Προς το περιεχόμενο

H AMD παρουσίασε την αρχιτεκτονική Zen 2


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, kostas7837aek είπε

Τα πιστεύεις αυτά που λες? ειλικρινά.. ξέρεις την ιστορία των δύο αυτών εταιρειών ή απλα έτσι τα λες? μάλλον δεν ξέρεις τι πόλεμοι έχουν γίνει μεταξύ τους.. το ξέρεις ότι η Intel προσπάθησε να κλείσει την AMD και να την εξαφανίσει τελείως από τον χάρτη..πράγμα που το πέτυχε φτάνοντας την AMD  στο 1%..αλλά τις ήρθε τώρα με τους Ryzen και δεν ξέρει τι της γίνεται...ξέρεις για τα φράγκα που έπεφταν κατω απο τραπέζια σε μεγαλοκαταστηματα και μεγάλο εταιρείες τύπου Dell, HP για να βάζουν στα έτοιμα συστήματα τους μόνο Ιντελ? Τωρα με τους Zen2 που η AMD θα περάσει μπροστά από όσα ξέρουμε και ευχόμαστε...θα πεις πάλι για target group?τ

Τι εννοείς θα περάσει μπροστά ,  ολοκληρωτικά μπροστά δεν πρόκειται να περάσει ποτέ , μπροστά είναι ήδη σε κάποιες κατηγορίες και σε κάποιες άλλες η Ιντελ , εγώ δεν βλέπω σκληρό ανταγωνισμό αλλά μια ισορροπία πλέον , εσύ τη πιστεύεις ότι δεν μπορεί να περάσει μπροστά , μια χαρά μπορεί αλλά δεν θέλει γιατί αν το κάνει , από την άλλη και η Ιντελ είναι μεγάλος παιχτις και έχει μέσα στο σιρταρι έτοιμη την απάντηση , είναι κάνα δυο γενιές μπροστά άσχετα αν μας σερβίρει σαπιδια γιατί δεν νιώθει να κινδυνεύει , αν δεν μπουν και άλλοι παίχτες στο παιχνίδι πραγματικο ανταγωνισμό δεν θα δούμε , δυο παίχτες μια χαρά τα βρίσκουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, hondakkias31 είπε

θα παρουσιασει παλι κατι καλυτερο 10% θα το εμφανισει εως 40% για να δικαιολογησει την διπλη κοστολογηση εναντι της amd

αν και χρονια ιντελακιας εχουν γινει σιχαματα amd πλέον μακαρι να συνεχισει ετσι!

Η συνήθης πρακτική της Intel τα τελευταία χρόνια. Για την ώρα με τον xeon είμαι πολύ καλά αν και δεν θα έλεγα όχι σε AMD, πλέον...Αναμένουμε την παρουσίαση της Intel τον Δεκέμβριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, defacer είπε

Έχει να πάρει πούλο η Intel όταν βάλει η Apple δικές της CPU (Arm προφανώς, όχι x86) που θα πέσει πολύ γέλιο.

Δύο χρόνια ακόμα; Τρία; Κάπου εκεί.

Δεν θελουμε να παρει πουλο καμια απο τις δυο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, bazzil είπε

Η συνήθης πρακτική της Intel τα τελευταία χρόνια. Για την ώρα με τον xeon είμαι πολύ καλά αν και δεν θα έλεγα όχι σε AMD, πλέον...Αναμένουμε την παρουσίαση της Intel τον Δεκέμβριο.

Τους τελευταιους μηνες το ξεφτιλισε τελειως παλια εβρισκες και κατι ας πουμε σε ψιλολογικη τιμη-αποδοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, lary k. είπε

Αν ήμουν πάντως Intel την εξαγόραζα την AMD και το ληγα το θέμα...

Τις Intel και Nvidia τις συμφέρει να έχουν ανταγωνιστή την Amd. Σκέψου να είχαν απέναντι τους κάποιον γίγαντα όπως η Qualcomm και η Samsung. Δεν είναι τυχαίο ότι γενικότερα με ανταγωνισμό εκτός Amd τρώνε τα μούτρα τους...

 

Επεξ/σία από Darthvader
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
31 minutes ago, thanosAIAS said:

Το θέμα είναι, πότε θα βγει ο ryzen 3, όχι ο epyc.

Αν μιλάμε για Ιούνιο του 2019, ε, δε χάλασε και ο κόσμος.

Θα προλάβει και η άλλη.

O 3? Κάτσε να βγει ο 2 πρώτα...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, lary k. είπε

Αν ήμουν πάντως Intel την εξαγόραζα την AMD και το ληγα το θέμα...

υπαρχει κατι με την νομοθεσια και τις μονοπωλιακες τακτικες δεν θα την αφηναν τα κρατη να την αγωρασουν και να μπορουσαν....
εδώ η intel αγορασε igpus απο την amd για να βαλει στους επεξεργαστες της 

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, thanosAIAS said:

Ο ryzen 3 είναι η αρχιτεκτονική Zen 2.

Μη μπερδεύεσαι. Ο επόμενος ryzen είναι η σειρά 3000.

Τότε το έγραψες λάθος, Ryzen 3000 series (ή 3xxx) είναι το σωστό, όχι σκέτο 3...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, hackerW32 said:

Δεν θελουμε να παρει πουλο καμια απο τις δυο.

Ναι φυσικά. Και ο πούλος ήταν ποιητική άδεια, δε νομίζω πως θα κλείσει το μαγαζί αν χάσουν την Apple από πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...