Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα στα μεγάφωνα ή στη γείωση του σπιτιού?


bobptz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα μεγαφωνάκια που αγόρασα από το eshop.gr βγάζουν ένα μόνιμο ήχο ( Ηλεκτρικός θόρυβος ), ακόμα και όταν τα αποσυνδέω από το pc. Απλά να έχω το power on στα μεγάφωνα.

Από το support του eshop μου είπανε ότι ίσως έχει πρόβλημα η γείωση του σπιτιού μου. Τα συγκεκριμένα μεγαφωνάκια ΔΕΝ έχουν γείωση στο τροφοδοτικό τους.  ( https://www.e-shop.gr/gembird-spk901-21-multimedia-speakers-p-PER.584616  ).

Είναι σωστό αυτό που μου λένε?

Υπάρχει τρόπος να ελέγξω τη γείωση του σπιτιού μου? 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχει σχεση με την γείωση, ετσι και αλλιως η τροφοδοσία τους ειναι χωρίς γείωση

Ή κακή κατασκευή(το πιο πιθανό) ή το σημείο που βρίσκονται τα επηρεάζει, για δοκιμή μετακινήσετε τα σε άλλη θέση, αλλη πριζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

      Τα ηχειάκια τα έχω ακούσει να παίζουν χωρίς πρόβλημα σε σπίτι φίλου. Προφανώς όπως σου έγραψε και ο NikosKallithea πιο πάνω κάτι κάνει παράσιτα και το επηρεάζει (από μία λάμπα led ή φθορίου μέχρι ότι μπορείς να φανταστείς, ακόμα και ο ίδιος ο υπολογιστής σου). Μετακίνησε τα να δεις αν αλλάζει κάτι. Δοκίμασε τα και σε άλλη πρίζα (κατά προτίμηση μόνα τους και όχι σε πολύπριζο).

      Δεν αποκλείεται φυσικά (αν συνεχίσει το πρόβλημα) να έχεις "πέσει" σε ελαττωματικό κομμάτι.

Επεξ/σία από afm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το eshop.gr μου έδωσαν άλλα (υποθέτω καινούρια).  Τα άνοιξα επί τόπου (στο κατάστημά τους) και πάλι κάνανε θόρυβο, ακόμα και αν είχα κλειστή τελείως την ένταση. 

Ζήτησα επιστροφή χρημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

οταν ο υπολογιστης δεν ειναι σε κατασταση φορτισης δεν θα εχεις θορυβο στην περιπτωση που ειναι λαπτοπ Αν ειναι σταθερος χρειαζεσαι ενα καλυτερο τροφοδοτικο για τα μεγαφωνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγκεκριμένα έτσι κάνουν είναι φτηνιάρικα και το καρφί τους δε πιάνει καλά / κινεζικα καλώδια κτλ . Κακή κατασκευή .

Πρόβλημα έχει η γείωση του support και οι υπάλληλοι  που βάζουν βαθμολογίες  10/10 σε ηχεία απλά ok για 20 ευρο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...