Προς το περιεχόμενο

Ryzen 2600 + MSI B350 PC MATE


Panos_Tz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και απο μενα.Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα.Εχω ρυζεν 5 1600 και μητρικη την b350 pc mate.ειχα γραψει στην παραγγελια να κανουν το update αλλα δεν ξερω αν το εκαναν τελικα.Περνω τηλεφωνο εδω και μερες και δεν το σηκωνουν ποτε.Αν δεν το εχουν κανει,ποια ειναι η λυση?να μπω απο τωρα να πω στην amd να μου στειλει αλλον?τα μεταφορικα τα πληρωνω εγω?ειχα στο μυαλο μου να στηθει το pc την πεμπτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

Καλησπερα και απο μενα.Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα.Εχω ρυζεν 5 1600 και μητρικη την b350 pc mate.ειχα γραψει στην παραγγελια να κανουν το update αλλα δεν ξερω αν το εκαναν τελικα.Περνω τηλεφωνο εδω και μερες και δεν το σηκωνουν ποτε.Αν δεν το εχουν κανει,ποια ειναι η λυση?να μπω απο τωρα να πω στην amd να μου στειλει αλλον?τα μεταφορικα τα πληρωνω εγω?ειχα στο μυαλο μου να στηθει το pc την πεμπτη...

Αν έχεις τον 1600 δεν χρειάζεται update μόνο οι 2χχχ ryzen σε b350 και x370 chipset 

Μήπως είναι αλλού το πρόβλημα σου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fp84 είπε

Αν έχεις τον 1600 δεν χρειάζεται update μόνο οι 2χχχ ryzen σε b350 και x370 chipset 

Μήπως είναι αλλού το πρόβλημα σου???

Δεν το έχω στήσει το pc Είναι του κολλητού. Θα πάω την Πέμπτη. Απλά νόμιζα ότι και γω 5 1600 θέλει bios update .Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2018 στις 4:51 ΜΜ, LabrakisG1992 είπε

Δεν το έχω στήσει το pc Είναι του κολλητού. Θα πάω την Πέμπτη. Απλά νόμιζα ότι και γω 5 1600 θέλει bios update .Ευχαριστώ 

Οπως λέει και ο φίλος παραπάνω δεν χρειάζεται update για τους first Gen Amd ... Ίσως είναι αλλού το πρόβλημα. Τσέκαρε σίγουρα να είναι 8pin απο το τροφοδοτικό στην μητρική, και να βάλεις την RAM στην σωστή υποδοχή. ( Συγκεκριμένα θέλει να είναι στην προ-τελευταία (τρίτη) υποδοχή αν είναι single channel και πρώτη-τρίτη αν είναι double )
Have a look και μας λες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...