Προς το περιεχόμενο

κολλημένος μετρητής ΔΕΗ


mader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα, θα ήθελα την γνώμη ενός εμπείρου για το θέμα αυτό γτ είμαι έτοιμος να σκάσω. Έχω ένα ακίνητο στο ονομα του πατερα μου το όποιο εδώ και 1 χρόνο δεν κατοικείται. Τον Οκτώβριο μετακόμισα εδώ και ξαφνικά με ενημέρωσε ένας γειτωνας ότι ήρθε κλιμακίο της ΔΕΗ κ με ψάχνουν διότι το ρολόι δεν γράφει. Το κοίταξα καιεγω κ πράγματι ειναι Εντελώς ακίνητο. Δεν κουνιέται φύλλο! Ανοικτός θερμοσίφωνας, aircondion και κουζίνα στο φουλ όλα και παρ όλα αυτά δεν γυρίζει καθόλου η ροδέλα!! Το καλο βέβαια ειναι πως δεν το έχει πειράξει κανένας, η μολυβοσφραγιδα ειναι άθικτη και ούτε κάποια παράνομη μετατροπή έχει γίνει στον πίνακα. Το 1ο ερωτημα είναι, εάν το παλιο-ρολογο κάηκε, εγώ τι φταίω; γτι με ψάχνουν εμένα;; και το 2ο: Τι γίνεται από εδώ κ πέρα; θα έχω επιπτώσεις; αν ναι, τι ακριβώς;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, NikosKallithea είπε

Να σου πω οτι

ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΣ

συγγνωμη, εγώ τι φταίω; Είμαι εγώ ηλεκτρολόγος για να ξέρω ότι έχει χαλάσει το ρολόι; είμαι υποχρεωμένος εγώ να ξέρω από ηλεκτρολογικά; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Εμένα έχει κολλήσει ένα χρόνο το νυχτερινό και τους παρακαλάω και δεν το αλλάζουν γιατί δεν έχουν άλλο. 

 

Επεξ/σία από adi32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο ξέρω  η συνέπεια είναι ότι από την ημερομηνία που σταμάτησαν να βλέπουν ενδείξεις , θα σε χρεώσουν σύμφωνα με το περσινό αντίστοιχο διάστημα. 

Φυσικά και δεν φταίς και δεν θα έχεις καμία άλλη συνέπεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Vasileios-gr είπε

Από όσο ξέρω  η συνέπεια είναι ότι από την ημερομηνία που σταμάτησαν να βλέπουν ενδείξεις , θα σε χρεώσουν σύμφωνα με το περσινό αντίστοιχο διάστημα. 

Φυσικά και δεν φταίς και δεν θα έχεις καμία άλλη συνέπεια.

μάλιστα.. Όμως πέρσι δεν έμενε κάνεις εδώ. Το σπίτι ήταν ακατοίκητο για πολύ καιρό . Δεν θυμάμαι ακριβώς, οποτε ήταν μηδενική η μέτρηση για το διάστημα αυτό του 2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mader είπε

μάλιστα.. Όμως πέρσι δεν έμενε κάνεις εδώ. Το σπίτι ήταν ακατοίκητο για πολύ καιρό . Δεν θυμάμαι ακριβώς, οποτε ήταν μηδενική η μέτρηση για το διάστημα αυτό του 2017.

Σου 'φεξε λοιπόν 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς θα ανατρέξουν στο τελευταίο τετράμηνο που καταγράφηκε χρέωση , και θα που ότι τότε χάλασε . Καλά ξεμπερδέματα.

Επεξ/σία από Vasileios-gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/11/2018 στις 11:14 ΜΜ, mader είπε

καλησπέρα, θα ήθελα την γνώμη ενός εμπείρου για το θέμα αυτό γτ είμαι έτοιμος να σκάσω. Έχω ένα ακίνητο στο ονομα του πατερα μου το όποιο εδώ και 1 χρόνο δεν κατοικείται. Τον Οκτώβριο μετακόμισα εδώ και ξαφνικά με ενημέρωσε ένας γειτωνας ότι ήρθε κλιμακίο της ΔΕΗ κ με ψάχνουν διότι το ρολόι δεν γράφει. Το κοίταξα καιεγω κ πράγματι ειναι Εντελώς ακίνητο. Δεν κουνιέται φύλλο! Ανοικτός θερμοσίφωνας, aircondion και κουζίνα στο φουλ όλα και παρ όλα αυτά δεν γυρίζει καθόλου η ροδέλα!! Το καλο βέβαια ειναι πως δεν το έχει πειράξει κανένας, η μολυβοσφραγιδα ειναι άθικτη και ούτε κάποια παράνομη μετατροπή έχει γίνει στον πίνακα. Το 1ο ερωτημα είναι, εάν το παλιο-ρολογο κάηκε, εγώ τι φταίω; γτι με ψάχνουν εμένα;; και το 2ο: Τι γίνεται από εδώ κ πέρα; θα έχω επιπτώσεις; αν ναι, τι ακριβώς;;

Αυτο δεν παιζει ρολο, οι ηλεκτρολογοι την βγαζουν και την ξαναβαζουν οπως ηταν (εχω τον πατερα μου ηλεκτρολογο που ανα καιρους οταν καιγοταν η ασφαλεια πχ την εβγαζε και την ξαναεβαζε γιατι αν περιμεναμε να ερθει η ΔΕΗ βραστα) οποτε το πιο πιθανο ειναι να θεωρησουν πως εσυ κατι εκανες.

Οπως και να εχει στην χειροτερη να σε χρεωσουν οπως ειπαν και οι αλλοι βαση του τελευταιου λογαριασμου οταν κατοικοταν το σπιτι. Βεβαια αν το ρολοι εχει κολησει επι 1 χρονο αυτο το ποσο θα εκτοξευθει στα ουρανια.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Αυτο δεν παιζει ρολο, οι ηλεκτρολογοι την βγαζουν και την ξαναβαζουν οπως ηταν (εχω τον πατερα μου ηλεκτρολογο που ανα καιρους οταν καιγοταν η ασφαλεια πχ την εβγαζε και την ξαναεβαζε γιατι αν περιμεναμε να ερθει η ΔΕΗ βραστα) οποτε το πιο πιθανο ειναι να θεωρησουν πως εσυ κατι εκανες.

Οπως και να εχει στην χειροτερη να σε χρεωσουν οπως ειπαν και οι αλλοι βαση του τελευταιου λογαριασμου οταν κατοικοταν το σπιτι. Βεβαια αν το ρολοι εχει κολησει επι 1 χρονο αυτο το ποσο θα εκτοξευθει στα ουρανια.

κ αν π.χ. Πες ότι Το ρολόι έχει κολλήσει 5 χρόνια; θα μ ζητήσουν ένα μάτι; συγγνώμη αλλά αυτοί φταίνε που δεν το είχαν δει τόσο καιρό, τι να κάνω και εγώ; πληρώναμε τα πάγια, δεν έμενε κάνεις εδώ (είχε το σπιτι ρεύμα αλλα ήταν κατεβασμένος ο γενικός). Μπορούν να  χρεώσουν βάσει χρέωση π.χ. Του 2013 που ζούσε κάποιος εδώ; παράλογο δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mader είπε

κ αν π.χ. Πες ότι Το ρολόι έχει κολλήσει 5 χρόνια; θα μ ζητήσουν ένα μάτι; συγγνώμη αλλά αυτοί φταίνε που δεν το είχαν δει τόσο καιρό, τι να κάνω και εγώ; πληρώναμε τα πάγια, δεν έμενε κάνεις εδώ (είχε το σπιτι ρεύμα αλλα ήταν κατεβασμένος ο γενικός). Μπορούν να  χρεώσουν βάσει χρέωση π.χ. Του 2013 που ζούσε κάποιος εδώ; παράλογο δεν ειναι;

Δεν ξερω τι θα κανουν αλλα σκεψου το και απο την αλλη πλευρα, αν το ρολοι εχει κολησει επειδη καποιος του εκανε κατι; Τοτε τι; Χαριζουν το ρευμα οσα χρονια το ρολοι ηταν κολλημενο;

Και παλι δεν γνωριζω τι θα κανουν, μονο εκεινοι ξερουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Αυτο δεν παιζει ρολο, οι ηλεκτρολογοι την βγαζουν και την ξαναβαζουν οπως ηταν (εχω τον πατερα μου ηλεκτρολογο

Τα βλέπετε αυτοι είναι σωστοί επαγγελματίες, τα γράφουν και δημόσια χαχαχαααααα

.

Θα τον στείλεις φυλακή τον μπαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Τα βλέπετε αυτοι είναι σωστοί επαγγελματίες, τα γράφουν και δημόσια χαχαχαααααα

.

Θα τον στείλεις φυλακή τον μπαμπα.

Οσοι ηλεκτρολογοι ξερω το κανουν για να αλλαξουν ασφαλεια και πολυ καλα κανουν, φαντασου ΟΛΟΣ ο κοσμος οταν καιγοταν ασφαλεια να καλουσε την ΔΕΗ.......

Απο εκει και περα αν πραγματικα δεν ηθελαν να ανοιγουν τα ρολογια πιστεψε με θα ειχαν βρει πολυ καλυτερες λυσεις.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Οσοι ηλεκτρολογοι ξερω το κανουν για να αλλαξουν ασφαλεια και πολυ καλα κανουν, φαντασου ΟΛΟΣ ο κοσμος οταν καιγοταν ασφαλεια να καλουσε την ΔΕΗ.......

Απο εκει και περα αν πραγματικα δεν ηθελαν να ανοιγουν τα ρολογια πιστεψε με θα ειχαν βρει πολυ καλυτερες λυσεις.

ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΜΩΣ ΕΚΤΟΣ ΟΠΟΙΑΣΔΉΠΟΤΕ ΝΟΜΙΜΌΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΣΥΖΉΤΗΣΗΣ

 

Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΟΜΩΣ ΕΚΤΟΣ ΟΠΟΙΑΣΔΉΠΟΤΕ ΝΟΜΙΜΌΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΣΥΖΉΤΗΣΗΣ

Καλή τύχη

Ειμαι σιγουρος πως ολοι μας ειμαστε εκτος νομιμοτητας σε αρκετα πραγματα οποτε ας μην το συνεχισουμε αυτο το ανεκδοτο.
(ασε να μαντεψω ΔΕΗτζης; Γελαω μονο που το σκεφτομαι).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...