Προς το περιεχόμενο

A Discovery of Witches[2018]


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

MV5BOTRmZDY2YmUtODBhNS00Zjg2LWFjY2QtMmFl

Πως το βλεπετε? Το πετυχα στο imdb ειδα Palmeraki οποτε μπηκε για κατεβασμα. Καλες βαθμολόγιες βλεπω το genre κατι διαφορετικο απο αυτα που βλεπω οποτε ευκαιρια. 

 

https://www.imdb.com/title/tt2177461/?ref_=ttep_ep_tt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέει που το ξεκινήσατε;
Καλή η Πάλμερ, αλλά από το τρέιλερ μου φάνηκε λίγο χάλια η σειρά.
Κι εμένα μου αρέσουν συνήθως τέτοιας θεματολογίας σειράς, αυτή δε με τραβάει με τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Τι λέει που το ξεκινήσατε;
Καλή η Πάλμερ, αλλά από το τρέιλερ μου φάνηκε λίγο χάλια η σειρά.
Κι εμένα μου αρέσουν συνήθως τέτοιας θεματολογίας σειράς, αυτή δε με τραβάει με τίποτα...

Αύριο θα την πιάσω και θα γράψω εντυπώσεις. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδα το πρωτο επεισοδιο. Βρυκολακες μαγοι πολυ ωραια η ατμοσφαιρα της Οξφορδης με πολυ μυστηριο που αν το πανε καλα θα βγει μια πολυ ωραια σειρα. Περασε πολυ γρηγορα η ωρα δεν εκανε καθολου κοιλια οποτε προτεινετε. Το Palmeraki δεν απογοητευει κουκλα οπως παντα.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα το 5 επεισόδιο χθες και έχουν βγει αλλα 2. Περνάει η ώρα χωρίς να το καταλάβω πολύ μυστήριο και γενικά αρκετά ενδιαφέρουσα σειρά. 8 επεισόδια η σεζόν χαίρομαι που δεν το ξεχειλωνουν με 20 25 επεισόδια άλλων σειρών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δύο επεισόδια είδα, τρίτο δεν πρόκειται να δω.

Η υπόθεση είναι παντελώς τετριμμένη, ο "απαγορευμένος έρωτας" αστείος, κρυόμπλαστρες ερμηνείες. Η (όχι και τόσο) άγουρη μάγισσα που ερωτεύεται το ώριμο (έλα μωρέ τώρα ούτε δύο χιλιάδων ετών δεν είναι να 'ούμε) βαμπίρ, η άτιμη κενωνία που άλλους τους ανεβάζει κι άλλους τους κατεβάζει και δεν τους αφήνει να χαρούν τον έρωτά τους... Και, προφανώς, η μάγισσα κατέχει ένα φοβερό μυστικό που κάποιοι θέλουν να θάψουν αλλά ποιοι να είναι αυτοί οι κάποιοι. Και κάπως έτσι θα πορευτούμε στη σεζόν.

Α, έχει και ένα κεφάλι που πιπιλάει το αίμα ενός και κάνει κάτι σιβυλλικές μαντεψιές που τύφλα να 'χει η Πυθία. Τελευταία φορά, φανταζόμουν τον Γιάγκο Δράκο να αγανακτεί, "Τι εννοείς, μίλα καθαρά Βίρνα".

Εντωμεταξύ, η παρέα ενθουσιασμένη. Πλήρης διάσταση απόψεων.

Υ.Γ. Κάποιος να πει του σκηνοθέτη πως όταν γράφει σκηνή με τρέξιμο, να μην την ξεκινάει "χαλαρό τροχάδην, επιτάχυνση, στοπ και διάλογος της πλάκας" γιατί μόνο το "action/cut" δεν ακούγεται εκείνη την ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος και το 7 επεισοδιο και εμεινε ακομα ενα οπως δειχνει το imdb για να τελειωσει η σεζον. Η σειρα πηγε τραινο πολυ ωραια ατμοσφαιρα μυστηριο συναισθηματα γενικα δεν εκανε καμια κοιλια και συνεχεια αλλαζουμε παραστασεις και μερη. Βγαινει αυριο το τελευταιο επεισοδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος και το 8 επεισοδιο με ενα αρκετα καλο cliffhanger για τη νεα σεζον. Το επεισοδιο κυλησε αρκετα υποτονικα μετα το πρωτο 5λεπτο αλλα μπορω να πω οτι ηταν μια ολοκληρωμενη σωστη σεζον που μας δινει υλικο για το τι θα ακολουθησει στις επομενες σεζον. Ελπιζω να κρατησει τα υψηλα στανταρ και να ανεβει ακομα παραπανω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει πολύ αυτό το είδος paranormal, βιβλιοθήκες, απόκρυφες ιστορίες, μυστήριο, μαγεία κτλ, έβαλα να δω το πρώτο επεισόδιο και πραγματικά μετά από 25 λεπτά είχα μείνει άναυδος με το πόσο χάλια μπορούν να είναι οι ερμηνείες σε μια σειρά.

ΟΚ, από πλοκή και oneliners τικάρει όλα τα κλισέ αλλά η ηθοποιία είναι τρομερά μέτρια στην καλύτερη. Ώρες ώρες σου δίνει την εντύπωση ότι η παραγωγή κρατάει πλακάτ με τους διαλόγους ή ότι οι ηθοποιοί τους διαβάζανε με autocue. Θα τελειώσω το επεισόδιο να δω πώς κλείνει αλλά δεν με βλέπω να συνεχίζω για πολύ ακόμα τη σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Βγηκε η δευτερη σεζον 10 επεισοδια χθες και σημερα τα εχει ολα μαραθωνιο στο ote tv. Ειδα τα πρωτα 2 και το παει παρα πολυ καλα. Το Λονδινο του 1590 μου θυμιζει αρκετα το Λονδινο του Assassin's Creed Syndicate. Αν συνεχισει ετσι θα μιλαμε για μια απο τις καλυτερες σειρες με βρικολακες/δαιμονες/μαγισσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμω να γυρισουν στο σημερα, να δουμε καθαρα σε world of darkness σκηνικα...παιζει στα ορια του twilight και κατι πιο mature...ελπιζω να διαλεξει τη 2η κατευθυνση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...