθημερινη φορητη χρηση..να μπαινει σε φυσιολογικα τσαντακια κτλ κτλ... 

Μία από τα ίδια. Και για το τσαντάκι που λες, βασικοί λόγοι που προτιμάω το mini είναι το portability, και το βάρος. Αλλά πάλι, ipad θα άλλαζα όταν  το mini 4 σταματήσει να με καλύπτει πρακτικά. Οι μέρες που άλλαζα πράγματα απλά για πιο καινούργια (χωρίς ιδιαίτερο λόγο) έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...