Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα ανακοινώσει σύντομα το SoC Exynos 9820 για τα κινητά της σειράς Galaxy S10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Meanwhile εγώ και το iPhone μου 

πω πω ανατρίχιασα.. ινοβέσιο. Η Workflow εφαρμογή που αγόρασε η Apple έτοιμη άλλαξε όνομα και έβαλε υποστήριξη Siri. Επίσης όχι μόνο στο βίντεο σου μέχρι να πάρει μπρος η siri εγώ έχω χορτάσει αλλά πολύ πιο γρήγορα παραγγέλνω άμα γουστάρω φαγητό με την Alexa είτε από το Echo μου είτε από το Smartphone μου και λειτουργεί πολύ πιο γρήγορα και αξιόπιστα. Δεν ξέρω αν σας το έχουν πει, αλλά η Apple παίζει εδώ και χρόνια Catchup με τον ανταγωνισμό αλλά έτσι όπως σας τα παρουσιάζει εσείς πιστεύετε ότι πήρατε πρωτοπορία που είναι και κακογραμμένη.. εσείς χαρείτε με τα νούμερα του Geekbench και αφήστε εμάς τους υπόλοιπους να απολαμβάνουμε λειτουργικές συσκευές που είναι κυριολεκτικά υπολογιστές τσέπες δίχως ανούσιους περιορισμούς.

Επεξ/σία από Plapoutas
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, athanaso77 είπε

Λογικά θα κερδίσει πάλι τη μάχη των επιδόσεων γιατί η προηγούμενη έκδοση υστερούσε σε σχέση με τον 845 της snapdragon.

Υπερτερούσε στην CPU ένα 10% δεν το καταλαβαίνεις!  αλλά υστερούν  οι exynos κατά πολύ στην GPU πάνω από 50% με λίγα λόγια τα S με exynos είναι σαπάκια

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hetfield είπε

Πως γινεται καθε χρονο τα τσιπακια της Samsung να αυξανουν την αποδοση τους κατα 20% και καθε χρονο τρωει σκονη απο τον ανταγωνισμο....

έπρεπε να είχαν φτάσει στο 300% μέχρι τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Meanwhile εγώ και το iPhone μου 

Ο καθένας με τον πόνο του.καθε φορά που θα παραγγέλνεις σουβλάκια θα κάνεις ανάρτηση?

.

Επεξ/σία από Istros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, whoever81 είπε

Θα περάσει τον Apple A11 έστω στο Geekbench; Αμφιβάλλω. 🍿🍿

Εδω τον Α12 τον περναει ανετα ο 845 που τον βρισκουμε σε κινητα των 250 ευρω ο 9820 θα τον αφηνει χιλιομετρα πισω.

3 ώρες πριν, Hetfield είπε

Πως γινεται καθε χρονο τα τσιπακια της Samsung να αυξανουν την αποδοση τους κατα 20% και καθε χρονο τρωει σκονη απο τον ανταγωνισμο....

Λεγε με touchwiz. Βαζεις μια aosp στο s9 note 9 και περνανε οτι αλλο κυκλοφορει. Και εγω αν βαλω εναν ανθρωπο να σηκωσει 500 κιλα προφανως θα κλαταρει. Ο Α12 σκεψου οτι εχει να διαχειριστει 50 κιλα ενω ενα socket σε samsung κινητα 500 κιλα. Βαλτου μια aosp που εκει θα εχει να διαχειριστει 50 κιλα και θα δουμε πως θα πηγαινει. Δες το oneplus 6 πχ που εχει καθαρη rom aosp αφηνει χιλιομετρα πισω το xs max παντου το κανει να φαινεται σαν χελωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τους φάμε στη μάπα τους exynos οι οποιοι σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να σταθούν απέναντι στους snapdragon.Οι exynos 8910 υστερούσαν σε απόδοση από τον 845 όπως και οι exynos 8920 θα είναι πίσω από τον 855.Η dual NPU σίγουρα είναι θετικό.Απο την άλλη γιατί πασάρουν τα Galaxy S με exynos και isocell στην Ευρώπη και οι υπόλοιποι έχουν snapdragon και Exmor?EMEA είμαστε όχι ΑΜΕΑ

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Plapoutas said:

πω πω ανατρίχιασα.. ινοβέσιο. Η Workflow εφαρμογή που αγόρασε η Apple έτοιμη άλλαξε όνομα και έβαλε υποστήριξη Siri. Επίσης όχι μόνο στο βίντεο σου μέχρι να πάρει μπρος η siri εγώ έχω χορτάσει αλλά πολύ πιο γρήγορα παραγγέλνω άμα γουστάρω φαγητό με την Alexa είτε από το Echo μου είτε από το Smartphone μου και λειτουργεί πολύ πιο γρήγορα και αξιόπιστα. Δεν ξέρω αν σας το έχουν πει, αλλά η Apple παίζει εδώ και χρόνια Catchup με τον ανταγωνισμό αλλά έτσι όπως σας τα παρουσιάζει εσείς πιστεύετε ότι πήρατε πρωτοπορία που είναι και κακογραμμένη.. εσείς χαρείτε με τα νούμερα του Geekbench και αφήστε εμάς τους υπόλοιπους να απολαμβάνουμε λειτουργικές συσκευές που είναι κυριολεκτικά υπολογιστές τσέπες δίχως ανούσιους περιορισμούς.

 

Κάνε το ίδιο με την Alexa να δούμε κάτι... 😎

Αλλά πριν παραγγείλεις, πες πρώτα στην Amazon να κυκλοφορήσει επίσημα τις υπηρεσίες της και τις αποστολές των echo devices στη χώρα μας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4Gb Ram μην ξεχάσουν να βάλουν , για να σέρνετε καλά καλά πάνω στο ολοκαίνουργιο UI τους 

Επεξ/σία από Vasilisxd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

4Gb Ram μην ξεχάσουν να βάλουν , για να σέρνετε καλά καλά πάνω στο ολοκαίνουργιο UI τους 

Τα 6gb ram ειναι το λιγοτερο και λογικα θα δουμε και 8 στο πιο ακριβο μοντελο. Οταν οι κινεζοι βαζουν 10gb τουλαχιστον τα 4 ειναι απαραδεκτο να μπουν σε κινητο των 900+ ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, billdanos είπε

Κάνε το ίδιο με την Alexa να δούμε κάτι... 😎

 

Αυτά  τα "να δούμε κάτι" μη τα λες, και στο θέμα με το Air τα είπες και δεν μπορούσες να το μαζέψεις μετά....

 

Στο θέμα:

1.είναι κρίμα που δεν έχουμε επιλογή για Exynos ή Snapdragon

2. Σε καθημερινή χρήση ίσως τον μεγαλύτερο ρόλο παίζει το UI, οπότε και +100% να ήταν δεν θα μ ενοιαζε. Να δούμε το One και συζητάμε

 

Επεξ/σία από gnsX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The day after tomorrow...

Θα έρθει στα καπάκια η Xiaomi με τον 855, διπλάσια αυτονομία, 50% γρηγορότερος από τον προκάτοχό του συν άλλα υπάρχον καλουδια...και μισή τιμή.

Όχι δεν υπερβάλλω, ούτε πίνω και δεν δίνω...

Τα πάντα στην Κίνα κατασκευάζονται...

 

Επεξ/σία από Xiaomi Mi 8
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, gnsX said:

Αυτά  τα "δούμε κάτι" μη τα λες, και στο θέμα με το Air τα είπες και δεν μπορούσες να το μαζέψεις μετά....

Στο θέμα:

1.είναι κρίμα που δεν έχουμε επιλογή για Exynos ή Snapdragon

2. Σε καθημερινή χρήση ίσως τον μεγαλύτερο ρόλο παίζει το UI, οπότε και +100% να ήταν δεν θα μ ενοιαζε. Να δούμε το One και συζητάμε

Να ξέρουμε και τι λέμε όμως ε! Το θέμα δεν είναι αν η Alexa μπορεί να κάνει παραγγελία, αλλά το πως το κάνει στην Ελλάδα. Απο κει και πέρα τα shortcuts κάνουν ακριβώς αυτή τη δουλειά: σου δίνουν τη δυνατότητα να φτιάξεις τα δικά σου "σκριπτάκια", τα οποία τα καταλαβαίνει και η siri. 

Κάτι αντίστοιχο παλεύει να κάνει και η samsung "ανοίγοντας" την Bixby αλλά δεν υπάρχει ακόμη σοβαρό ενδιαφέρον. :)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Xiaomi Mi 8 είπε

The day after tomorrow...

Θα έρθει στα καπάκια η Xiaomi με τον 855, διπλάσια αυτονομία, 50% γρηγορότερος από τον προκάτοχό του συν άλλα υπάρχον καλουδια...και μισή τιμή.

Όχι δεν υπερβάλλω, ούτε πίνω και δεν δίνω...

Τα πάντα στην Κίνα κατασκευάζονται...

Ο 855 σίγουρα θα είναι γρηγορότερος

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...