Προς το περιεχόμενο

Αγορά HTC 10


Narcos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Guys καλησπερα. Ερωτησουλα. Αξιζει τον κοπο εν ετη 2018 να τσιμπησεις ενα HTC 10? Τι εννοω... Στο παρακατω link βρισκω απο αξιολογο πωλητη του EBAY με χιλιαδες θετικες αξιολογησεις, HTC 10 καινουργιο και σφραγισμενο, με εγγυση και τα σχετικα. Οχι refurbished οπως οι υπολοιποι πωλητες που βρισκω στο Αγγλικο ebay. Μου βγαινει μαζι με τα μεταφορικα στο περιπου 215€. Το θεμα ειναι αξιζει να παρεις σημερα ναυαρχιδα του 2016? Επειτα απο διαφορα καλα κινητα το τελευταιο διαστημα (iPhone X, S9, κλπ), για καποιον λογο εχω ξεμεινει αυτη τη στιγμη με ενα Nokia 6 (2017) και δεν την παλευω καθολου. Ασε που ξεμαθα με τα μεγαλουτσικα κινητα και μου ειναι λιγο καπως τωρα. Προσπαθω να το πουλησω ενα κατοσταρικο, να βαλω αλλα 100 και να παρω κατι αλλο. Η αληθεια ειναι πως ανεκαθεν ειχα μια καψουρα με το HTC 10, ειτε για το καθαρο android, ειτε για τον ηχο του, ειτε για το μεταλλο απο πισω...πολυ ομορφο, κλπ κλπ... ομως παντα κατεληγα σε Samsung και Apple! Αξιζει λοιπον να δωσω τα 200? Υπαρχει κατι καλυτερο εκει εξω σε αυτα τα χρηματα, καινουργιο ή και μεταχειρισμενο? Διαβαζω τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ απο ολους για την μπαταρια του, ομως τι στο διαολο... 1 μερα με νορμαλ χρηση δεν θα μου βγαζει? Δωστε τα φωτα σας... Ποσο μαλλον εαν καποιος το εχει/ειχε στην κατοχη του! Παρεπιπτοντως δεν με ενδιαφερουν καθαρα κινεζικες εταιριες τυπου Xiaomi. Οχι τιποτα αλλο δηλαδη, καθαρα για ψυχολογικους λογους διοτι κατα τα αλλα μια χαρα συσκευες ειναι.

https://www.ebay.co.uk/itm/263916485892?ul_noapp=true

Επεξ/σία από Narcos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ή συσκευή αξίζει 100% τά χρήματα πού λες, φοβερή ποιότητα κατασκευής εξαιρετικός ήχος, εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ με έναν ψηφιακό εγγραφέα tascam για ηχογράφηση ιντερνετικού ραδιοφώνου. 

Δεν νομίζω ότι σε αυτά τά χρήματα μπορείς νά πάρεις κάτι ποιοτικά ισάξιο με το htc 10. 

Απαραίτητη προϋπόθεση ακόμα πριν το πάρεις μία θήκη spigen rugget armor διότι ή συσκευή γλιστράει πάρα πολύ. 

Είναι πολύ ανθεκτικό σε τυχόν πέσιμο.... μακρυά από σένα βέβαια κάτι το οποίο διαπίστωσα όταν από απροσεξία μου έπεσε από ύψος 1,5 μέτρο περίπου με την θήκη βέβαια πού προαναφέρω χωρίς νά πάθει τίποτα απολύτως. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, freename1964 είπε

Ή συσκευή αξίζει 100% τά χρήματα πού λες, φοβερή ποιότητα κατασκευής εξαιρετικός ήχος, εγώ προσωπικά το χρησιμοποιώ με έναν ψηφιακό εγγραφέα tascam για ηχογράφηση ιντερνετικού ραδιοφώνου. 

Δεν νομίζω ότι σε αυτά τά χρήματα μπορείς νά πάρεις κάτι ποιοτικά ισάξιο με το htc 10. 

Απαραίτητη προϋπόθεση ακόμα πριν το πάρεις μία θήκη spigen rugget armor διότι ή συσκευή γλιστράει πάρα πολύ. 

Είναι πολύ ανθεκτικό σε τυχόν πέσιμο.... μακρυά από σένα βέβαια κάτι το οποίο διαπίστωσα όταν από απροσεξία μου έπεσε από ύψος 1,5 μέτρο περίπου με την θήκη βέβαια πού προαναφέρω χωρίς νά πάθει τίποτα απολύτως. 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλος. Απο μπαταρια πως πας? Σου βγαζει μερα χρησης? Ποσο καιρο το εχεις? Οσο για την θηκουλα, οντως εχω δει την Rugged Armor της Spigen, απλως σκεφτηκα μηπως επειδη θα δωσω σχετικα λιγα χρηματα, αξιζει τον κοπο επιτελους για ΠΡΩΤΗ φορα να χαρω κινητο χωρις θηκες και τζαμακια! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλή τιμή, τώρα το τι θα σου στείλουν από εκεί, είναι άλλη ιστορία :P

Χτύπα το πάντως. Αξίζει σ αυτά τα χρήματα. 

 

Διάβασε πρώτα τις αρνητικές κριτικές του πωλητή πριν κάνεις κίνηση. 

https://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=gcomm3rce&myworld=true&items=25&iid=-1&de=off&which=negative&interval=365

Επεξ/σία από Sasuke_Uchiha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sasuke_Uchiha είπε

Πολύ καλή τιμή, τώρα το τι θα σου στείλουν από εκεί, είναι άλλη ιστορία :P

Χτύπα το πάντως. Αξίζει σ αυτά τα χρήματα. 

Διάβασε πρώτα τις αρνητικές κριτικές του πωλητή πριν κάνεις κίνηση. 

https://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=gcomm3rce&myworld=true&items=25&iid=-1&de=off&which=negative&interval=365

Οντως προβληματιζομαι λιγακι διαβαζοντας τις αρνητικες κριτικες, παροτι οι θετικες ειναι απειρως περισσοτερες! Αν στις αρνητικες γραφανε για παραδειγμα μονο ζητηματα αργης αποστολης κλπ, ολα καλα... Ομως υπαρχουν αρκετοι που ειναι σε στυλ "απατεωνας... γραφει οτι πουλαει σφραγισμενες συσκευες αλλα το κουτι ηταν ανοιχτο... ειναι ανακατασκευασμενο... μπλα μπλα".... Απο την αλλη οντως παρα ειναι φθηνο και τρελη ευκαιρια, αν οντως ισχυουν οσα γραφει στην περιγραφη για σφραγισμενη συσκευη! Τι να πω.....

By the way, να ρωτησω κατι ως ασχετος..... Πες οτι η συσκευη ειναι οντως σφραγισμενη αλλα καθεται στο κουτι της 1-2 χρονια... Παιζει καποιον ρολο αυτο για την μπαταρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είχα το 10αρι καλό χρυσό άγιο άλλα η φωτεινότητά οθόνης (μου έκατσε η tianma) ήταν τραγική, στον ήλιο δεν έβλεπα τη τύφλα μου  .... επίσης το σήμα του wifi ήταν γτπκ ... η μπαταρία που λες μόνο με nugat ήταν κάπως καλή ενώ με mm και oreo έφευγε νερό😬 ... από μένα πλέον δεν αξίζει (αν σου κάτσει και τελωνείο θα σου βγει ο κούκος αηδόνι) συσκευή 2,5 χρόνων κοιτά για κάτι άλλο

Επεξ/σία από ziaba
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ziaba είπε

είχα το 10αρι καλό χρυσό άγιο άλλα η φωτεινότητά οθόνης (μου έκατσε η tianma) ήταν τραγική, στον ήλιο δεν έβλεπα τη τύφλα μου  .... επίσης το σήμα του wifi ήταν γτπκ ... η μπαταρία που λες μόνο με nugat ήταν κάπως καλή ενώ με mm και oreo έφευγε νερό😬 ... από μένα πλέον δεν αξίζει (αν σου κάτσει και τελωνείο θα σου βγει ο κούκος αηδόνι) συσκευή 2,5 χρόνων κοιτά για κάτι άλλο

Σχετικα με την φωτεινοτητα μονο σε ηλιο το προβλημα ή γενικοτερα? Επισης εχεις κατι καλυτερο να μου προτεινεις εκει γυρω στα 200 ευρω?

ΥΣ: Τι ειναι η tianma? 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο καλή συσκευή και αν είναι μιλάμε για android 2.5 ετών που σημαίνει ότι δεν θα έχει την παραμικρή υποστήριξη στο λογισμικό. Και εγώ την καραγουστάρω την συγκεκριμένη αλλά δεν θα την αγόραζα σήμερα. Μόνο iphone σε παλιές συσκευές μιας και πάνε αρκετά σε θέμα υποστήριξης. Για android προτίμησε κάτι άλλο έστω για να είσαι up to date για κάνα έτος πριν σταματήσουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν συσκευη ειναι καλη. Ο Snap 820 εξακολουθει να ειναι εξαιρετικα αξιολογος ακομη και σημερα. Τα λεφτα του τα αξιζει βασικα κυριως της πολυ καλης του καμερας οπου στα 200€ δεν βρισκεις αναλογη. Ισως ουτε στα 300€ θα ελεγα. Μειονεκτημα η παλια αναλογια οθονης αλλα δεν θα με πολυενδιεφερε εκτος κι αν θελεις κι εσυ 6” οθονες. Μειον επισης τα 32gb αλλα παιρνει ομως SD. Δεν ειναι dual εαν αυτο σε ενδιαφερει. Στην συσκευασια περιλαμβανεται και ο quick charger κανονικα. Ειναι νομιζω καλη αγορα για τα 200€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Οσο καλή συσκευή και αν είναι μιλάμε για android 2.5 ετών που σημαίνει ότι δεν θα έχει την παραμικρή υποστήριξη στο λογισμικό. Και εγώ την καραγουστάρω την συγκεκριμένη αλλά δεν θα την αγόραζα σήμερα. Μόνο iphone σε παλιές συσκευές μιας και πάνε αρκετά σε θέμα υποστήριξης. Για android προτίμησε κάτι άλλο έστω για να είσαι up to date για κάνα έτος πριν σταματήσουν. 

Μιλας πολυ σωστα ομως......ρωταω τον εαυτο μου..... τι στο καλο θα κερδισω ή μαλλον θα χασω απο το γεγονος πως επαψε πλεον να υποστηριζεται? Αν δεν κανω λαθος η υποστηριξη για το HTC 10 εχει τελειωσει με Oreo 8.0! So what? Ασε δηλαδη που υπαρχει και η λυση του root αν γουσταρεις τετοια σκηνικα! Ουσιαστικα ψαχνω μια συσκευη να την κρατησω κανενα 6μηνο ως συνηθως.... Να εχω μια εντελως smooth καθημερινη εμπειρια.... Με καλη οθονη... Καλο ηχο... Καλη καμερα... Ευχρηστο σχετικα στο χερι... Σφαιρατο δαχτυλικο αποτυπωμα... και σιγουρα καλη και στιβαρη κατασκευη! Φυσικα ολη η συζητηση γινεται βαση της προσφορας που βρισκω στο EBAY στα 215 ευρω σφραγισμενο (ελπιζω)... Διαφορετικα αν μιλαμε για 360 που κοστιζει στο σκρουτζ.... ε πας για αλλα! Δεν ξερω αν φαινεται πως προσπαθω με τα λογια μου να δικαιολογησω με το ζορι την αγορα που ετοιμαζομαι να κανω... Ομως ψαχνω να βρω και τι καλυτερο υπαρχει απο ενα καινουργιο HTC 10 σε αυτα τα χρηματα.

24 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Σαν συσκευη ειναι καλη. Ο Snap 820 εξακολουθει να ειναι εξαιρετικα αξιολογος ακομη και σημερα. Τα λεφτα του τα αξιζει βασικα κυριως της πολυ καλης του καμερας οπου στα 200€ δεν βρισκεις αναλογη. Ισως ουτε στα 300€ θα ελεγα. Μειονεκτημα η παλια αναλογια οθονης αλλα δεν θα με πολυενδιεφερε εκτος κι αν θελεις κι εσυ 6” οθονες. Μειον επισης τα 32gb αλλα παιρνει ομως SD. Δεν ειναι dual εαν αυτο σε ενδιαφερει. Στην συσκευασια περιλαμβανεται και ο quick charger κανονικα. Ειναι νομιζω καλη αγορα για τα 200€.

Κοιτα... Δεν χαιρομαι κιολας με τα χοντρα bezels ομως τα γουσταρω πολυ περισσοτερο σε σχεση με το αθλιο notch που ειχα στο iPhone X! Θα μου αρεσε σιγουρα ενα κινητο τυπου S8/S9, ομως για την ωρα δεν βγαινω οικονομικα! Στα GB μικρο το κακο... Δεν το γεμιζω ποτε! Οπως επισης ουτε το dual με απασχολει...

Επεξ/σία από Narcos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν καιγεσαι για αμεση αγορα και η καμερα δεν ειναι προτεραιοτητα τοτε μπορεις να δεις και αυτο στα 115€ με τον snap820 επισης. Κινεζικο αλλα εχει καλες κριτικες και καλη οθονη. Για ενα εξαμηνο που λες (ή και για πολυ παραπανω) μια χαρα ειναι εαν ζοριζεσαι στα χρηματα.

Για 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Narcos είπε

Μιλας πολυ σωστα ομως......ρωταω τον εαυτο μου..... τι στο καλο θα κερδισω ή μαλλον θα χασω απο το γεγονος πως επαψε πλεον να υποστηριζεται? Αν δεν κανω λαθος η υποστηριξη για το HTC 10 εχει τελειωσει με Oreo 8.0! So what? Ασε δηλαδη που υπαρχει και η λυση του root αν γουσταρεις τετοια σκηνικα! Ουσιαστικα ψαχνω μια συσκευη να την κρατησω κανενα 6μηνο ως συνηθως.... Να εχω μια εντελως smooth καθημερινη εμπειρια.... Με καλη οθονη... Καλο ηχο... Καλη καμερα... Ευχρηστο σχετικα στο χερι... Σφαιρατο δαχτυλικο αποτυπωμα... και σιγουρα καλη και στιβαρη κατασκευη! Φυσικα ολη η συζητηση γινεται βαση της προσφορας που βρισκω στο EBAY στα 215 ευρω σφραγισμενο (ελπιζω)... Διαφορετικα αν μιλαμε για 360 που κοστιζει στο σκρουτζ.... ε πας για αλλα! Δεν ξερω αν φαινεται πως προσπαθω με τα λογια μου να δικαιολογησω με το ζορι την αγορα που ετοιμαζομαι να κανω... Ομως ψαχνω να βρω και τι καλυτερο υπαρχει απο ενα καινουργιο HTC 10 σε αυτα τα χρηματα.

Κοίτα το τι θα χάσεις έχει να κάνει περισσότερο με το κομμάτι των patch ασφαλείας παρά από την έκδοση του android. Αυτό βέβαια είναι δικό σου θέμα για το πως το δέχεσαι. Από εκεί και μετά προφανώς και σαν συσκευή ακόμα και σήμερα είναι μια χαρά με πολλά στοιχεία να είναι σούπερ όπως κατασκευή, ήχος και κάμερα. Συσκευή σε αυτά τα λεφτά η μόνη που αξίζει τα λεφτά της είναι το Mi A2 και η lite εκδοχή του αλλά ποιοτικά δεν πιάνουν το HTC 10 χωρίς όμως να σημαίνει ότι είναι άσχημα. Εναλλακτικά και η τωρινή μου συσκευή (Moto Z2 play) είναι επίσης τέρμα για τέρμα αξιόλογη για τα λεφτά της όμως πρόκειται για περσινή συσκευή όμως ποιοτικά είναι πολύ κοντά με το HTC και έχει άλλα πλεονεκτήματα που λείπουν από αυτό (όπως αδιαβροχοποίηση, OLED οθόνη και μεγάλη διάρκεια μπαταρίας). 

Βέβαια από την στιγμή που λες ότι την θες μόνο για κάνα 6μηνο ε τότε δεν χρειάζεται να ρωτάς. Αγοράζεις και ότι σου βγει, έτσι και αλλιώς 6 μήνες θα μείνει στα χέρια σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Κοίτα το τι θα χάσεις έχει να κάνει περισσότερο με το κομμάτι των patch ασφαλείας παρά από την έκδοση του android. Αυτό βέβαια είναι δικό σου θέμα για το πως το δέχεσαι. Από εκεί και μετά προφανώς και σαν συσκευή ακόμα και σήμερα είναι μια χαρά με πολλά στοιχεία να είναι σούπερ όπως κατασκευή, ήχος και κάμερα. Συσκευή σε αυτά τα λεφτά η μόνη που αξίζει τα λεφτά της είναι το Mi A2 και η lite εκδοχή του αλλά ποιοτικά δεν πιάνουν το HTC 10 χωρίς όμως να σημαίνει ότι είναι άσχημα. Εναλλακτικά και η τωρινή μου συσκευή (Moto Z2 play) είναι επίσης τέρμα για τέρμα αξιόλογη για τα λεφτά της όμως πρόκειται για περσινή συσκευή όμως ποιοτικά είναι πολύ κοντά με το HTC και έχει άλλα πλεονεκτήματα που λείπουν από αυτό (όπως αδιαβροχοποίηση, OLED οθόνη και μεγάλη διάρκεια μπαταρίας). 

Βέβαια από την στιγμή που λες ότι την θες μόνο για κάνα 6μηνο ε τότε δεν χρειάζεται να ρωτάς. Αγοράζεις και ότι σου βγει, έτσι και αλλιώς 6 μήνες θα μείνει στα χέρια σου. 

 

12 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Εαν δεν καιγεσαι για αμεση αγορα και η καμερα δεν ειναι προτεραιοτητα τοτε μπορεις να δεις και αυτο στα 115€ με τον snap820 επισης. Κινεζικο αλλα εχει καλες κριτικες και καλη οθονη. Για ενα εξαμηνο που λες (ή και για πολυ παραπανω) μια χαρα ειναι εαν ζοριζεσαι στα χρηματα.

Για 

Ευχαριστω πολυ παιδες για τις συμβουλες... Ξανακανω την ερωτηση μιας και πιο πανω δεν μου απαντησε καποιος! Πες οτι η συσκευη ειναι οντως σφραγισμενη αλλα καθεται στο κουτι της 1-2 χρονια... Παιζει καποιον ρολο αυτο για την μπαταρια, αφου η συσκευη δεν ενεργοποιηθηκε ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Narcos είπε

Ευχαριστω πολυ παιδες για τις συμβουλες... Ξανακανω την ερωτηση μιας και πιο πανω δεν μου απαντησε καποιος! Πες οτι η συσκευη ειναι οντως σφραγισμενη αλλα καθεται στο κουτι της 1-2 χρονια... Παιζει καποιον ρολο αυτο για την μπαταρια, αφου η συσκευη δεν ενεργοποιηθηκε ποτε? 

Δεν εχει καποιο ιδιαιτερο προβλημα. Οι μπαταριες ερχονται προφορτισμενες στο περιπου 80% τους, η αποφόρτιση στις Li-ion  ειναι εξαιρετικα αργη και δεν εχουν προβλημα ακομη και αν μεινουν εντελως ξεφορτιστες για πολυ καιρο. Δεν ειναι το καλυτερο δυνατο σεναριο αλλα δεν ειναι και κατι τοσο τρομερο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Narcos είπε

Σχετικα με την φωτεινοτητα μονο σε ηλιο το προβλημα ή γενικοτερα? Επισης εχεις κατι καλυτερο να μου προτεινεις εκει γυρω στα 200 ευρω?

ΥΣ: Τι ειναι η tianma? 😁

tianma είναι εργοστάσιο κατασκευής των πάνελ σε κάποια HTC 10 παίζουν και sharp οθόνες που ναι πιο καλές αλλά μην φανταστείς τρελή διαφορά...τεσπα μόνο στον ήλιο έξω υπήρχε θέμα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...