Προς το περιεχόμενο

Ryzen 2600 + MSI B350 PC MATE


Panos_Tz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, mordredgr είπε

μπορεις να τα πας πισω στο μαγαζι που τα αγορασες συσκευασμενα και να ζητησεις πισω τα χρηματα σου

Δεν δέχονται κάτι τέτοιο απο την στιγμή που κουμπωθούν τα πράγματα που είναι εν μέρη λογικό.

 

50 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Νομίζω ότι τρέχει ακόμη η φάση την amd που αν τους στείλεις απόδειξη αγοράς μητρικής και επεξεργαστή μπορούν να σου στείλουν δανεικό έναν σειράς 1 ryzen, να κάνεις το update και να τον στείλεις πίσω. Υπάρχουν εδώ μέσα παιδιά που το έκαναν έτσι.

Το τσέκαρα και εγώ αυτό φίλε μου και τους έστειλα να δω τι μπορεί να γίνει απο εκείνους.

 

 

31 λεπτά πριν, Fp84 είπε

Ότι είπε ο dimoskoutr, μπες στο site της AMD και κάνε την διαδικασία + μια αρνητική στο σκρουτζ 

Ξανά πήρα το μαγαζί και τους είπα την κατάσταση και μου είπαν: Αν και δεν κάνουμε support αλλά μόνο retail θα σου βρούμε εμείς έναν first Gen επεξεργαστή και θα μας το φέρεις να στο κάνουμε..
Αρα την αρνητική την γλίτωσαν, ;) 

 

 

11 λεπτά πριν, splanis είπε

@Νικηφόρος Μπαντούνας έχω δει αγγελία ότι κάνει bios update. Με επιφύλαξη. 

To βρήκα και εγώ το παλικαράκι και μου είπε οτι κάνει τέτοια γιατι έχει spare AM4 CPU .. Αν δεν βρώ άκρη με αυτούς θα τον προτιμήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 hours ago, splanis said:

@Νικηφόρος Μπαντούνας έχω δει αγγελία ότι κάνει bios update. Με επιφύλαξη. 

Indeed i do, με βρηκε ηδη το παιδι μέσο Facebook, καθως η αγγελια μου εδω διαγράφτηκε απο τον  mod "billdanos" γιατι αποτι φενεται δεν ειναι συμφωνη με τους κανονες του φορουμ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Νικηφόρος Μπαντούνας είπε

Indeed i do, με βρηκε ηδη το παιδι μέσο Facebook, καθως η αγγελια μου εδω διαγράφτηκε απο τον  mod "billdanos" γιατι αποτι φενεται δεν ειναι συμφωνη με τους κανονες του φορουμ. 

Και γω στο φβ την είδα και το πα :P

Τώρα για την διαγραφή τι να πω αλήθεια. 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που την βλεπει κοσμος, μονο 3 ατομα μου εχουν στείλει απο τοτε που την εβαλα, νομιζα οτι ειχε διαγραφει :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, "MoPaR" είπε

Καλησπερα σκεφτομαι και γω για την αγορα της ιδιας μητρικης αλλα με τον ryzen 5 1600 θα εχω το ιδιο προβλημα με το bios η θα λειτουργει κανονικα;

Καλημέρα, πάρε Β450 chip. Οι διαφορές στην τιμή είναι μηδαμινές.

B450

Επεξ/σία από rsttls
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, "MoPaR" είπε

Καλησπερα σκεφτομαι και γω για την αγορα της ιδιας μητρικης αλλα με τον ryzen 5 1600 θα εχω το ιδιο προβλημα με το bios η θα λειτουργει κανονικα;

Ο 1600 δουλεύει σε κάθε μητρική πρώτης γενιάς. Αλλά καλύτερα πάρε Β450.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/10/2018 στις 2:46 ΜΜ, Panos_Tz είπε

Δεν δέχονται κάτι τέτοιο απο την στιγμή που κουμπωθούν τα πράγματα που είναι εν μέρη λογικό.

Το τσέκαρα και εγώ αυτό φίλε μου και τους έστειλα να δω τι μπορεί να γίνει απο εκείνους.

 

Ξανά πήρα το μαγαζί και τους είπα την κατάσταση και μου είπαν: Αν και δεν κάνουμε support αλλά μόνο retail θα σου βρούμε εμείς έναν first Gen επεξεργαστή και θα μας το φέρεις να στο κάνουμε..
Αρα την αρνητική την γλίτωσαν, ;) 

 

To βρήκα και εγώ το παλικαράκι και μου είπε οτι κάνει τέτοια γιατι έχει spare AM4 CPU .. Αν δεν βρώ άκρη με αυτούς θα τον προτιμήσω.

2-3 μέρες κάνει να έρθει η cpu απο την ίδια την amd, ούτε να υποχρεώνεσαι σε κάποιον ούτε να παρακαλάς το μαγαζί που το αγόρασες.... 

Ps: εγω θα τα γύρναγα πίσω και θα έπαιρνα b450 μητρική για το καλύτερο memory support που έχουν 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, "MoPaR" είπε

Καλησπερα σκεφτομαι και γω για την αγορα της ιδιας μητρικης αλλα με τον ryzen 5 1600 θα εχω το ιδιο προβλημα με το bios η θα λειτουργει κανονικα;

Θα δουλεύει κανονικά απο όσο αναφέρει η MSI !

13 λεπτά πριν, leros2004 είπε

2-3 μέρες κάνει να έρθει η cpu απο την ίδια την amd, ούτε να υποχρεώνεσαι σε κάποιον ούτε να παρακαλάς το μαγαζί που το αγόρασες.... 

Ps: εγω θα τα γύρναγα πίσω και θα έπαιρνα b450 μητρική για το καλύτερο memory support που έχουν 

Ισως θα έπρεπε να παω κατευθειαν σε 450 αλλά.....
Οι τύποι αφου την έχω ανοίξει εν νομίζω να το δεχτούν και να αρχίσω τωρα τσαμπουκάδες και τέτοια δεν το ψήνω καθόλου..
Απλά next time θα πάω σε κάποιον με σίγουρο support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Και ποια η διαφορα με την b350  ροταω γιατι στηνω πρωτη φορα και 10 απο δω 10 απο κει και βγαινω εκτος budget

8 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Ο 1600 δουλεύει σε κάθε μητρική πρώτης γενιάς. Αλλά καλύτερα πάρε Β450.

B450 ποιας εταιριας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, "MoPaR" είπε

Και ποια η διαφορα με την b350  ροταω γιατι στηνω πρωτη φορα και 10 απο δω 10 απο κει και βγαινω εκτος budget

B450 ποιας εταιριας;

Τελευταίο chip της AMD. Το βασικότερο πλεονέκτημα καλύτερο ram support(πολύ βασικό), m.2 disks etc.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rsttls είπε

Τελευταίο chip της AMD. Το βασικότερο πλεονέκτημα καλύτερο ram support(πολύ βασικό), m.2 disks etc.   

+ άλλο ενα βασικότατο: έχει κουμπάκι για bios restore σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά στο update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, rsttls είπε

Τελευταίο chip της AMD. Το βασικότερο πλεονέκτημα καλύτερο ram support(πολύ βασικό), m.2 disks etc.   

Δηλαδη δεχεται μεχρι και το τελευταιο τσιπ και με τις ραμ τι ακριβως γινεται; δεν καταλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...