Προς το περιεχόμενο

Το Huawei Mate 20 RS Porsche Design συνδυάζει μέταλλο, δέρμα και γυαλί και στην κορυφαία έκδοση στοιχίζει €2095


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως συνηθίζει τελευταία, η Huawei παρουσίασε και την έκδοση «Porsche Design» του Huawei Mate20 Pro που παρουσιάστηκε πρόσφατα στο Λονδίνο, και είχαμε την ευκαιρία να δούμε από κοντά.

Οι προδιαγραφές του είναι σχεδόν όμοιες με του Mate 20 Pro, και έτσι διαθέτει την ίδια, κορυφαία οθόνη OLED με διαγώνιο 6,39 ιντσών και 538ppi όσον αφορά στο pixel density και στο εσωτερικό του διαθέτει το Kirin 980 SoC με τον οκταπύρηνο επεξεργαστή, την Mali-G76 MP10 GPU και την dual-NPU. Η συσκευή διαθέτει 8GB RAM και 256GB ή 512GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου (μέσω Huawei NM Card).

Επίσης διαθέτει την εμπρόσθια κάμερα των 24 Megapixels και την «τριπλή» κύρια κάμερα στο πίσω μέρος, που αποτελείται μία κάμερα 40 Megapixels  (με «quad-Bayer» αισθητήρα που βρίσκεται πίσω από σύστημα φακών με διάφραγμα f:/1,8), από μία στα 20 Megapixels με τηλεφακό (f:/2.4) και από μία υπερ-ευρυγώνια στα 8,0 Megapixels.

IMG_20181016_160615.jpg.37c62172fa49ff1215b99c0c8b87f0e4.jpg

Επίσης υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση 15W (και reverse wireless charging) αλλά και ενσύρματη φόρτιση Super Charging 40W για την μπαταρία των 4200mAh.

To Huawei Mate 20 RS Porsche Design διαθέτει «δερμάτινη πλάτη» (αυθεντικό δέρμα σε μαύρη ή κόκκινη απόχρωση) με μία γυάλινη λωρίδα στο πίσω μέρος όπου βρίσκεται και η τριπλή κάμερα με το φλας. Το κόστος του Huawei Mate 20 RS Porsche Design ξεκινάει από τα €1695 (256GB) και για το κορυφαίο μοντέλο φτάνει τα €2095 (512GB).

IMG_20181016_160633.jpg.2a7b1edb69e5138c683bf269f40ada72.jpg


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεγάλες φιλοδοξίες η Huawei. Μόνο εύποροι Κινέζοι θ' αγόραζαν κάτι τέτοιο. Θα μου πεις η κινέζικη αγορά είναι τεράστια, αυτό όμως είναι άλλο θέμα.

  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, madtheo είπε

Θα το πάρω σε κόκκινο για να πηγαίνει με τα κοκκινα-γκρι καθίσματα του panda μου.

Έτσι είναι. Αμα δεν έχεις δικό σου ισχυρό brand name δανείζεσαι από όπου βρεις.

Leica, Porsche, κλέβεις notch και πάει λέγοντας.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Confused 4
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, stafaf είπε

Έτσι είναι. Αμα δεν έχεις δικό σου ισχυρό brand name δανείζεσαι από όπου βρεις.

Leica, Porsche, κλέβεις notch και πάει λέγοντας.

Καλημέρα χωρίς να θέλω να σε πικάρω, πρόσφατα ασχολιόμουν με ενα Black Berry και θυμήθηκα πόσες λειτουργίες έχει δανειστεί ας πούμε , η apple απο αυτή.  Είναι φυσιολογικό νομίζω να δανείζονται χαρακτηρίστικά και λειτουργίες, γνωστή συνταγή. Αν θυμάμαι και καλα η apple χρησιμοποιύσαι και cpu samsung ενα φεγγάρι και sony camera στα κινητά της. Το να λέει λεει leica και να το υποστηρίζει κιολας για μένα ειναι φοβερό απο το κινητο hauwei ton 230€ mate 10 lite εως και mate 20 pro οι φωτογραφίες κρατάνε κάποια standard άξιες του ονόματος leica και είναι οι καλύτερες που έχω δει μέχρι στιγμής σε κινητό.

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

650 για λιγο δερματακι στην πλατη και μια γυαλινη λωριδα...και η Apple πιο φθηνα θα το χρεωνε.

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Καλημέρα χωρίς να θέλω να σε πικάρω, πρόσφατα ασχολιόμουν με ενα Black Berry και θυμήθηκα πόσες λειτουργίες έχει δανειστεί ας πούμε , η apple απο αυτή.  Είναι φυσιολογικό νομίζω να δανείζονται χαρακτηρίστικά και λειτουργίες, γνωστή συνταγή. Αν θυμάμαι και καλα η apple χρησιμοποιύσαι και cpu samsung ενα φεγγάρι....

Αλλο χαρακτηριστικά και λειτουργίες και άλλο αυτοκόλλητα porsche και leica για να εντυπωσιάσουμε. Εκεί εστιάζω  και δεν πικάρομαι μην ανησυχείς.

Αν μπορούσε θα κοτσάριζε και κανα μήλο πάνω αλλά ας όψεται.

5 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Αν δεν εχει μηλο πανω δεν ειναι καινοτομο.

Στα λόγια μου έρχεσαι.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, stafaf είπε

Αλλο χαρακτηριστικά και λειτουργίες και άλλο αυτοκόλλητα porsche και leica για να εντυπωσιάσουμε.

 

Γιατί οχι?

Κοίτα μπορει η leica να είπε οτι για να βάλω εγω το φακό μου πάνω στο κινητό θέλω και το ονομά μου απ εξω... για το porsche design υπερβολή και θα συμφωνήσω αλλα αυτό δε σημαίνει οτι και η apple είναι καλύτερη. Σε κοιτάει ποιο πολύ στη τσέπη απο άλλες εταιρίες.

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mants118 είπε

αυτό τώρα είναι ωραίο;;;; από μπροστά σεμέ και από πίσω χωρίστρα;;;; 😛

Και από κάτω μούσι.

2 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Γιατί οχι?

Ναι βρε απλά σχολιάζουμε. Ό,τι θέλει ο καθένας παίρνει, δεν είπε κανεις όχι.

Λες και μας πέφτει λόγος.

Απλά σχολιάζουμε έτσι για να γίνεται κουβέντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stafaf είπε

Και από κάτω μούσι.

Ναι βρε απλά σχολιάζουμε. Ό,τι θέλει ο καθένας παίρνει, δεν είπε κανεις όχι.

Λες και μας πέφτει λόγος.

Απλά σχολιάζουμε έτσι για να γίνεται κουβέντα.

😂

και εγώ .. πάντως το porsche design που είχε βγάλει και BB ωραία κινητά αλλα...απευθυνεται σε αλο κοινό ασ πουμε που έχουν porsche και δε ξέρουν τι κινητό να πάρουν 😂

1 λεπτό πριν, cp5120 είπε

Μήπως γίνεται διαγωνισμός για το ποια εταιρία θα έχει το ακριβότερο κινητό στην αγορά;
(Α, ρε πετροδολλάρια...)

εχει γίνει κουραστικό το 1000+ κινητό παίρνεις αυτοκίνητο ...ημαρτον .. υπερκοστολογήσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cp5120 είπε

Μήπως γίνεται διαγωνισμός για το ποια εταιρία θα έχει το ακριβότερο κινητό στην αγορά;
(Α, ρε πετροδολλάρια...)

Είναι και αυτό ένα είδος... contest for premium stuff μάλλον.

Ανοιξε η apple την "κερκόπορτα" του 1000ρικου και δεν θα υπάρξει ξανά ναυαρχίδα κάτω από 1000ρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...