Προς το περιεχόμενο

Πως πουλάω στο Ebay?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω ότι λογικα εχει συζητηθεί άπειρες φορές

Έχω αρκετά πραγματα μέχρι 2,3 κιλά (κυρίως είδη τεχνολογίας). Είδη όμως παλαιάς τεχνολογίας όπως κάρτες PCI IDE RAID, PCMCΙΑ Με διάφορες εξόδους, παλαιούς μετατροπείς όπως AUI σε UTP , routers Κλπ

Πήγα να ξεκινήσω μια πώληση αλλά χάθηκα λίγο.  Πέρα από τις πληροφορίες τις γενικές και την τιμή (buy it now) μπερδεύομαι στα παρακάτω

Domestic Και International returns accepted. Αν τα βάλω μεγαλώνω πχ το κύρος μου? (Δεν έχω αξιολογήσεις, Δεν έχω κάνει ποτέ συναλλαγή).

Domestic Shipping : Το αφήνω free . Θα χρεώνω πχ 2 ευρώ παραπάνω και θα τα στέλνω με ΕΛΤΑ. Ετσι και αλλιώς μικρά είναι τα δέματα και το κόστος του κάθε προϊόντος θα είναι μεχρι 15 ευρώ

Για International Shipping : Θα βάλω μόνο Ευρώπη. Εγώ θέλω και αυτά να τα στείλω με ΕΛΤΑ. Μπερδεύομαι στο τι θα βάλω από κάτω

Standard Internationl Shipping? Κόστος? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως αναμεσα στα μεταφορικα και την προμηθεια που παιρνει το Ebay και το Paypal δεν νομιζω πως αξιζει να πουλας εκει πραγματα.

Απο εκει και περα μπορεις να ζητησεις τιμοκαταλογο απο τα ΕΛΤΑ για Ευρωπαικες χωρες και να βαλεις εναν μεσο ορο στο Shipping.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Πολλά από τα είδη που θέλω να διώξω είναι περίεργα, παλαιότερης τεχνολογίας και καποια απο αυτα αρκετά εξειδικευμένα. Προσπαθώ να τα διώξω στην Ελληνική αγορά με αρκετά χαμηλή τιμή την στιγμή που στο ebay βλέπω κάποια από αυτά να πωλούνται 300 και 400% παραπάνω από ότι τα δίνω εγω

Οπότε σκέφτηκα ότι η λύση ειναι το ebay για αρκετά από αυτά. Εντάξει δεν με πειράζει η προμήθεια. Κάτι θα βγάλω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Έχεις δίκιο. Πολλά από τα είδη που θέλω να διώξω είναι περίεργα, παλαιότερης τεχνολογίας και καποια απο αυτα αρκετά εξειδικευμένα. Προσπαθώ να τα διώξω στην Ελληνική αγορά με αρκετά χαμηλή τιμή την στιγμή που στο ebay βλέπω κάποια από αυτά να πωλούνται 300 και 400% παραπάνω από ότι τα δίνω εγω

Οπότε σκέφτηκα ότι η λύση ειναι το ebay για αρκετά από αυτά. Εντάξει δεν με πειράζει η προμήθεια. Κάτι θα βγάλω

Ειναι αρκετα μεγαλη η προμηθεια παντως, αλλα αν οντως τα δινουν 300-400% επανω τοτε οκ ναι θα βγαλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...