Προς το περιεχόμενο

iPad Pro με Face ID και edge to edge οθόνη χωρίς notch ετοιμάζει η Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς notch και με usb-c το περιμένω για να το κάνω δώρο στο εαυτό μου (μια και δεν μου έκανα το iPhone XS λόγω notch)!

Άντε να παίρνει σειρά και το επόμενο iPhone χωρίς notch επιτέλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

58 λεπτά πριν, Stamer είπε

Μία από τα ίδια. Και για το τσαντάκι που λες, βασικοί λόγοι που προτιμάω το mini είναι το portability, και το βάρος. Αλλά πάλι, ipad θα άλλαζα όταν  το mini 4 σταματήσει να με καλύπτει πρακτικά. Οι μέρες που άλλαζα πράγματα απλά για πιο καινούργια (χωρίς ιδιαίτερο λόγο) έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.

Και εκτος του portability, απολαμβανω πολυ περισσοτερο και ποιο ξεκουραστα το σερφαρισμα η το διαβασμα , ανασκελα στο κρεβατι, με το ipad mini μου παρα με το ipad air2 μου... το air με κουραζει σε παρατεταμενη χρηση..

οποτε ενα μινι στις ιδιες διαστασεις αλλα πχ με οθονη 8.5“ συν υποστηριξη pencil θα ηταν σουπερρρρρρρρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, Dr.Fuzzy said:

Χωρίς notch και με usb-c το περιμένω για να το κάνω δώρο στο εαυτό μου (μια και δεν μου έκανα το iPhone XS λόγω notch)!

Άντε να παίρνει σειρά και το επόμενο iPhone χωρίς notch επιτέλους...

κράτα μικρό καλάθι. η Apple το θέλει το notch, στα developer guidelines λέει στους devs να το κάνουν embrace και να μην προσπαθούν να το κρύψουν. ίσα ίσα ζητάει του δίνουν έμφαση (πχ μην βάζετε μαύρο στα αυτάκια για να το κρύβετε).

το notch ήρθε για να μείνει μέχρι το επόμενο big redesign. και από ό,τι βλέπεις τρέξαν οι περισσότεροι κατασκευαστές να βάλουν και εκείνοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fotoalexandros είπε

Το ζητούμενο είναι να ξεκλειδώσει επιτέλους το λειτουργικό της και να μας δώσει τις ευκολίες ενός πραγματικού file manager, όπως και συνδέσεις με υπολογιστές και περιφερειακά μεσω usb, καθώς και την απελευθέρωση της αλληλεπίδρασης μεταξύ των προγραμμάτων αππ τρίτους. Τι να το κάνω το design με τόσα κλειδωματα και ιδιοτροπίες στο λειτουργικό. Δυστυχώς έχω εγκαταλείψει πλέον το iPad σε κάποιο συρτάρι,  αφού το μόνο που μπορείς να κάνεις χωρίς να σου βγει η Παναγία είναι ενα browsing, κι εχω περάσει σε Samsung S3 που κάνει στην κυριολεξία οτι κι ένας υπολογιστής.

Κρίμα γιατί το hardwareείναι πραγματι αξιόλογο.

Μάλλον συζητάς για άλλη εταιρία και όχι για την Apple. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Snolly said:

κράτα μικρό καλάθι. η Apple το θέλει το notch, στα developer guidelines λέει στους devs να το κάνουν embrace και να μην προσπαθούν να το κρύψουν. ίσα ίσα ζητάει του δίνουν έμφαση (πχ μην βάζετε μαύρο στα αυτάκια για να το κρύβετε).

το notch ήρθε για να μείνει μέχρι το επόμενο big redesign. και από ό,τι βλέπεις τρέξαν οι περισσότεροι κατασκευαστές να βάλουν και εκείνοι...

Έτσι είναι δυστυχώς αλλά άσε με να ελπίζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vortex365 είπε

Οι φίλοι του iPad περιμένουν το iPad mini αλλά μάλλον μάταια 

οχι ολοι !Αλλα ναι νομιζω και εγω πως το mini ειναι τελειωμενη υποθεση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν ξέρω και δεν με νοιάζει κιόλας

Ε για να μπηκες στον κοπο να μπεις στο αρθρο να σχολιασεις,θα σε νοιαζει εστω,εστω και 2% :P

14 λεπτά πριν, vortex365 είπε

Οι φίλοι του iPad περιμένουν το iPad mini αλλά μάλλον μάταια 

Τι ipad mini να περιμενουν τωρα που βγηκε το XS Max των 6.5 ιντσων?

Και που θα βγει θα κοστιζει τα ιδια ή και ακριβοτερα απο τα τωρινα 10ρια ipad αρα παλι δεν θα αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 minutes ago, Fulgore said:

Ε για να μπηκες στον κοπο να μπεις στο αρθρο να σχολιασεις,θα σε νοιαζει εστω,εστω και 2% :P

Δεν με νοιάζει τι κάνει στις συσκευές της η Apple, γιατί δεν με ενδιαφέρει καμία συσκευή της εκτός από τα Macbook. 

Με ενδιαφέρει το τι features φοράει στις συσκευές της όμως γιατί πάνε όλοι οι άμπαλοι και την αντιγράφουν με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να βρούμε συσκευές χωρίς αυτά τα features. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tsakalos! είπε

Και εκτος του portability, απολαμβανω πολυ περισσοτερο και ποιο ξεκουραστα το σερφαρισμα η το διαβασμα , ανασκελα στο κρεβατι, με το ipad mini μου παρα με το ipad air2 μου... το air με κουραζει σε παρατεταμενη χρηση..

οποτε ενα μινι στις ιδιες διαστασεις αλλα πχ με οθονη 8.5“ συν υποστηριξη pencil θα ηταν σουπερρρρρρρρ

Ωχχ.. είπες απαγορευμένη λέξη για μένα! PENCIL :shock:
Θυμάμαι όταν πρωτοκράτησα το 1ο iphone, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν... επιτέλους! Κάτι χωρίς πενάκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το edge το edge display σε tablet μου κάνει από άχρηστο μέχρι πρόβλημα. Δεν είναι λίγες οι φορές που το περιθώριο του 1cm στο πλάι του iPad είναι αρκετά μικρό για να δημιουργήσει θέμα με το touch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Twoface είπε

Σαβουρα το 87% παγκόσμιος ;; 

Χμμμμ η στραβός είναι ο γιαλός η στραβά αρμενίζουμε

 

και το 10% που κυκλοφορεί ferrari στραβά αρμενίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stamer είπε

Ωχχ.. είπες απαγορευμένη λέξη για μένα! PENCIL :shock:
Θυμάμαι όταν πρωτοκράτησα το 1ο iphone, το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν... επιτέλους! Κάτι χωρίς πενάκι!

Η αληθεια ειναι οτι μου χρειαζεται (μου αρεσει ισως ) το μολυβι για pdf’s και γενικα για υπογραμησεις σε εντυπα... αλλιως για αλλη χρηση δε μου χρειαζεται ιδιαιτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το surface pro δεν πιάνεται από την apple ούτε φυσικά από την google   Στα tablet και στα super laptop είναι πλέον στην κορυφή  η ms . Eχει και το mirroring των εφαρμογών android  πλέον και όλα γίνονται όπως πρέπει. Να δούμε βέβαια τι θα ανακοινώσει τέλος Οκτωβρίου και το cupertino. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, vargas said:

Το surface pro δεν πιάνεται από την apple ούτε φυσικά από την google   Στα tablet και στα super laptop είναι πλέον στην κορυφή  η ms . Eχει και το mirroring των εφαρμογών android  πλέον και όλα γίνονται όπως πρέπει. Να δούμε βέβαια τι θα ανακοινώσει τέλος Οκτωβρίου και το cupertino. 

Βέβαια υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα σε αυτό που γράφεις: η Microsoft ούτε tablet βγάζει ούτε super (τι'ν'τούτο πάλι...) laptop. Οπότε είναι αδύνατον να είναι "κορυφή" σε μια αγορά που δεν έχει κανένα προϊόν. To Surface Pro είναι hybrid laptop, δεν είναι tablet. Και σε αυτή την κατηγορία δεν είναι πλέον μόνη, παίζει και η Dell και η Asus και η Lenovo και η HP (όχι όμως η Apple παρά τις μέχρι τώρα προσπάθειες του iPad Pro).

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...