Προς το περιεχόμενο

Η υποστήριξη ποντικιού και πληκτρολογίου έρχεται στο Xbox One στις 14 Νοεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Υποτιμάς το οικονομικό του θέματος φίλε μου στην Ελλάδα εν έτη 2018.

Ακριβώς λόγο οικονομίας πάω στο pc. Όλα από τορεντς και τζάμπα. Δε δίνω ούτε σεντ.

  • Sad 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Ναι όντως, θα αφήσουμε το PC με το unlocked frame-rate και την παραπάνω ανάλυση για να πάμε στην κονσόλα με τα sub-30FPS..

Not..

Αυτή τη στιγμή, δεν υπάρχει λόγος για παραπάνω. Αν οι PCάδες, πάμε σε κονσόλες, θα αλλάξουν και οι απαιτήσεις.
Προσωπικά, όπως έγραψα και παραπάνω, έχω σιχαθεί τα Windows 10 και ο μόνος λόγος που παραμένουν στο PC μου, είναι 2-3 παιχνίδια που παίζω, κυρίως FPS. Αν μπορώ να τα παίξω σε κονσόλα με keyb+mouse, τότε άντε γειά.

Υπάρχει και εναλλακτική για PC gaming, έχω ανοίξει θέμα εδώ, αλλά ακόμα κι εγώ με 100/20Mbps γραμμή, δε μπορώ να το ευχαριστηθώ, είναι laggy. Δεν ξέρω ποιό "μέλλον" από τα δύο θα έρθει πρώτο.

6 minutes ago, MegalosVeziris said:

Ακριβώς λόγο οικονομίας πάω στο pc. Όλα από τορεντς και τζάμπα. Δε δίνω ούτε σεντ.

Αυτό το μοντέλο θα εξαφανιστεί πολύ γρήγορα. Όλα πάνε σε συνδρομές.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι όντως, θα αφήσουμε το PC με το unlocked frame-rate και την παραπάνω ανάλυση για να πάμε στην κονσόλα με τα sub-30FPS..

Not..

Αυτά για το σήμερα. Κάτσε να δούμε και τις νέες κονσόλες....

Για αυτό είπα σε μια τριετία.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Donacgreece είπε

Εγώ ακόμα και στο PC παίζω με Xbox controller. Και αποφεύγω τα online γιατί εννοείτε δε μπορώ να τα βάλω με κάποιον που έχει ποντίκι πληκτρολόγιο. Τώρα θα έχω το ίδιο θέμα και στις κονσόλες; Συγνώμη αλλά είναι λόγος να φύγω μια και καλή από το console gaming. Εκτός και αν το much making τους βάζει χώρια.

Εγώ προτιμούσα το controller λόγω προβλήματος στο δεξί χέρι. Μόλις κατάφερα να βρω το setup που με βολεύει, σταμάτησα να παίζω με controller, εκτός αν παίζω κάτι casual με aim assist ή Racing game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Donacgreece είπε

Εγώ ακόμα και στο PC παίζω με Xbox controller. Και αποφεύγω τα online γιατί εννοείτε δε μπορώ να τα βάλω με κάποιον που έχει ποντίκι πληκτρολόγιο. Τώρα θα έχω το ίδιο θέμα και στις κονσόλες; Συγνώμη αλλά είναι λόγος να φύγω μια και καλή από το console gaming. Εκτός και αν το much making τους βάζει χώρια.

Συνήθως με ποντίκι είναι πιο ακριβές η στόχευση σε fps games. η περίπτωσή σου να παίζεις πιο καλά με xbox controller, είναι όντως....περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρα πολυ καλη κινηση, θα κερδισει πολλους casual PC gamers αλλα αυτοι που παιζουν με οθονες 144hz και πανω ξερουν οτι η διαφορα ειναι τεραστια και δεν γυρνας σε 60hz με την καμια... Ελπιζω να χτυπησει τις τιμες των κομματιων επειδη πλεον μια μετρια καρτα γραφικων κανει οσο μια κονσολα.

Επισης που φενεται παραξενο που δεν προσπαθησαν να πλασαρουν καποιον ανταπτορα σε χαζες τιμες

Επεξ/σία από Roku123
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι όντως, θα αφήσουμε το PC με το unlocked frame-rate και την παραπάνω ανάλυση για να πάμε στην κονσόλα με τα sub-30FPS..

Not..

δεν εχουν όλοι 1000 ευρώ για μηχανήματα όμως

12 λεπτά πριν, MegalosVeziris είπε

Ακριβώς λόγο οικονομίας πάω στο pc. Όλα από τορεντς και τζάμπα. Δε δίνω ούτε σεντ.

αν με τα torrents παίζεις παιχνίδια 5ετίας και σου οκ. πλεον οι περισσότεροι εχουν στραφεί στα αυθεντικά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, adtakhs είπε

Με τέτοια κίνηση και με γνώμονα τις τιμές των καρτών γραφικών στα pcs,  βλέπω το pc gaming να πεθαίνει την επόμενη 3ετία ....

57822c19e1ad1.png

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PC gaming δεν θα πεθάνει ποτέ !Ο πραγματικός gamer δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθεί με κονσόλα .....πας από Ferrari σε fiat?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Donacgreece είπε

Εγώ ακόμα και στο PC παίζω με Xbox controller. Και αποφεύγω τα online γιατί εννοείτε δε μπορώ να τα βάλω με κάποιον που έχει ποντίκι πληκτρολόγιο. Τώρα θα έχω το ίδιο θέμα και στις κονσόλες; Συγνώμη αλλά είναι λόγος να φύγω μια και καλή από το console gaming. Εκτός και αν το much making τους βάζει χώρια.

Ειναι σίγουρο ότι θα υπάρχει διαχωρισμός... 

39 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι όντως, θα αφήσουμε το PC με το unlocked frame-rate και την παραπάνω ανάλυση για να πάμε στην κονσόλα με τα sub-30FPS..

Not..

Στο XBOX one x (400 ευρώ στο black Friday), υπαρχει συνήθως επιλογή είτε για 4κ είτε για 60 fps. Μερικές φορές είναι και 4k@60

16 λεπτά πριν, Roku123 είπε

Παρα πολυ καλη κινηση, θα κερδισει πολλους casual PC gamers αλλα αυτοι που παιζουν με οθονες 144hz και πανω ξερουν οτι η διαφορα ειναι τεραστια και δεν γυρνας σε 60hz με την καμια... Ελπιζω να χτυπησει τις τιμες των κομματιων επειδη πλεον μια μετρια καρτα γραφικων κανει οσο μια κονσολα.

Επισης που φενεται παραξενο που δεν προσπαθησαν να πλασαρουν καποιον ανταπτορα σε χαζες τιμες

Το Xbox one x υποστηρίζει freesync και 120 hz

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Retromaniac είπε

Στο XBOX one x (400 ευρώ στο black Friday), υπαρχει συνήθως επιλογή είτε για 4κ είτε για 60 fps. Μερικές φορές είναι και 4k@60

Και 60FPS να 'ναι η κονσόλα, το PC έχει 120/144/200Hz/G-Sync κλπ κλπ. Η κονσόλα PC δεν γίνεται, μην λέμε τα ίδια.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...